scott_bradlees_postmodern_jukebox_at_kongresu_rumai_01

Ne be reikalo sinoptikai šnekėjo, jog oras pradės šilti nuo trečiadienio. Tačiau jie net neįtarė, jog to priežastimi taps pats gyvybingiausias kol kas aplankytas šių metų koncertas Kongresų rūmuose. Ten paskutinius sovietmečio vaiduoklius vaikė Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox.

Į sceną įžengus grupei (klavišiniai, kontrabosas, trombonas, saksafonas ir mušamieji) ir vakaro PMJ emcee LaVance Colley, iš karto pasimiršo kėdės kietumas, o po kiekvieno jo sakinio, net ir po prašymo visas nuotraukas medijoj pažymėti #PMJtour, salėje nugriaudėdavo plojimai.

Šiek tiek istorijos – PMJ yra sėkmingiausias aranžuotojo ir pianisto Scott Bradlee projektas, kuriame įvairiais vintažiniais stiliais (ragtime, swing, rockabilly) su džiazo prieskoniais atliekamos šių dienų populiariausios dainos. Senoviniai koveriai, tačiau tikrai nesuėsti kandžių – youtube kanalas turi beveik 2 mln. sekėjų ir beveik 500 mln. peržiūrų. O savo sekėjus jie myli – išleidžia bent po vieną video kiekvieną savaitę.

Su PMJ skirtingas dainas atliko beveik 100 atlikėjų, muzikantų ir šokėjų. Vienas iš mano mėgstamiausių atlikėjų – milžiniškas klounas žinomas kaip Puddles Pity Party, išsiskiriantis operiniu balsu ir labai aiškia tartimi. Jo dėka pagaliau išgirdau Chandellier žodžius. Deja, šį kartą cirkas atvyko be jo.

 

Nors ir gausiai nebuvo reklamuota, bilietai į koncertą buvo išgraibstyti, o salėje stovėjo papildomos kėdės. Tačiau kėdės šiame koncerte buvo nesusipratimas, nes kaip tu gali sėdėti?!

Koncerto lakštingalos Sara Niemietz ir Christina Gatti su kiekviena daina kėlė salės temperatūrą ir visokiausias mintis. Great Gatsby ir Pin Up gerbėjos (esu tikra, taip pat ir gerbėjai) galėjo grožėtis kostiumais, o jų balsai nė vieno nepaliko abejingo. Gal kiek vaikiška Sara strikinėjo po sceną, vaidino mini ginčus su saksofonistu (really saxy man) ir galiausiai šoko polką su pianistu. Tačiau jos energijos perteklius puikiai atitiko jos dainų repertuarą (Bad Romance, Hey Ya!, Love Yourself, All About That Bass…).

 

Visiškai kitokį vibe’ą spinduliavo katiniška Christina. Kiekvieną kartą jai įsiūbuojant klubais į sceną iš salės pasigirsdavo susižavėjimo ir nekantrumo šūksniai. Ir ji mėgavosi kiekvienu iš jų, bei leido pasimėgauti savo įspūdingo grožio figūra iš visų pusių. Jos balsas man pasirodė autentiškiausias – sodrus, kimus, viliojantis, o pasirinktos dainos hipnotizavo ir tikrai ne vieną nukėlė pusę amžiaus atgal į amerikietišką barą šeštadienio vakarą (Drunk in Love, Someday, Hotline Bling).

Tačiau vakaro karalienės karūną ir mantiją drąsiai atiduočiau amazing stepo šokėjai Sarah Reich. Jos judėjimo viename kvadratiniame metre nespėjau fiksuoti fotoparatu. Akrobatika, grakštumas, charizma, ritmas papirko visus. Jos dvikova su būgnininku nuo platformos persikėlė ant scenos, laiptų ir į salę, o sutrepsėta Star Wars pagrindinė tema yra mano mėgstamiausias stepo performansas ever.

Vakaro vyrai – jau minėtas emcee (taip jis yra pristatomas PMJ) LaVance Colley ir American Idol dalyvis su šiaudine skrybėle Von Smith. LaVance tikrai moka šnekėti ir užvesti publiką. Bet patikėkit, jis tikrai moka dainuoti. Po daug laiko išgirsta My heart will go on nesupykino, bet nustebino, o tai didelis įvertinimas atliekant tokį nutarkuotą kūrinį. Vakaro balade norėčiau paskelbti mėlynoje scenoje atliktą Beyoncės Halo. Nuoširdumas ir nepaprasta balso jėga net išspaudė ašarą, nors iki šiol šią dainą (tiesa, atliekamą pačios B.) ignoravau.

Stilingasis skrybėlius Von tąkart buvo arčiausiai džiazo ir žiūrovus juokino (!) improvizacijomis Sweet Child O‘ Mine ir Cry Me a River, Rude temomis, o Roar ir Shake it Off pakėlė santūriuosius vintažo mylėtojus nuo kėdžių ir pravėdino plaučius.

Koncertas baiginėjosi ilgai trukusiu atlikėjų pristatymu, leidžiant kiekvienam iš jų parodyti savo mažą numerėlį. PMJ dingus už užuolaidos salė vieningai plojo. Nebuvo švilpimo, trepsėjimo, rėkimo tik gražus, elegantiškas encore. Jie žinoma sugrįžo, pakvietė visus šokti, o nuostabių plaukų trombonistas į sceną pasikvietė merginą iš pirmos eilės, kuri savo apsirengimo detales tikriausiai derino nuo pat koncerto paskelbimo dienos. Ir tai atsipirko. Visa salė plojo kaip per baigiamąją gospelo giesmę, lindihoperiai bandė savo išmoktus žingsnelius visur aplink ir ant scenos, o LaVance Colley žadėjo sugrįžti.

Beje, jei norite sužinoti visas naujienas apie ateinančius koncertus ir šiaip įdomybes, parašykite grupės kontrabosui Adam[eta]PMJTour.com. Patariu į temos eilutę įrašyti komplimentą. Arba Game of Thrones fanų teorijos santrumpą.
Jei susidomėjote, dar galite juos pamatyti Europoje.

PMJ namai: http://postmodernjukebox.com/
PMJ yt: https://www.youtube.com/user/ScottBradleeLovesYa
PMJ fb: https://www.facebook.com/postmodernjukebox/

Bangos Koncertai Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *