Moderat_Live_LoftasModerat – vokiečiai, kurie pristatymo nereikalauja. Jeigu kas manęs prieš gerą pusmetį būtų paklausęs prie alaus, ką norėčiau atsivežti, tarkim, savo gimtadieniui, ši trijulė, susidedanti iš Modeselektor dueto ir Saschos Ring aka Apparat būtų paminėta, dar neįpusėjus pirmo bokalo. Visokie zilniai neabejotinai moderatus priskirtų ir prie vienų įdomiausių šių laikų kūrėjų.

Savo apgailestavimui turėjau praleisti juos apšildančius FusedMarc. Tiesa, apmaudu buvo nebent dėl to, kad senokai jų negirdėjau, bet, kita vertus, malonu, kad visgi turim alternatyvų Golden Parazyth (arba jis jau apšildė visus, kuriuos tik buvo įmanoma). Tik prasigrūdus pro Lofte susispietusias eiles, buvo matyti nemažai veikėjų, kurie labiau priminė kitokios muzikos klausytojus. Suprantu, kad arenas, o ir Loftą pripildyti mintinai Moderat diskografiją galinčiais išvardinti melomanais – objektyviai sunku, todėl pykti šioje vietoje nelabai ir galima/gaunasi.

Na, o pats reginys daug žodžių nereikalauja. Tracklistą gabalas į gabalą dar išvakarėse parašė redaktorius, nes moderatai ėmė patikrintais bajeriais. Iškart žiebė į akis su A New Error. Užėmę savo vietas panašiai kaip Audioriveryje dar 2009-aisiais, tik mažesniu atstumu viens nuo kito, vokiečiai daug nesilaužė ir traukė vieną kozirį iš rankovės po kito. Užteko vieno Rusty Nails akordo ir penkeri metai atsisuko atgal į tą laiką, kuomet čiurnas sėmė Plocko pliažo smėlis, o rankos pačios kilo į viršų. Atrodė, kad nieks per daug ir nepasikeitė. O jau per gerokai namuose ausyse nuzulintą Bad Kingdom suūžė visas angaras, nes neatpažinti šio gabalo buvo sunkiai įmanoma net ir mažiau grupę pažįstančioms ausims.

Visa tai sekė turbūt jautriausiai vidines stygas tampantis II albumo kūrinys – Damage Done. Nors ir ne toks jautrus kaip pirmojo albumo perliukai.

Tuo metu Sebastian Szary jau šypsojosi lyg žinodamas, kad lietuviškojo Cosmopolitan žurnalo skaitytojos per klaidą ne jį išrinko patraukliausiu grupės biču. Sascha Ring užėmė distrofiko melancholiko vaidmenį, o plikis Gernot Bronsert išdarinėjo judesiukus, beveik prilygstančius Daniel Sturridge selebreišionui. Verta atskirai paminėti vizualizacijas. Ekrane nuolat keitėsi grupės gerbėjams iš klipų atpažįstami vaizdai, grupės logo, siužeto linijas pynė komiksų motyvai, o lazeriai pulsavo taip, kad keliskart akys vos neišspjovė linzių. Tokiais momentais supranti, kad dviženklis skaičius darbuotojų prie to dirbančių duoda ir atitinkamą rezultatą. Reziumuojant pliusus ir minusus, re(n)ginys buvo vertas kiekvieno už jį sumokėto lito. Nepaisant niurgzlių prie maisto kioskų, kurie niūniavo tą patį Bad Kingdom (nes tik jį vieną ir žino) ir visažiniškai sakė, kad vokiečiai galėjo pavaryti geriau.

Grojaraštis:
01. Intro
02. A New Error
03. Milk
04. Seamonkey
05. Rusty Nails
06. Versions
07. Bad Kingdom
08. Damage Done
09. Last Time
10. Les Grandes Marches
11. No. 22

12. Gita
13. Let In The Light
14. Therapy
Foto: Marius Vortex

 

Performansas: 9/10
Garsas: 9/10
Šviesa: 8/10
Trukmė: 9/10 (~1,5 val.)
Kaina: 79-199 Lt
Alus: 6 Lt (už 0,33l), o Bushmills su medum – už 12.
Gražių mergų: draugai sakė, kad buvo.

Bendras: 9/10

Bangos Koncertai Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *