Populiarus trendas šiais laikais visokio plauko re-unionai. O dar madingi yra grįžimai prie šaknų. Kartais regime šių reiškinių sandaugą. 15 metų Morgoth degė pragaro lauže, bet pernai iš jo netikėtai ištrūko ir atnaujino koncertinę veiklą. Žinoma, leidybos pasaulio rykliai negalėjo praleisti pro pirštus tokio kąsnio, tad prieš mėnesį pasirodė pirmasis vokiečių live albumas. Kvepiantis pelėsiais.Cursed To Live yra tas atvejis, kai iškalbingiausi yra nuogi skaičiai. Albume 15 gabalų. Po 3 – iš pirmų dviejų mini-albumų Resurrection Absurd ir Eternal Fall. 7 – iš pirmo ilgagrojo Cursed (jam kaip tik sukako 20 metų). Priešmirtinis eksperimentas Feel Sorry For The Fanatic yra visiškai ignoruojamas. Tai dar galima pateisinti – jo fragmentai tiesiog neįsipaišytų į aukščiau išvardintą kontekstą, tad neskubėkime kaltinti vokiečių, kad išsižadėjo jauniausio savo vaiko. Bet tik du gabalai iš Odium?! Iš albumo, kuris savo atmosfera išskyrė grupę iš gana plataus rato grojusių tais laikais daugmaž standartinį death metal? Mano ausys protestuoja.

Tikėtina, kad sumanymas toks ir buvo – įtikti būtent ankstyvosios grupės kūrybos mėgėjams. Tačiau mano reitinguose Odium yra nepalyginamai aukščiau už tą patį Resurrection Absurd. Belieka tikėtis, jog po poros savaičių festivalyje Brutal Assault, Čekijoje, vokiečiai kiek pakeis kursą ir driokstels ne tik Resistance bei Under The Surface, bet ir kitus Odium hitus, pvz., sultingą Drowning Sun ar nuotaikų kaitos šedevrą Golden Age.

Toks tai vienintelis subjektyvus priekaištas. Daugiau nėra. Apie techninius Cursed To Live niuansus sunku pasakyti kažką blogo, nes nesu didelis koncertinių albumų ekspertas. Įrašas buvo padarytas per vieną pasirodymą, Way Of Darkness festivalyje, 2011 metų spalį. Garsas geras – gitaros skamba sodriai ir detaliai, vokalas taip pat įrašytas kokybiškai. Įsigyti leidinį siūloma įvairiais formatais, tarp kurių išsiskiria variantai DVD/2CD bei 2LP. Perkančių, neabejoju, atsiras, nes manančių, kad Cursed buvo Morgoth karjeros viršūnė, yra nemažai. Jiems šis leidinys turėtų tapti tikra mėsos švente.

Bangos Šviežia

2 Replies to “Madinga Morgoth duoklė šaknims”

Leave a Comment

Your email address will not be published.