OstGut Ton – penkeri

2010-10-26        

Įrašinėti aplinkos garsus (field recordings) – sena idėja. Taip daro daugelis industrial scenos atlikėjų. Taip darė Brian Eno ir, ko gero, dar kas nors prieš jį.

Idėja.

Būtent tokia mintis kilo Ninja Tune atstovui Emika. Sklando legendos, kad tarp Berlyno klubų Berghain ir Panorama Bar (jie yra tam pačiam pastate) bei juose grojančių DJų yra tamprus ryšys. Emikai pasidarė smalsu, kokia energija rezonuoja klubai, kuomet juose nevyksta vakarėliai? Ištisus du mėnesiu vargšas Ninja Tune šeimos narys šlaistėsi klubo pastato patalpose ir kartu su garso inžinieriais įrašinėjo įvairius garsus: ventiliacijos sistemos ūžesį, butelių šaldymo patalpose vibraciją, stroboskopo mikrsėjimą… Sukaupti garsų bibliotekos failai buvo išdalinti klubų rezidentams ir svečiams (tarp jų: Marcel Dettman, Substance, Dinky, Len Faki, Shed, Tama Sumo, Ben Klock…).

Tokiu būdu OstGut Ton leidykla (jos štabas, beje, tose pačiose patalpose) nusprendė paminėti penkerių metų sukaktį.

Šitoj vietoj siūlau įsijungti garso takelį.


Realizacija.

Albumas oficialiai pasirodė vakar.

Aišku, niekas nepaneigs, kad tai tik reklaminis triukas; koncepcija, po kuria bandoma „pakišti“ dar vieną relyzą. Juolab, kad:

Not all the tracks on the compilation are made exclusively from the sounds.
The artists were not given restrictions on how to make music from the library.

Tačiau darbas gavosi įdomus. Ir reikia pripažinti, kad geras.
24 gabalai (2CD) arba 23 gabalai (7×12’’), virš 2,5 valandų muzikos. Išsirinkti tikrai yra iš ko.

Visuma pasižymi šaltu minimal techno skambesiu. Dažnai – be kompromisų. Joja arkliukas, o tu daryk, ką nori. Pramoninės patalpos ir monotonija – neatsiejami dalykai. Bet yra gerų numerių (kaip tas, kurio klausotės arba pavyzdžiui Marcel Dettman ambientinis Shelter).

Net jei besivadovaudami sąmokslo teorija laikytume, kad tai tik dar vienas marketinginis triukas – vis vien leidinys neeilinis. Laikui bėgant jis taps tik dar geresnis.

Industrial muzikos mėgėjams tai galėtų būti įžanga į techno pievas, o techno robotukams – pirmi žingsniai industrijos link.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.