Kiekvieną pirmadienį džiazuojantis klubas Woo skelbia, jog pirmasis šių metų rugpjūčio Woo JazzSessions vakaras sumirgės egzotiškomis spalvomis: rugpjūčio 2-ąją, džiazuojančiam Woo diriguos Daniel Marques trio iš paties Rio De Žaneiro.

Saulėta samba, banguojanti bossa-nova ir visais Brazilijos kvapais persismelkę choro, baião, frevo ir maracatu ritmai – visa tai supynė ir į originaliausias kompozicijas suvyniojo brazilų gitaros guru Daniel Marques su savuoju Daniel Marques trio. Daugybėje tarptautinių festivalių, turų, koncertinių bei kamerinių pasirodymų dalyvavęs talentingas džiazo gitaristas savo išskirtiniu kūrybinės išraiškos bruožu laiko moderniausias variacijas tautinės brazilų muzikos motyvais. Būtent iš čia, pačios Brazilijos širdies, anot Daniel‘io, džiazinė gitara „pagauna“ egzotiškus, ritmingus ir tiesiog šokiui gimusius garsus.

Spalvingomis muzikinėmis ambicijomis verdantį trio D.Marques‘as subūrė su tautiečiais muzikantais. Trio perkusiją valdo Brazilijoje tikra nacionaline žvaigžde laikomas Elcio Cafaro, o jaunasis bosistas Ricardo Sa Reston tėvynėje reziduoja kaip instrumentinės brazilų grupės Acuri narys.

Šie trys jau kone daugiau negu pusę pasaulio išmaišę talentingi profesionalai garsėja brandžiu požiūriu į dažniau šokių aikštelėje, negu džiazo klube skambančias šokines samba, bossa-nova ar baião gaidas bei džiazines improvizacijas tradicinės ritmingos brazilų muzikos tema.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *