Grupės Šiaurės Kryptis albumas Netiekto yra neabejotinas mailstounas Lietuviškos muzikos istorijoje. (Galbūt dėl to, kad vienintelis?). Tad naujiena apie tai, kad išleidžiamas naujas grupės vinilas, bent jau man, buvo kaip žinia apie saulėtą savaitę rudenį Vilniuje.

Pasiaiškinęs sužinojau, kad tai bus Kristijono Vildžiūno filmo Senekos Diena garso takelis, kuriame naujai įrašytos prieš beveik 30 metų sukurtos dainos. Tad, realiai, tai – b-side’ų ir outtake’ų rinkinys.

Ledynai – būtent taip užvadinta soundtrack’o plokštelė bus pristatyta rytoj (spalio 18 dieną) Vilniaus Paviljone. Renginio aprašymas – mažiau nei lakoniškas:

Spalio 18d. 20 val. Paviljone grupė Šiaurės kryptis pristatys naują albumą „Ledynai“.
Albumą sudaro filmo „Senekos diena“ garso takelio dainos, sukurtos 1987-1989 metais, bei trys filme neskambėję kūriniai.
Pristatyme dalyvaus Šiaurės krypties nariai Zigmantas Butautis, Kristijonas Vildžiūnas, Lietuvos muzikos apžvalgininkai.

Hm. Skystoka. Ir ar jums kas nors iš šio aprašymo aišku?
Naujas albumas – skambu! Bet dainos – kaip ir senos… Hm.
Ar bus koncertas? Nes juk grupės nariai dalyvaus… Hmmm.
Lietuvos muzikos apžvalgininkai? Kas tai? Mano žiniomis Lietuvoj tokių apskritai nėra (na, nebent pusė). Bet jei JIE (daugiskaita!!!) vis tik dalyvaus, tai naujas/senas albumas bus pristatomas interviu formatu?

Nemažiau įdomi situacija yra su grupės vaizdo klipais.

Pernai buvo pristatytas video tituliniam gabalui. Bet čia nieko keisto, standartinis lietuviškas klipas, tiesiog prailginta filmo treilerio versija.

Šiemet liepą youtube paskyroje / netiekto buvo paviešintas vaizdo klipas (jeigu taip galima pavadini) dainai Be tavęs.

OK. Daugelis prisimena filmą Top Gun. Tomas Krūzas, akiniai, motociklai, mergos, migai, romantika… visi reikalai. Bet ar kas nors aišku? M? Daug vietos interpretacijoms, tiesa?

Dar kontraversišnesnis yra vaizdas lydintis dainą Sniego šalis, kuris prieš savaitę buvo patalpintas grupės soc.tinklo (oficial!) paskyroje.

Suprantu, kad muzikantai, režisieriai, menininkai… Preziumuoju, kad sumanymas buvo išmesti vaizdą be jokių paaiškinimų ir „tegul jie interpretuoja, kaip nori“.

OK, interpretuoju. Jei Be tavęs vaizdą inspiravo Top Gun, tuomet Sniego šalisBumer. Paliubomu.

Visiškai neaišku, ar klipas buvo filmuotas specialiai, ar tai tiesiog oligarcho sūnelis pasidalino vaizdeliu, kaip laksto Maskvos gatvėmis. Kokia žinutė čia užšifruota? Kaip ji koreliuoja su muzika ar, juolab, dainos žodžiais? Kokia norima išgauti emocija?

Prieš kelis metus rodėme, kaip turi atrodyti BMW reklama.
Jei kas nematė:

Čia yra ir emocija, ir estetika. Ir BMW vairuoti noris.

O Šiaurės Kryptis? Nei emocijos, nei estetikos, nei…
Be to, į kokią tikslinę auditoriją grupė taiko? Stoteles ir stulpus nunešantys gezai jų dainų vis vien neišgirs.

Beje, Sniego šalies užkimęs gitaros solo patiko. Eisiu į pristatymą.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *