Suru_logo_black

Laukiniais tempais didėjant Suru.lt gerbėjų skaičiui, jaučiame pareigą pasidalinti naudingais patarimais, kurie palengvins informacijos įsisavinimą ir pagerins atmintį.


Prieš pradedami skaityti suru.lt, maksimaliai sukaupkite valią, stenkitės negalvoti apie tai, kas nesusiję su suru.lt.


Jei susikaupimui trukdo jaudulys ar nerimas – konspektuokite.


Garsiai skaitykite tai, kas parašyta suru.lt. Tai reikės atsiminti ir išmokti! Jei pavyko susikaupti – garsų skaitymą galima pakeisti tyliu.


Pastovus dėmesys labai priklauso ir nuo to, kaip gerai suprantate tai, ką skaitote. Prieš pradedami studijuoti naują žinutę, pasistenkite suvokti, ar aiški yra prieš tai buvusi.


Skaitydami galvokite apie tai, ką skaitote. Pasistenkite perpasakoti vieną ar kitą straipsnį (ypatingai nuotraukas ir vaizdo medžiagą), kuris jums atrodo sudėtingas.


Kontroliuokite save ir atsiribokite nuo pašalinių susikaupti trukdančių veiksnių, pvz., telefono skambučių, garsiai varstomų durų, triukšmingos aplinkos.


Neįtikėtina, bet jei norite pagerinti atmintį – turite galvoti!


Atmintį visada gerina susidomėjimas medžiaga. Kadangi skaitote suru.lt, nebėra prasmės sau įrodinėti, jog tai tikrai įdomu ir bus reikalinga, naudinga ateityje.


Tai, apie ką skaitote suru.lt, stenkitės aptarti su giminaičiais ir draugais, nes nustatyta, kad visada geriau prisimenama tai, apie ką jau teko diskutuoti.


Neverta perlenkti lazdos ir perkrauti atmintį per trumpą laiko tarpą. Suru.lt skaitykite saikingai, bet reguliariai.


Mokslo medžiagą (nes kitokios suru.lt tiesiog nebūna) reikia išmokti teisingai ir protingai paskirstyti, o ne nukelti viską darbo pabaigai. Naudos iš to gali ir nebūti.


Kartojimas yra pats svarbiausias dalykas, norint gerai prisiminti tai, ką jau perskaitėte. Psichologai teigia, kad po 30 minučių pamirštama apie 40% informacijos, kitą dieną – dar 34%, po mėnesio – dar 21%. Žodžiu, nekartodami to, ką skaitėte suru.lt rizikuojate pamiršti beveik viską.


Turint tai omenyje, geriausia kartoti suru.lt informaciją iškart po skaitymo, antrą kartą – po pusvalandžio ir dar kartą – praėjus 2-3 savaitėms.


Folkas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *