The_xx-xx

Praėjo jau beveik 2 mėnesiai nuo to laiko, kai ketveriukė 20-mečių iš Londono išleido savo pirmą albumą xx. Jis vis dar nepabosta. O prasideda šis šedevriukas taip:

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/The_xx-Intro.mp3]
The xx „Intro“

Apgaulinga, nes tai – triukšmingiausias kūrinys albume.

Kiti 10 – žiovaujantys, lyg ką tik pasirodę tiesiai iš miegamojo. Stengdamiesi neprižadinti Baria Qureshi (gitara) ir Oliver Sim (bosas) savo solo partijas groja tik paeiliui. Be to, ketveriukė varo be būgnininko. Vietoj jo darbuojasi semplerio meistras Jamie Smith. Tyčia iki minimalaus lygio išrengtos instrumentuotės palieka tik būtiniausius garsus ir kartu pabrėžia muzikos nuoširdumą. Žavingiausias kvarteto skambesio elementas – vokalistų Romy ir Oliverio balsų darna. Kaip kokie Tricky ir Martina Topley-Bird prieš 15 metų.


Štai toks buvo ketveriukės debiutinis singlas. Pasirodo, visi jie mokėsi toje pačioje mokykloje, kurioje „brandos atestatus“ gavo Hot Chip, Burial ir Four Tet muzikantai.

the_xx_-_owen_richards


Albumą mažieji xx įrašinėjo būdami devyniolikos ir tik prieš pasirodant plokštelei visiems sukakojo 20 (atitinkamas albumo pavadinimas). Antruoju singlu jie pasirinko dainą Crystalised. Beveik Joy Division, tik ilčių nerodo.


Suru.lt net nesiryžta prognozuoti kiek porų skambant šiam garso takeliui prisidės prie kovos su demografine krize mūsų krašte.
Ir jei tik pavadinime būtų dar viena „x“ raidė – grupę drąsiai galėtume vadinti mūsų favorite.

Geriausio albumo kūrinio ne tokį gerą remiksą nemokamai galite parsisiųsti iš čia.

Bangos Šviežia

2 Replies to “Raidę pametusi grupė The xx”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *