Kol pasaulyje verda politinės ir finansinės revoliucijos, į Lietuvą, TARP festivalio uždarymą, pirmąkart atvyksta atlikėjas, revoliucionavęs hiphopą ir poeziją – Saul Williams (JAV).

Jau spalio 30 d. beveik mėnesį vykęs festivalis TARP išleidžia savo pagrindinį kozirį – gyvybingiausią žodžio meistrą Saul Williams!

Maištinga siela – Saul Williams – poetas, atlikėjas ir kovotojas už žmogaus teises, filosofas su muzikine klausa, vienas ryškiausių slam poetry  ir spoken word  judėjimo JAV atstovas, veganas ir intelektualas, savo idėjomis, energija ir talentu pavergęs savo šalies ir skirtingų kraštų žmones.

Kaip atlikėjas, Saul Williams revoliuciją sukėlė alternatyvaus hiphopo bei pankroko scenose. Ištrynė tarp jų ribas ir pakėlė į aukštesnį sąmoningumo lygmenį.

Kaip poetas, Saul Williams sukėlė revoliuciją poetų terpėje, išpopuliarinęs slemo -išraiškingos, laisvos ir necenzūruojamos poezijos – žanrą ir tapęs jo gyva ikona. Tai tie skaitymai, kurių reikia klausyti atsistojus. Tai skaitymai, po kurių labiau norisi sviesti molotovo kokteilį, nei romiai įsitaisyti prie židinio.

Kaip aktorius, Saul Williams atliko pagrindinį vaidmenį filme Slam (rež. Marc Levin, 1998 m.), kuriam pats parašė ir scenarijų. Filmas pelnė pagrindinį žiuri prizą Sundance kino festivalyje.

Kokia forma Saul Williams bepasirodytų, auditorija lieka apšalusiais pakaušiais. Ir jau spalio 30 d. tas gresia ir lietuvių klausytojams. Saul Williams spoken word pasirodymas uždarys beveik mėnesį trukusį poezijos festivalį TARP.

Tą patį vakarą išgirsime drąsų pareiškimą ir iš lietuvių pusės. Alternatyvaus hiphopo ir slemo scenų ungurys Mesijus Kudirka (kitiems – Messiah) bei elektroninės muzikos sinoptikas Jacques Gaspard Biberkopf pristatys naują judviejų projektą o!. Tai hiphopo, reivo ir poezijos mišinys, praturtintas itin žemais dažniais.

Susirinkusiųjų nepaliks tyloje jaunosios kartos atradimas Brolis ir jo muzikinė selekcija. O renginį pradės autentiškas slemas – poetų kovos, kurias balais vertins atsitiktinai iš auditorijos atrinkti teisėjai. Tai atvira ir necenzūruojama tribūna, tad registruokitės ir pasisakykite patys: slam@tarpfest.lt arba aciukadrasote@gmail.lt.

Viskas pasakyta. Bet vakare pristatomi žanrai reikalauja būti patirti, o ne apkalbėti. Saul Williams ir visos kitos gėrybės – TARP festivalio uždaryme, menų fabrike Loftas, jau spalio 30 d.

išankstiniai, pigesni bilietai

festivalio svetainė

 

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *