Slipknot pirmą sykį surengs pasirodymą Baltijos šalyse

2015-10-13      3 KOMENTARAI  

unknown

Viena skandalingiausių visų laikų metalo grupių Slipknot pagaliau savo stulbinančiu koncertu pradžiugins Lietuvoje gyvenančius gerbėjus. Kaukėmis veidus slepiantys JAV muzikantai 2016-ųjų sausio 23-ąją surengs šou Vilniaus Siemens arenoje.

Jų muzika – nepripažįstanti kompromisų, agresyvi ir drebinanti nuo pirmos koncerto minutės. Jų įvaizdis – ekstravagantiškas, ryškus ir mįslingas. Prieš du dešimtmečius susibūrusi grupė Slipknot yra viena populiariausių metalo grupių pasaulyje, šįmet jau trečią sykį tapusi stambiausio Didžiosios Britanijos metalo festivalio Download pagrindine žvaigžde.

Penki gerbėjų dievinami grupės albumai, dešimtys provokuojančių vaizdo klipų, Grammy apdovanojimas ir milijonai parduotų įrašų – turinti kuo pasigirti grupė iki šiol neturėjo progų atvykti į Lietuvą, tačiau 2016-ųjų pradžioje pagaliau savo muziką gyvai atliks Vilniuje. Sausio 23-ąją Siemens arenoje vyksiantis koncertas bus vienintelis Slipknot pasirodymas Baltijos šalyse.

Bilietai į Slipknot koncertą nuo spalio 16 d. (penktadienis) platinami visose Tiketos kasose ir internetu – www.tiketa.lt Pirmųjų 500 bilietų kaina – tik 40,40 eur.

1995-aisiais susibūrusi grupė Slipknot išgarsėjo po ketverių metų – išleidusi debiutinį albumą ir legendinio dainininko Ozzy Osbourne’o pakviesta koncertuoti jo rengiamame festivalyje Ozzfest. Tranki ir brutali grupės grojama muzika, laukinės energijos kupini koncertai, siaubo filmą primenantis sceninis įvaizdis ir šokiruojantys vaizdo klipai greitai pelnė populiarumą metalo gerbėjų tarpe. Debiutinis albumas Slipknot tapo pirmuoju istorijoje garsios leidyklos Roadrunner Records leidiniu, pasiekusiu platininį tiražą.

2001-aisiais išleistas antrasis grupės albumas Iowa (pavadintas pagal Ajovos valstiją, kurioje susibūrė Slipknot) buvo dar populiaresnis. Įrašas pasiekė pirmąją vietą Didžiosios Britanijos topuose, daina iš jo My Plague buvo įtraukta į filmo Absoliutus blogis garso takelį ir pretendavo į Grammy apdovanojimą. Pati grupė nusifilmavo filme Rolerbolas – neskaitant pačių Slipknot muzikinių filmų, tai yra vienintelis jos pasirodymas vaidybiniame kine.

Įniršį, nusivylimą, tamsiausias gyvenimo puses apdainuojantys Slipknot kūriniai rado atgarsį visame pasaulyje – albumą pristatantis pasaulinis turas, kurio dalyje grupė grojo su kitais garsiais metalistais System Of A Down, truko ilgiau nei metus ir pasiekė ne tik Europą, bet ir Japoniją. 2004-aisiais grupė surengė dar ilgesnį, 28 mėnesių trukmės antrąjį pasaulinį turą, kurio metu Europoje grojo su garsiąja Metallica.

Vėliau sekė keletas karjeros pertraukų, kurių metu muzikantai susitelkė į kitus projektus, ir sudėties pasikeitimai. Vokalistas Corey Tayloras įrašė keletą labai sėkmingų singlų su kitais atlikėjais – pavyzdžiui, Lietuvoje puikiai žinomas jo su grupe Apocalyptica atliktas hitas I’m Not Jesus. Tačiau tai nesustabdė Slipknot. 2014-aisiais muzikantai išleido jau penktąjį albumą 5: The Gray Chapter.

Nuo 2012-ųjų grupė rengia savo muzikos festivalį Knotfest, iki šiol įvykusį JAV ir Japonijoje. Tai – įspūdingas renginys ne tik su žymiausiomis sunkiosios muzikos grupėmis (festivalyje grojo Anthrax, Napalm Death, Testament, Machine Head, Korn, Limp Bizkit ir kiti atlikėjai), bet ir ugnies šou, burleskos, cirko pasirodymais.

Aštuonis sykius Grammy apdovanojimų ceremonijoje nominuota grupė šią prestižinę statulėlę pelnė 2006-aisiais – už kūrinį Before I Forget, pripažintą geriausiu metalo muzikos atlikimu.

Nuo 1997-ųjų visų grupės narių veidus koncertuose, vaizdo klipuose ir oficialiose nuotraukose slepia šiurpą keliančios kaukės. Su jomis muzikantai nesiskiria net tada, kai tenka žengti ant apdovanojimų ceremonijų raudonojo kilimo. Vienintelį sykį viešumoje be kaukių jie pasirodė 2010-aisiais – spaudos konferencijoje, kurioje pagerbė mirusio grupės bosisto Paulo Gray atminimą.

Tai tapo išskirtine Slipknot įvaizdžio dalimi – tokias pat kaukes gaminasi ir koncertuose dėvi ištikimiausi grupės gerbėjai. Kiekvienas naujas prie grupės prisijungęs narys pasirinkdavo vis naują kaukę. Beje, grupė net yra sukūrusi specialią programėlę mobiliesiems telefonams, kurioje galima „susikonstruoti“ savo kaukę.

Tačiau, anot grupės narių, kaukes jie pasirinko dėl gilesnės priežasties. „Norime, kad visas dėmesys būtų skirtas muzikai, o ne mūsų asmenybėms“, – sako Slipknot vokalistas Corey Tayloras. Kiti grupės muzikantai džiaugiasi, kad jų beveik niekas neatpažįsta gatvėje – tai gerokai palengvina kasdienybę.

Grupės koncertai priverčia nustebti ir visko mačiusius – ne tik dėl įspūdingos scenografijos, vaizdo projekcijų, apšvietimo efektų ar pirotechnikos. Į savo muziką grupės nariai įsijaučia šimtu procentų – jų pasirodymuose dažnai pasitaiko šuolių į publiką, Slipknot muzikantai scenoje yra net susistumdę, apsikumščiavę ir net specialiai padegę vienas kito kostiumus.

Skandalingi, pritrenkiantys ir šokiruojantys JAV metalistai pirmą sykį atvyksta į Baltijos šalis. Labai tikėtina, kad Siemens arenoje sausio 23-ąją bus kalbama net keliomis kalbomis – žinios apie Slipknot vizitą nekantriai laukė ir net internete peticijas dėl to rašė daugybė gerbėjų iš Latvijos ir Estijos, nepraleisiančių progos apsilankyti koncerte Vilniuje.

Afiša Bangos

3 Replies to “Slipknot pirmą sykį surengs pasirodymą Baltijos šalyse”

Leave a Comment

Your email address will not be published.