Praktiškai skilties gimtadienis… Dovanos, sveikinimai  ir perlaidos jau priimamos (nedaktaras[et]suru.lt).

Šiaip atradimas geras ir naudingas. Pats šiandien įsitikinau.




















Jei jau nusilenkėte ponui Vilhelmui Konradui, dabar puiki proga sužinoti, kodėl visi nerangūs nelaimėliai ar kiti nelaimingų atsitikimų išgyventojai turi su juo susipažinti.

Pradžia: 1895-ieji metai. Jei trumpai – Rentgeno spinduliai – elektromagnetinės bangos, kurių bangos ilgis yra 10 – 0,01 nm. Kas nori daugiau fizikos detalių: prašom spausti čia. O panaudojimas jų platus. Mums dažniausiai girdėtas – taikymas medicinoje. Šios bangos vienaip eina per minkštus audinius, kitaip – per kaulus. Todėl ir gali daktaras pasakyti, reiks gibso, ar užteks “labai gero tepaliuko”, ramybės ir aplinkinių paguodos. O kaip su žarnynu? Ir ten Rengenas gali padėti. Tik prie6 tai žmogėnas turi privalgyti medžiagos (pvz. bario sulfato), kuris sugeria bangas kitaip, nei aplinkiniai audiniai.

Nors daiktas krūtas, piktnaudžiauti juo nereikia (kaip ir kitais krūtais daiktais, išskyrus krūtis).  Didelės Rengeno spindulių dozės gali sukelti ląstelėse mutacijas. O geriau jau jos liktų tokios, kaip yra ir nevirstų mutantais, vadinamais zodiako ženklais…

Kitas pritaikymas – įdomesnis fizikams ir chemikams. Tie gali Rengeno spindulių pagalba tirti kristalinių medžiagų struktūrą. Kam tai? Paskui jie gali tirti sodėtingų molekulių aktyvius centrus, konstruoti dar kitus darinius ir didžiuotis, kad niekas jų nesupranta…

Su astronomija aš mažiausiai pažįstamas, bet ir ten sugalvoja, kaip pakinkyti šias elektromagnetines bangas. Nelabai suprantu, ką tai reiškia, bet sakinys iš vikipedijos: rentgeno diapazonas suteikia informacijos apie didelių energijų procesus, vykstančius aktyvių galaktikų branduoliuose, akreciniuose diskuose… Kas suprato, prašom paaiškinti suprantamai ir man.

Muitininkai oro uostuose (ir netik) naudoją Rentgeną, kad galėtų iš jūsų lagamino iškrapštyti vandens buteliuką ar niekam nepavojingą bazuką…

Tiesa, atradimo aušroje Rentgeno aparatai dar buvo naudojami batų parduotuvėse. Mūsiškiams marketingistams tai į galvą vargu ar šautų…


Gudriesiems:

Pirmoji nuotrauka, kurią padarė Vilhelmas Konradas buvo jo žmonos ranka. Matosi, kad norėjo pasididžiuoti tokį žiedą padovanojęs…















Kaip žinia, daugelis išradimų ne visada naudojami pagal paskirtį…











Štai kaip atrodo Lazdynų ligoninės traumatologinio skyriaus durys (nepraleisiu progos pasakyti, kad sportas sveikata, o apšilimą daryti būtina iš širdies ir visų sąnarių). Aukštomis technologijomis nekvepia, bet džiaugsmo sukelti gali. Ypač, kai daktaras pasako, kad lūžio visgi nėra (bet užuojautas sugipsuotai kojai visvien siųskite aukščiau nurodytu adresu).









Kuri sporto šaka produktyviausiai parūpina "klientų" Rentgeno kabinetui?

Rezultatai

Loading ... Loading ...



Folkas Sūru

One reply to “Ponas V. K. Rentgenas: su gimimo diena, lūžę kaulai”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *