nerius_a_peciura_-_duok_cigarete_smeklai

Nėrių Pečiūrą prisimenu iš tų laikų, kai man dar pačiam besimokant mokykloj telikas šalia Pompa, Sel ir Foje rodydavo UTV klipą dainai apie „plauksime mes tamsos upe“… Ir, kas be ko, iš legendų apie žaidimą strazdanėlės.

Vėliau, kuomet Nėriaus ir grupės Komanda kasetes pradėjo leisti Pūkas ir panašios reputacijos leidyklos, herojus dingo iš mano akiračio. Tik retkarčiais pasitaikydavo išgirsti jo balsą kažkokios radijo stoties bangomis (super fm, relax fm ar kažkas tokio…), pasakojant apie 2unlimited ar The KLF.

Šiemet nuvykus į MJR manęs laukė staigmena:

Tai, ko gero, buvo pirmas ever mano aplankytas koncertas, kurio metu daina buvo atlikta du kartus iš eilės (už 100 €). Neslėpsiu, išgirdus tokio kalibro pop hitą (juolab, du kartus), nesusižavėti neįmanoma. Įžanginė melodija, primenanti motyvągyvūnijos pasaulyje, paprasčiausiai nuginkluoja.

Kiek pasidomėjęs sužinojau, kad pradedant nuo 2012 metų gerb. Nėrius kiekvieną rudenį pristato po naują albumą. Ir dabar kaip tik artėja tas metas. Minėta daina iki šiol nebuvo išleista (nes pasirodė tik 2015-ų gruodį), tad mano entuziazmas padvigubėjo.

Susisiekus su maestro dėl disko įsigijimo, pastarasis primygtinai pasisiūlė albumą padovanoti (parduoti nesutiko).

nerius_a_peciura_su_gerbeju

Albumas pagamintas paties Nėriaus rankomis, pagal visus DIY principus: pradedant įrašymu, suvedimu ir masteriu – baigiant pakuote. Paklaustas dėl tiražo autorius kukliai atsakinėjo, kad „koncertui paruošiu 20 kopijų, užteks“.

Vos parsiradęs namo puoliau klausyti šio artefakto.

nerius_a_peciura_-_duok_cigarete_smeklai_cd

Su gailesčiu teko pripažinti, kad Šmėklos mąsto pop hitų albume daugiau nėra. Nors albume net 17 dainų – grotuve jis ilgai neužtrunka, vos 42 minutes. Bet prie vertų dėmesio lengva ranka galima priskirti tokius veikalus kaip Sveikas žmogus, Kodėl gimiau be kailinių? ar Kiaulė.

Nesu tikras, kaip jums seksis klausyti šį albumą, bet man daugiau kaip du kartus iš eilės – nepavyksta. Nėriaus humoro jausmas svyruoja tarp man suprantamos ironijos ir cinizmo iki man dar nesuvokiamo pop/punk kičo (maždaug Minedo lygio). Sekantį kartą albumą iš lentynos planuoju išsitraukti po gero pusmečio. Arba girto baliaus metu.

Beje, dėl lentynos: DVD dėžutė atsidūrė šalia grupės Sportas new wave/post-punk monumento Žemiau Juostos (à propos, besilinksminantį Maruką teko matyti tame pačiame MJR koncerte). Albumą taip pat galėtų pamėgti seni Radioshow gerbėjai. Skirtumas tik tas, kad Nėrius (priešingai nei Algis) nėra imbecilas.

UWAGA! Albumas bus gyvai pristatytas koncerte Bix bare jau šį šeštadienį, rugsėjo 10 dieną. Pats koncerte dalyvauti negalėsiu, bet planuojantiems apsilankyti turiu prašymą: išpirkite visus albumus, kad vėliau atėjusiems tektų teirautis „kada pakartotinas tiražas?“. Kaina – 6 €.

Koncerto reklaminė poptrash/popcore kampanija nusipelno atskiro paminėjimo:

nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_01 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_02 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_03 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_04 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_05 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_06 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_07 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_08 nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_09  nerius_a_peciura_bix_baras_anonsas_11

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *