SpeigasV

Vasario 7-8 dienomis Speigas V kaustys Vilniaus ir Kauno alternatyvios muzikos erdves.

Kasmet festivalyje pristatomi atlikėjai ir grupės, kurių muziką sieja žiemiškas šaltis, ypatinga atmosfera ir stiprūs garsiniai potyriai. Nuo 2010 metų kiekvieną vasarį rengiamame festivalyje dalyvavo per 30 Europos ir Azijos gitarinės ir elektroninės muzikos atlikėjų ir grupių.

Penktajame, 2014 metų Speige ypatingas dėmesys skiriamas performatyviam triukšmui, post-industriniam gausmui ir post-pankiškai dvasiai. Dalyvauja Šveicarijos, Bulgarijos, Vokietijos ir Lietuvos muzikantai.

Užsienio svečiai:
Žymios šveicarų akcionistinio triukšmo grupės Schimpfluch narys Joke Lanz ir jo projektas Sudden Infant. J. Lanz pasaulinėje scenoje aktyviai kuria nuo 80-ųjų ir šiuo metu yra vienas paklausiausių šio žanro menininkų.
Voyvoda – bulgarų post punk / cold wave grupė, jau kartą regėta Vilniuje, grįžta su nauju albumu ir nauja jėga. Veržli energija, old school’inis skambesys ir balkaniškas nuoširdumas.
2012 metais Lietuvoje koncertavusi, Berlyne gyvenanti amerikietė Any ir jos vizualiai sodrus, atsiskyrėliškas, performatyvus triukšmas – subtilių potyrių ieškantiems ir išskirtinius pasirodymus vertinantiems klausytojams.

 

Lietuvos atlikėjai ir grupės:
Oorchach – galima drąsiai teigti, jog šis projektas – Speigo vizitinė kortelė. Jo industrinės kilpos veda į transcendentinę būseną. Kasmet Oorchach yra vienas laukiamiausių renginio dalyvių.
OBŠRR – naujas vardas Speigo programoje, tačiau jau gerai pažįstamas iš pasirodymų festivaliuose Mėnuo Juodaragis ir Sūpynės.
Tiese – vilniečių duetas, pirmą kartą girdimas Speige. Garso menininkai Antanas Dombrovskij ir Vilius Šiaulys jau kelerius metus sėkmingai koncertuoja Lietuvoje ir neseniai išleido debiutinį darbą. Jų muzika apbūdinama, kaip: „tankios ir masyvios drone tekstūros, išsivystančios į šaltus industrial pasažus“.
Sovijus – vienintelė Kauno grupė, kurianti savajį garsų kosmosą, kuriame archaiški ornamentai persipina su vėsiu ambientu ir harmoningais triukšmais.
Bruzgynai – bene aktyviausias 2013 metų Lietuvos eksperimentinės muzikos atlikėjas, kuris atliko daugiau nei pusšimtį koncertų Rusijos, Ukrainos platybėse bei Vakarų Europoje. Šio altikėjo pasirodymai pasižymi gaivališku performatyvumu ir galingomis triukšmo iškrovomis.

Informacija:
Vasario 7d., penktadienis, 20 val. bilietai: 30 Lt
Kultūros baras Kablys, Kauno g. 5, Vilnius
SUDDEN INFANT (Šveicarija)  http://www.suddeninfant.com
VOYVODA (Bulgarija)  https://www.facebook.com/xvoyvodax
ANY (Vokietija) http://soundcloud.com/angelanina
OORCHACH (Lietuva)  http://soundcloud.com/oorchach
OBŠRR (Lietuva) http://obsrr.bandcamp.com/

Vasario 8d., šeštadienis, 20 val.,bilietai: 20 Lt
Punto Jazz palėpė, Kęstučio g. 6, Kaunas
VOYVODA (Bulgarija) https://www.facebook.com/xvoyvodax
ANY (Vokietija) http://soundcloud.com/angelanina
SOVIJUS (Lietuva) http://sovijus.wordpress.com/
TIESE (Lietuva) http://tiese.bandcamp.com/
BRUZGYNAI (Lietuva) http://www.arma.lt

Speigas5_plakatas

Afiša Bangos

One reply to “Penktasis atšiaurios muzikos festivalis Speigas”

Leave a Comment

Your email address will not be published.