????????????????

Man visuomet įtartinas atrodė elektroninės muzikos junginys su kokias tematiniais afro / indian motyvais. Tai pakankamai gerai suveikia psichodelinėje scenoje, bet lounge – deep house erdvėje, retas prodiuseris pataiko į taktą, panašiai kaip ir su hieroglifų tatuiruotėm. Kai pirmą kartą pamačiau anonsuojamą naujieną apie Clap! Clap! dubstepo mišinį su afro motyvais, netikėjau jo sėkme. Be reikalo. Black Acre šią savaitę isleido Tayi Bebba, debiutinį italo Cristiano Crisci albumą, po Clap! Clap! pseudonimu.

Albumą nuo 2013 metų masino nerealus EPai Gwidingwi Dema ir Tambacounda, iš kurių labiausiai įstriges kurinys Please Mother Rain Wash Our Sould from Human Evil, kurio beklausant norisi laužą kurti Gedimino prospekte ir šokti su savo broliais gentainiais. Visas Tayi Bebba skiriasi nuo prognozuoto piešinio, kurį galėjai pamatyti klausant visus EP prieš tai. Albumą sudaro 17 (!) kūrinių, iš  kurių Ashiko pristatomas kaip paradinis, kuris man visiškai neatspindi pilno albumo koncepto – per agresyvus, kad būtų pirminis. Tayi Bebba yra ramesnis, gilesnis ir labiau mąslesnis kūrinys nei Ashiko.

Visame albume išlaikytas tobulas, labai unikalus, dubstep/juke ir afro santykis, kuriame išskirtinai puikiai sudėliotas naujos ritmikos bei afrikietiškų semplų mišinys. Rezultatas intriguojantis, jaudinantis ir rezonuojantis. Prie Sahkii’s elevation kūrinio Clap! Clap! talkino DJ Khalab, kuris, pirmą kartą perklausius Tayi Bebba, tapo pačiausiu visame albume. Tačiau po dar kelių perklausymų atradau naujų favoritų. Ilgai svarstęs pamačiau, kad Conqueror trilogija man yra pati įdomiausia šiame albume. Tai 10 minučių trunkanti istorija, parodanti kaip nugalėjimo fazė kinta skirtingais etapais per ritmiką ir tonaciją. Kone visi albumo kūriniai kompleksiški, nuolat kintantys, vedantys į neapibrėžtą tikslą.

Clap! Clap! projektas parodo, kad ne visuomet paprasta atrasti savo šlovę į sėkmę. Nors Cristiano Crisci muziką kūrė jau ne pirmus metus po Digi G’Alessio vardu, didesnį triukšmą sukėlė būtent su plojimų projektu.

Nepaisant ypatingo muzikinio skonio, albumą puošia nuostabus artworkas iš Hello This Is Kae, vizualiai demonstruojantis įsivaizduojamą Tayi Bebba erdvę. Tai turbūt dakala šį albumą pavadinti vienu geriausiu šiais metais.

 

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.