Pradėsiu iš toliau. Fernando Corona (a.k.a. Murcof) yra kilęs iš Tichuanos, Meksikoje. 2006-ais persikėlė į Barseloną, o dabar gyvena kaime netoli Žironos. Seku jo veiklą, ko gero, kaip ir daugelis elektronikos ir modernios klasikos mėgėjų, nuo pirmo albumo Martes [2002]. Šiemet pasirodęs The Alias Sessions, mano galva, yra ne tik brandžiausias ir labiausiai challenging darbas Murcof diskografijoje, bet ir vienas geriausių albumų šiemet apskritai.

Užsisakiau albumą tiek CD, tiek LP pavidalu (kad būtų patogu) iškarto.

Įsivaizduokite mano nuostabą, kuomet, po ilgo laukimo, kurjeriui pristačius mano siuntą, tą pačią dieną soc.tinkle užmatau žinią, kad Murcof koncertuos su šia programa Lietuvoje. Paliesiaus dvare.

Hm. Kur tai?
Paguglinus, pasirodo, netoli Ignalinos. Tai čia maždaug kaip kokia nors Bjork koncertuotų kokiame Vilkaviškyje ar Plungėje (kad būtų lengviau įsivaizduoti mastelį). Neįtikėtina. Kažkoks siurrealizmas.

Kiek vėliau diedai Antakalnio turgelyje paaiškino, kad Paliesiaus dvaras jau kurį laiką priklauso daktarams Ptašekams. Jie ten viską tvarkingai atrestauravo, įrengė super salę, turi Steinway fortepijoną… Jų sūnėnas (pianistas Viktoras Paukštetlis) organizuoja koncertus. Leidžia sau atsigabenti pvz. Tord Gustavseną ir pan.

Dar kiek vėliau radau patvirtinimą jų žodžiams, taip pat sužinojau, kad Paliesiaus dvare be visa ko yra įrengta įrašų studija, kurioje dirba Vilius Keras (nominuotas Grammy).

Trumpiau, panašu, kad pagaliau žmonės leidžia sau tiesiog gyventi gražiai, kaip nori. Gal net ne baisiai orientuoti į pelną.

Būtent šioje vietoje šeštadienį (lapkričio 13 dieną) įvyks Murcof pasirodymas. Ir net ne stereo, o quadrophonic. Kiek man yra žinoma, programa turėtų būti sudaryta iš antros (labiau melodingos ir catchy) The Alias Sessions dalies.

Buvome su Fernando sutarę interviu dar prieš jam atvykstant į Lietuvą, bet dėl tam tikrų priežasčių jį teko nukelti. Gal pavyks koncerto dieną.
Dar yra keletas bilietų į šį vyksmą.

P.S. Priminsiu, kad 2007-ais metais Murcof pristatinėdamas ketvirtą albumą Cosmos koncertavo Europos planetariumuose. Tąkart Vilniaus planetariume (šalia VCUPo) buvo nuostabu.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *