Poemss_-_The_Album

Jei kada nors kas nors man būtų pasakęs, kad Venetian Snares dainuos su mergom balades, negalėčiau patikėti. Ir iki šiol sunku. Šį mėnesį Planet Mu išleido naujos grupės Poemss albumą, kurio pirmąjį posmą deklamuoja hardcore’o viršininkas Aaron Funk ir jam talkinanti Joanne Pollock.

Aaronas man visąlaik buvo žavi asmenybė, kurio muzika mažiau žavėjausi nei juo pačiu. Greta ypatingai sunkiasvorės muzikos, jo albumuose stovėdavo didingi kūriniai, kuriuos albume pavadinti yra pakankamai sunku. Bet kokiu atveju, tai vienas iš muzikos novatorių, įėjęs į istoriją savo unikalumu. Prisiminkime saldainius:

Taigi, matomai laikas bėga ir pokyčių lavina įtraukė ir šį muzikantą į naujų projektų paieškas. Visiems besitikintiems 200 kbps albumo – čia ne vieta. Čia – Poemss, psichodelinių baladžių autoriai, susipažinę Belgijoje, begrojantys Aarono studijoje, su keturiais katinais naktį (kaip sako Joanne, tai vienintelis blaškantis faktorius jų poemų audime). Kaip patys teigia, visavertis bendradarbiavimas kūrybos metu tapo pagrindiniu albumo varikliu. Jiems šis darbas tapo pradžių albumu – pažinties pradžia, naujo kūrybos požiūrio pradžia, naujų galimybių pradžia. Turbūt idealiausiai savo darbą apibūdino Joanne: Anything can happen if you don’t think about what’s going to happen.


Be abejo, tai jaučiasi. Poemss albumas yra labai intymus, gaivus ir virpantis. Kaip jau minėjau, čia stinga jungle, acid, breakcore, kas gana įprasta, galvojant apie Aaroną. Čia tik keistas synth-popas, leftfield atmainos ir neapibrėžtų plotmių lyrika. Nepastovumas, improvizacijos stabilumas, bei darni kaita yra išskirtiniai bruožai, kuriuos galima pastebėti besiklausant katinų poemų. Skambant lyg ir įprastam medliakui (paimkim, kad ir Gentle Mirror), kuriame viskas atrodytų slenka pagal aiškias taisykles, ilgainiui pasijaučia netradiciniai, jaudinantys elementai – hipnotizuojantis ritmas pabėga, pagrindinė melodija nematomai pasikeičia, kas visumoj sudaro malonią intrigą klausant. Ir taip kone su kiekvienu kūriniu.

Albumas plaukia gana slogaus, tačiau kartu romantinio braižo vaga, kuris, akivaizdu, bus ir pagrindinis Poemss pliusas, ir minusas kartu. Tai pakankamai konkrečios muzikos mylėtojų darbas, kuriame galima atrasti sau tinkančius aspektus. Mano gražiausias jų – Miles Away.

Vėlgi, netelpantis į jokius rėmus.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.