these are the hands that built America

Rusiją gerai papurčiusi grupė Ленинград turi daugybę kritikų ir dar daugiau gerbėjų. Tačiau tai tik įrodymas, kad išgirdęs ją niekas nelieka abejingas. Ciniški skandalistai šį rudenį ketina sudrumsti ramybę ir Vilniuje – lapkričio 5 d. kadaise Maskvos mero uždraustas kolektyvas šokdins lietuvius Forum Palace koncertų salėje.

Tėvynėje rusų rokeriai akimirksniu išgarsėjo vos susikūrę 1997-aisiais. Kai kas jų šlovę vadina abejotina, mat Ленинград su grupės lyderiu Sergejumi Šnurovu-Šnuru priešaky laikomi ne tik stereotipų laužytojais, bet ir tikromis velnio išperomis. Kolektyvo dainų tekstai gausiai išmarginti rusišku žargonu ir riebiais keiksmažodžiais. Iš Sankt Peterburgo kilę muzikantai nesibodi kūryboje naudoti kūniškos meilės ar alkoholizmo temų. Įdomu tai, kad iš pat pradžių Rusijos radijo stotys vengė transliuoti Ленинград dainas, tačiau supratę, kad publika jų reikalauja, retušavę keiksmus, jie paleido rokerius stulbinti masių.

 

Uždraustas vaisius visuomet saldesnis. Tad Ленинград gausiai pasipildė savo gerbėjų armiją per nesutarimus su buvusiu Maskvos meru Jurijumi Lužkovu. Būdamas miesto vadovu šis uždraudė visus grupės kada nors mėgintus rengti pasirodymus Rusijos sostinėje.

Nors Ленинград dainose dažni lėbavimo ir intymių santykių motyvai, grupei netrūksta sveikos ironijos. Jie savo kūriniuose apdainuoja politinio bei kultūrinio gyvenimo įvykius, nagrinėja stereotipus, mėgsta pasijuokti iš Rusijoje rengiamų rinkimų ar Sankt Peterburgo trokštamo Rusijos kultūros sostinės vardo.

 

Vienas iš S.Šnurovo pomėgių – pašiepti rusų pop atlikėjus. Ypač muzikantas mėgsta atlikti jų dainų perkūrinius? ir kviesti žvaigždutes pasirodyti drauge. Keista, bet jie retai sutinka lipti į vieną sceną su Ленинград. Grupės lyderis apskritai laikomas labai ryškia asmenybe. Dažnas gerbėjas atiduotų sodą gražioje vietoje ir dar ką nors pridėtų tik už tai, kad su juo galėtų pasikalbėti apie gyvenimą. Rusijos žiniasklaida garbingai vadina muzikantą „media persona“ – už kurtas ir sėkmės sulaukusias kelionių laidas, dokumentinius filmus, daugybę duotų interviu ir vestų renginių.

Ką jau kalbėti apie dažnus pasirodymus kine, nors pats Šnuras sako, kad filmuojasi tik „draugų filmuose“. „Aš negaliu ilgai užsiimti viena veikla“, – sako pats muzikantas. Galima tik pasidžiaugti, kad kol kas jo muzikinės kūrybos klodai atrodo neišsemiami, o rusiškų keiksmažodžių bagažą jis pildo ne dienom, o valandom.

 

Grupė Ленинград ne tik į savo koncertus renka pilnutėles sales, bet ir atrado sau vietą kino industrijoje. Kolektyvo dainos nuskambėjo net keliuose, itin didelio populiarumo susilaukusiuose filmuose, dažniausiai kriminaline tematika. Žinomiausios juostos, kuriose galite išgirsti Ленинград – legendinis Bumeris  ir DMB, pasakojantis komiškus gyvenimo kariuomenėje vaizdelius. Grupė pripažinta kine ir tarptautiniu mastu. Net trys Ленинград dainos nuskambėjo 2005-ųjų amerikiečių režisieriaus ir aktoriaus Lievo Schreiberio (jis, beje, yra vedęs Holivudo gražuolę Naomi Watts) filme Everything Is Illuminated  (liet. Nepaprasta kelionė). Jų daina yra panaudota ir kompiuteriniame žaidime Grand Theft Auto IV.

 

Ir net jei pirmąsyk išgirdę Ленинград ko nors nesuprasite, veikiausiai pasileisite jų dainą darsyk – toks jau jų šalutinis poveikis. Na, nebent padėtų patys muzikantai – lapkričio 5-ąją Forum Palace jie jūsų paslaugoms.

Afiša Bangos

2 Replies to “Skandalistai Leningrad atvyksta į Vilnių”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *