Mini interviu su The Coombe

2014-07-07        

The _Coombe

The Coombe – tai abstraktūs psichodeliniai vojažai į keistas siurrealias, bet žavingas ir romantiškas erdves, kur analoginiai viražai persipina su field recording organika. Projekto šerdis – Karen ir Sam, dvi asmenybės, savita forma perteikiančios juos supančio pasaulio garsus. Rezultatas – įdomus, erdvus ir netikėtas muzikinis pasaulis.

Tad nieko keisto, kad The Coombe gyvas pasirodymas – vienas įdomiausių ir sunkiausiai nuspėjamų vyksmų STRCAMP festivalyje ateinantį savaitgalį. Ta proga, pakalbinome Karen ir Sam apie projekto evoliuciją, kūrybinį procesą, inspiracijas bei patirtis.

Įvyko keistas poslinkis nuo Led Er Est post punk/coldwave garso iki The Coombe cosmic/psych abstrakcijų. Gal galėtumėt papasakoti daugiau apie šio projekto evoliuciją? Kaip jis kilo, evoliucionavo?

Sam: The Coombe prasidėjo, kuomet Karen ir aš pradėjome kurti muziką jos stop motion animaciniams filmams prieš keletą metų Niujorke.

Persikėlę į Austiną, pradėjome užsiiminėti field recording’u ir garso takelių muziką. Tuomet iš visų mažiau abstrakčių kompozicijų ir sukompiliavome EP, kurį išleido Mannequin Records. Gavome ir keletą įdomių instrumentų, tokių kaip cimbolai, slide gitara, dideli mediniai Yamaha vargonai, kurie niekaip nebūtų tilpę į mūsų butą Niujorke.

The Coombe muzika – tarsi kelionė į nepažintą, siurealią teritoriją. Iš kur semiatės įkvėpimo tokiam garsui? Gal galėtumėt šiek tiek papasakoti apie kūrybinį procesą?

Karen: Atvirai pasakius, nesistengiame specialiai kurti tokio garso, tai tiesiog išeina savaime. Tai – tarsi kombinacija visko, ką diena iš dienos girdime ir kaip ta garsų visumą filtruoja mūsų smegenys. Manau, kiekvienas kūrinys savaip reziumuoja tą valandą, dieną, naktį, kuomet jis buvo sukurtas ar neseniai sapnuotą sapną.

Ar sunku visa tai pateikti scenoje? Kiek improvizacijos yra jūsų gyvuose pasirodymuose? Ar daug vietos paliekate netikėtumams?

Sam: Tai – derinys iš anksto paruoštų struktūrų ir improvizacijos. Mūsų aranžuotės – pakankamai laisvos tam.

Kurie muzikiniai laikotarpiai jus labiau veikia – dabartiniai ar praeities? Esate labiau linkę į retrospektyvą ar futurizmą? Kaip jus veikia šis laiko aspektas?

Karen: Mus įtakoja praeities muzika ir ateities garsai. Nežinau, kaip tai mus veikia asmeniškai, bet mūsų menas – tarsi visų šių dalykų kombinacija, neturinti konkrečių aliuzijų į laikmetį

Jūsų garsas – labai organiškas. Ar jus įkvepia gamta? Kokią jos reikšmė muzikoje?

Sam: Kaip ir minėjau, mums labai patinka užsiiminėti field recording’u, įrašinėti gyvūnų, traukinių ar svirplių skleidžiamus garsus. Akustinius garsus bandome apjungti su elektronika.

Karen: Manau, mus įkvepia tiek natūralūs, tiek nenatūralūs garsai. Šiandien didžioji dalis garsų yra išgauti žmogaus. Jie užgožia organiškus garsus, tačiau su laiku tuos dirbtinius garsus pradedame priimti kaip natūralius.

Ar The Coombe pasaulis egzistuoja kaip paraleli erdvė ar yra jūsų realaus gyvenimo dalis?

Karen: Sunku pasakyti. Manau, tai mūsų gyvenimo dalis, tai, ką mes darome.

Ar jūsų muzika jums padeda pabėgti nuo kasdienybės? Ar padeda jums geriau pažinti save? Kokią funkciją menas ir kūrybą atlieka jūsų gyvenime?

Sam: Manau, teisingi abu teiginiai. Dažniausiai bent kartą per savaitę darbuojamės studijoje. Turime ir užklasinių veiklų – pats gaminu biterį (aut. past.: kartus alkoholinis gėrimas), Karen turi savo drabužių liniją HAI.

Kokios kitos meno formos apart muzikos jus įkvepia? Ar jus domina vizualus menas ar literatūra? Koks jų vaidmuo?

Sam: Taip, visa tai labai svarbu. Tiesa, tenka suvartoti ir atmesti nemažai šlamšto, tam kad atrastum tikrai gerus dalykus. Bet, manau, čia visuomet taip buvo.

Kokiame kontekste labiausiai norėtumėte girdėti savo muziką? Ar kada galvojote apie garso takelio filmui kūrimą?

Sam: Taip, sukurti filmui garso takelį yra mūsų svajonė. Kaip ir daugumos garso menininkų.

Kokie jūsų ateities planai? Ar planuojate ilgagrojį? Koks jis bus? Kuria kryptimi toliau vystysite savo garsą?

Sam: Turime ne vieną valandą medžiagos, kurią naudosime savo būsimam leidiniui. Manau, intensyvesnius darbus pradėsime rudeniop. Savaitės bėgyje Burka For Everybody leible pasirodys mano solinis albumas. Labai geras Valencijos leiblas. Jie ką tik išleido fantastišką Robert Turman albumą.

Ko tikitės iš koncerto STRCAMP?

Sam: Tai – mūsų debiutas šiame festivalyje. Tikimės daug garso.

The Coombe gyvai festivalyje STRCAMP liepos 11-13 dienomis stovykloje Deimantas netoli Trakų.

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.