Naujas mėgstamiausias redakcijos lietuviškas projektas – mmpsuf

2012-02-03      1 KOMENTARAS  

Vilniečių elektroninės muzikos duetas mmpsuf , kurį sudaro Eglė Sirvydytė (vokalas, akustiniai instrumentai) ir Aivaras Ruzgas (elektronika), į pasaulį paleido jau antrąjį albumą, pavadintą Retina. Savo muzikinę ekspediciją pradėję 2011 metų sausį, pasirodžius pirmajam grupės eksperimentinės muzikos leidiniui Expeditors, duetas tęsia savo muzikines keliones ir klausytojų vertinimui pateikia naują penkių kūrinių kompiliaciją, kurią galima išgirsti, nemokamai parsisiųsti ar užsisakyti fiziniu pavidalu iš grupės internetinio tinklapio: www.mmpsuf.lt.

„Pastarieji mūsų metai buvo labai gražūs. Vasarą grojome pačiuose stipriausiuose Lietuvos muzikos festivaliuose, kūrėme dainas ir svajojome apie Retiną. Į šį albumą sudėjom pačias gražiausias dainas, tas, nuo kurių patiems šiurpuliai po kūną laksto“ – teigia Eglė. Pasakodama atskleidžia faktą, jog beveik visą muziką albumui kūrė ir įrašinėjo namų sąlygomis: „kas norės ir pasistengs, tas išgirs net buto, kuriame gyvenau, ugnį krosnyje, ar paukščių čiulbėjimą paupy. Kiekviena daina – tai atskira istorija, lydima labai asmeniškų vidinių būsenų. Mes patys klausydamiesi tųjų būsenų jaučiame ir prisimename, kad jos truko ilgiau nei dieną ar savaitę. Tai tam tikri vidiniai etapai, kurie laikui bėgant išskamba. O mes ėmėmės juos užfiksuoti ir pasidalinti. Bet nors ir labai asmeniškos, tos būsenos yra visiems pažinios ir atpažįstamos. Kaip ir Grožis. Arba Dievas.“ Mmpsuf, kaip vienas perspektyviausių elektronikos kūrėjų projektų, buvo įtrauktas į šių metų Note Lithuania rinkinį, skirtą Lietuvos muzikos eksportui užsienyje.

Dosjė:
Eglė Sirvydytė – vokalistė, kompozitorė Lietuvos muzikos scenoje pasirodė 2005-iais metais kartu su D. Razausku ir Remigijumi Audiejaičiu. Vėliau Eglė subūrė džiazo grupę (D. Vaštakaitė, M. Perepelica, S. Petreikis, N. Bakula, B. Janauskas), kūrė projekte Dykumos (kartu su P. Adomėnu, D. Strupinsku). Šiandien Eglė koncertuoja kartu su mmpsuf projektu bei rengia akustinius koncertus, kuria muziką spektakliams (G. Ubartaitės modernaus šokio spektaklis „Mono Tyla“, V.V. Landsbergio mono spektaklis „Atėjau, pamačiau, negalėjau“).

Aivaras Ruzgas Lietuvos muzikos scenoje paskutinį dešimtmetį pažįstamas iš audiovizualinės muzikos projektų (kartu su G. Labanauskaite, grupe AVaspo), šiuo metu kuria ir koncertuoja mmpsuf duete.

mmpsuf dalinasi ir ką tik pasirodžiusiais gyvais pasirodymais, kuriuose skirtingose Vilniaus erdvėse gyvai atliekamos dvi albumo dainos: The Rooms ir The Sailors.

Daugiau informacijos ir įrašų grupės internetiniame puslapyje: www.mmpsuf.lt

Afiša Bangos Šviežia

One Reply to “Naujas mėgstamiausias redakcijos lietuviškas projektas – mmpsuf”

Leave a Comment

Your email address will not be published.