backup

Kai įsigyjate naują kompiuterį, sekantis žingsnis yra jo užpildymas programomis ir asmeniniais duomenimis. Pakankamai nuobodus ir ilgai trunkantis procesas. Jei dėl kažkokių priežasčių kompiuteris pradeda streikuoti- nebeužsikrauna arba dirba nestabiliai, greičiausias būdas išspręsti bėdas- operacinę sistemą įdiegti iš naujo- dėl to vėl teks sugaišti nemažai laiko. Be to iškyla įvairiausių problemų- neberandate tvarkyklių (drivers), nebeatsimenate internetinių puslapių ar programų slaptažodžių ir panašiai ir panašiai.  Metas šį mazochistinį procesą pašalinti visiems laikams.

Yra sukurta daugybė atsarginių duomenų (Backup) kūrimo programų, deja praktiškai visos yra mokamos arba per sudėtingos nepatyrusiam vartotojui. Paragon Drive Backup yra maloni išimtis.

Pagrindinis tokio tipo programų principas yra viso kieto disko arba skirsnio atsarginės kopijos sukūrimas ir sutrikus sistemai (arba vartotojui pageidaujant), sistemos atstatymas iš sukurto atsarginių duomenų failo.

Paragon Drive Backup galima atsisiusti iš čia. Nors programa yra nemokama, diegimo metu teks užsiregistruoti, taip gausite vartotojo vardą ir slaptažodį.

Atsarginės kopijos sukūrimas (Backup disk or partition)

Atsidariusiame lange pasirinkite Backup Disk or Partition.

db1

Keletą kartų paspaudę Next pateksime į svarbiausią langą. Jame teks pasirinkti, kokį skirsnį (partition) ar diską išsaugoti. Mano pateiktame pavyzdyje aš išsaugosiu skirsnį OS1 (kuriame įdiegta operacinė sistema).  Taigi, jei netyčia ištrinsiu sisteminius failus, ar Windows užpuls virusai, aš operacinę sistemą pakankamai greitai galėsiu atstatyti.

db2

Sekantis žingsnis, pasirinkti vietą į kurią saugoti atsarginius duomenis. Pirmas etapas baigtas.

db3

Sistemos atstatymas (Restore Disk or Partition)

Norėdami atstatyti išsaugotą atsarginę kopiją, Drive Backup lange pasirinkite Restore Disk or Partition. Čia bus matomos sukurtos kopijos. Pasirinkite, kurią norite atstatyti.

db4

Pele pažymėkite į kurį skirsnį įkelti atsarginę kopiją.

db5

Vėl keletas Next, ir sistema bus atstatyta.

Atstatymo diskas

Atstatymo diskas (iš tikro galėsite pasirinkti: CD, DVD, USB raktas) tampa reikalingas, kai jūsų operacinė sistema nebeužsikrauna, arba jei norite atstatyti Linux skirsnį.

Pasirinkite Build Recovery Media, įdėkite CD, DVD, ar USB raktą.

db6

Jei operacinė sistema nebeužsikrauna, prieš paleidžiant kompiuterį įdėkite Build Recovery Media sukurtą diską, taip bus užkrauta Paragon Drive Backup programa ne Windows aplinkoje.

Programos savybės

Palaikomos failų sistemos:

NTFS (v1.2, v3.0, v3.1)

FAT16

FAT32

Linux Ext2FS

Linux Ext3FS

Linux Swap

HP

Patarimas

Nusipirkus naują kompiuterį, diską suskaidykite į skirsnius (partitions).  Viename skirsnyje laikykite įdiegtas programas, o kitame, jūsų asmeninius failus- filmus, dokumentus, muziką. Taip duomenų atsarginė kopija užims mažiau vietos, be to neprarasite dažnai naudojamų asmeninių duomenų.

404 Sūru

One reply to “Paragon Drive Backup- atsarginių duomenų fabrikas”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *