Skype tapo neatsiejama daugelio ofisų ar namų vartotojų gyvenimo dalis. Nors Skype buvo kuriama kaip garso pokalbių programa, visgi labiausiai paplitusi susirašinėjimo funkcija. Jei šią programą naudojate itin privatiems pokalbiams – bukite atsargūs. Skype pokalbių tekstus saugo neužšifruotus ir jei prie jūsų kompiuterio gali prieit pašaliniai asmenys – jie lengvai juos gali pavogti.

Pokalbių archyvas Windows XP sistemose pagal nutylėjimą saugomas čia:

c:\Documents and Settings\[vartotojo vardas]\Application Data\Skype\[Skype vartotojo vardas]\

Taigi, užtenka, kad kažkas ši katalogą nusikopijuotų ir visi jūsų pokalbiai kaip ant delno.

O jei kompiuteris apsaugotas slaptažodžiu? Nebėda. Keliaujame į Ubuntu.lt, atsisiunčiame disko atvaizdą, iškepame Ubuntu į kompaktą. Startuojame kompiuterį su įdėtu Ubuntu disku, o užsikrovus, meniu pasirenkame “Try Ubuntu without any change to your computer”.

ubuntu-11

Pasibaigus Ubuntu įkrovai, meniu skiltyje pasirinkite “Places”, tada particiją, kurioje įdiegta Windows (ir aišku Skype). Toliau, kaip jau rašiau, keliaujame per katalogų medį iki c:\Documents and Settings\[vartotojo vardas]\Application Data\Skype\[Skype vartotojo vardas] ir nukopijuojame turinį į, tarkim, USB atmintinę.

Beje, Linux (Ubuntu) variantas suveiks, jei jūs naudojate Windows XP (Vista ir Win 7 neleidžia atverti Documents and Settings katalogo)

Moralas

* Jei turite žmogų, kuris mėgsta knaisiotis po kitų „apatinius“.

* Jei yra suinteresuotas asmuo, kuris nori sužinoti su kuo ir apie ką šnekatės.

* Jei fiziškai galima prieiti prie jūsų kompiuterio – jūs potenciali auka.

Kaip apsisaugoti

skype_pass

Saugiausias būdas – ištrinti pokalbių archyvą. Skype pasirenkame Tools>Options>Privacy>Show Advanced Options>Clear History. Paprasta, bet tai veikia.

Bukite budrūs.

404

One reply to “Skype pokalbiai – lengvas grobis”

Leave a Comment

Your email address will not be published.