Pirmą kartą Solo Ansamblio dainos Neturėjom dainos klausiau išsižiojęs iš nuostabos. Žinot tą jausmą, kuomet klausai ir norisi, kad toliau dainoj įvyktų TAS posūkis (motyvo, akordų, harmonijos). Ir (stebuklas!) TAS posūkis įvyksta, be to dar viršija lūkesčius.

Kitą dieną Knygų mugės Muzikos salėje visiems sutiktiems išūžiau ausis, kad tai bus metų daina. Jei tinkamai sukris kortos taps didesniu hitu nei Laužo šviesa ir 3 milijonai.

Pridėjus anksčiau pasirodžiusius „singlus“ (dabar taip vadinami radijo stotims siunčiami mp3 failai) Baloje ir Fosforinis baseinas atrodė, kad albumas bus bombinis.

Lietuvai seniai buvo reikalinga sėkmės istorija, kuri mūsų atlikėjams pagaliau atvertų duris į vakarus. Labai norėjosi, kad Solo Ansamblis taptų ta sėkmės istorija (Ten Walls ja buvo, bet trumpai, o Dynoro, vargu, ar galime didžiuotis).

Atrodė, kad taip ir bus. Albumui puikiai sekėsi (nepaisant keistos kainodaros tautiečiams pardavinėt albumą trečdaliu brangiau nei vakariečiams), 1200 vietų Kablys išparduotas likus mėnesiui iki renginio (už solidžią €30 už bilietą sumą), bandymai „dėti“ Solo Ansamblį vienoj lentynoj šalia She Past Away, Lebanon Hanover ir The Weeknd…

Deja. Tuomet (likus 5 dienoms iki Vilniaus koncerto) įvyko karantinas. Dar kažkas leptelėjo, kad Neturėjom dainos yra Kings of Leon sulėtintas Sex on Fire motyvas (reikia tik laiku įstoti su lay where you’re laying). Atsirado suvokimas, kad grupės nariams arti 40 ir jie, ko gero, netaps tuo ledlaužiu į vakarus. Pasisakymai apie viršelio kokybę.
O dabar dar šitas… klipas? Jei taip galima pavadinti stokinių kadrų random seką.
Tai vadinama biudžeto ir ambicijų stoka.

Labai gaila. Nepalankiai susiklosčiusios aplinkybės, praleistos progos, neišnaudotos galimybės. Nepaėjo korta.

Tikiu, kad koncertas bus išskirtinis. Jei ne rudenį, tai pavasarį.
Olos būtinai finišuos kaip vienas geriausių 2020 lietuviškų albumų. O Neturėjom dainos ir toliau bus ne meilės daina, o atsiskyrėlių kartos himnu.

Gal taip net geriau.

Bangos Šviežia

4 Replies to “Neturėsim dainos?”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *