Ketvirtadienį Forum Cinemas atidarytas vienas įdomiausių ir, mano akimis, kokybiškiausių Lietuvos kino festivalių SCANORAMA. Kaip mano mėgstamas Tomas Ramanauskas aka Miss America puikiai pastebėjo Facebooke, – kuo toliau, tuo labiau šis festivalis tampa Kino Pavasariu rudenį. Tiesa tiesa ir nieko daugiau, mat filmų, peržvelgus programą, norisi pamatyti ne vieną ir ne du. Tą artimiausiomis dešimt dienų ir stengsiuos daryti, mat geriečiai festivalio organizatoriai mylimą suru.lt apdovanojo akreditacija, tai vos tik spėk rašyt.

Pats festivalio atidarymas įvyko labai smagiai – su krūva pseudo ir tikrų Lietuvos žvaigždučių, o svarbiausia su atidariusiojo filmo režisieriumi Hafsteinnu Gunnaru Sigurðssonu ir Hilmaru Guðjónssonu. Nors pavardės islandiškai ilgos ir visai negirdėtos, abu vyrai ant scenos spinduliavo charizma ir juokingai teisinosi dėl filmo taupumo.

Kalbant apie patį filmą, po seanso mane užliejo dviprasmiški jausmai. Mat pirma pusė kaip reikiant nepatiko, o jau su antrąja įspūdžiai ženkliai pagerėjo. Filmas pasakoja apie du vyrus, Alfredą ir Finboggį, kurie Islandijoje vasarą uždarbiauja žymėdami kelius. Vien dėl veiklos, kuria užsiima vyrai, filmas tampa labai simboliškas ir alegoriškas, o viską įprasmina už vyrų kadre bešmėkščiojantys nuostabūs Islandijos kraštovaizdžiai.

Nors juosta pristatyta kaip komedija, juokingų vietų vos tik kelios; tiesa, tuomet jau iki ašarų. Filmas stiprus savo gana dramatiškais dialogais ir tuo, kaip veikėjai vysto savo santykį. Daugiau detalių apie siužetą atskleisti man atrodo neprasminga, nes jausčiausi per didelė spoilerė. Tokiame filme reikia pabūti, pamatyti ir išgirsti.

Žodžiu, susigulėjus įspūdžiams, filmą vertinu kur kas teigiamiau nei ketvirtadienį, tačiau  baisiai aršiai rekomenduot nedrįsčiau. Manau, kad yra dar gausybė labiau dėmesio vertų filmų, kurių peržiūrų laukiu labiau (Meilė, Sarabanda, etc.)

Įvertinimas: 7.

Ašaros Kinas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *