PhaelehPhaeleh (tariasi Fella) yra Matt Preston iš Bristolio. Lengvas ir ambient įtakotas dubstep – jo firminė kortelė. Šiemet jį bus galima išgirsti ir Satta Outside festivalyje. Apie tai, kad jis yra paprastas ir nosies neužrietęs bičas, beje, teko įsitikinti dar prieš beveik penkerius metus, kai savo setu jis gerokai pakilnojo Satta rūsio lubas ir .. vos neišėjo kartu į pratęsimą. Apie jo pirmąją pažintį su Lietuva, vaikystėje klausytą muziką bei kitus reikalus trumpai ir šnektelėjome.

Prisimenu tavo pirmą kartą Lietuvoje. Tai buvo dabar jau nebeveikiančiame Satta klube, gan netikėtai itin pavykęs tūsas ir mes netgi trumpai šnektelėjome rūkomajame, kur tu beveik sutikai prisijungti prie mūsų afteryje! Ar vis dar prisimeni tą naktį?

Yeah, aišku, tai buvo vienas iš mėgstamiausių grojimų per visą gyvenimą ir vienas pirmųjų gigų už UK ribų. Tikėjomės galbūt apie 30-50 žmonių, bet manau, jog buvo netoli 200. Buvo puiki atmosfera ir turėjau taip pat kelias neįtikėtinas dienas Vilniuje!

Šiek tiek užtruko, kol sugrįžai. Kas pasikeitė per tuos metus? Vienas dalykas tikrai ne – tu vis dar kuri tą sunkiai pamirštamą, atpalaiduojantį, į ambient orientuotą dubstepą.

Ir tuomet kūriau muziką, bet dabar tuo užsiimu full-time tam, kad galėčiau įrašinėti ir gastroliuoti daugiau. Jaučiuosi laimingas galėdamas grįžti ir vėl pasimėgauti Lietuva. Manau, kad dabar esu labiau atradęs savo muzikos kryptį, bet esu ir tas pats asmuo, kuris kūrė bytus anksčiau!

Ar kurdamas dabar naudoji daugiau instrumentų?

Vis dar gitara ir klavišiniais.. bet naudoju tikrai platesnę garsų paletę. Visada domėjausi neaiškiais instrumentais iš kitų šalių, taigi dabar yra daugiau skirtingų garsų mano muzikoje!

Lounge – vienas mano mėgstamiausiųjų. Ar tau asmeniškai yra geresnių gabalų?

Mėgstamiausias mano įrašytas gabalas – In The Twilight, bet yra gabalas iš naujo albumo, kuris, manau, gali tapti nauju favoritu.

Įvardink savo tris mėgstamus įrašus iš vaikystės ar dienų, kurias gali prisiminti.

Manau, tai yra Mike OldfieldTubular Bells, Jean Michel JarreOxygène ir turbūt Beatles kompiliacija. Tai buvo iš esmės bene vienintelė muzika, kuri skambėjo mano namuose, kai buvau labai jaunas!

Jeigu nebūtum susijęs su muzika, kuom užsiimtum?

Neabejotinai būčiau mokytojas. Esu anksčiau buvęs muzikos mokytoju, bet jeigu nebūčiau susijęs su muzika, tuomet vis tiek norėčiau mokyti, tik kažką kita.

Ar turi kokių nors neįprastų įpročių prieš eidamas groti?

Paprastai mėgstu parūkyti prieš grojant ir tuomet jau eiti į sceną, bet iš esmės neturiu jokių ritualų, susijusių su ožio aukojimu ar mėlynų M&M’s valgymu, kas neabejotinai būtų įdomiau!

Kaip turbūt žinai, Satta Outside bus panašu į vieną didelį tūsą paplūdimyje. Kuo skiriasi grojimas atviroje erdvėje ir klube ar bare?

Mano du mėgstamiausi grojimų tipai yra mažos ir intymios erdvės, jeigu tai vyksta viduje, arba kur nors gražioj aplinkoj, ar tai būtų kaimas, ar pliažas. Manau, kad tai labai priklauso nuo paties tūso. Jeigu esu žinomas ir žmonės tikisi mano muzikos, tuomet daugiausia groju savo kūrybą ir kažką panašaus vaibo. Jeigu tai festivalis, kuriame nesu labai žinomas, tuomet greičiausiai groju kažką labiau orientuoto į šokių aikštelę, kad išlaikyčiau žmones laimingus. Tiesa, paprastai išsiaiškinu tai, kuomet groju!

Jeigu galėtum įrašyti kūrinį su bet kuriuo kūrėju/muzikantu, kuris jau miręs, kuris tai būtų ir kodėl?

Labiausiai norėčiau įrašyti bendrą darbą su Tool grupės dainininku Maynard James Kernan. Kai buvau jaunesnis, jų muzika turėjo labai didelę įtaką mano gyvenime, be to, jo balsas yra vienas labiausiai atpalaiduojančių, taigi tai tikrai būtų svajonių kolabas.

Tavo naujausias albumas vadinasi Tides. Ar tai reiškia, jog vis dar ieškai savo muzikinės bangos?

Iš tiesų čia nėra jokios specifinės reikšmės, tiesiog pamačiau žodį ir pagalvojau, kad tiktų. Bangos kyla ir leidžiasi, panašiai kaip muzika bei gyvenimas. Pamaniau, kad pavadinimas atitinka mano garsus ir galėtų būti suprantamas keliomis prasmėmis, kas man taip pat patinka.

Pagal last.fm, labiausiai panašūs į tave kūrėjai yra J-One, Clubroot ir DJ Madd. Ar girdėjai apie juos?

Jė, žinau visus šituos bičus. J-One leidosi mano sename leible Urban Scrumpin ir aš remiksavau jį bei turėjom bendrą kūrinį. Jis kuria puikią muziką! Clubroot yra labai neįvertintas prodiuseris, kuriantis nuostabią muziką, išsiskiriančią savo atmosferiniais garsais. Kartu įrašėm gabalą Unharmed prieš keletą metų ir neseniai leidom jį atsisiųsti iš mūsų Soundcloud profilių! DJ Madd taip pat yra geras mano draugas, mes net kurį laiką gyvenome tame pačiame name. Taip pat įrašėm keletą gabalų bei remiksavome vienas kitą. Mėgstu tai, ką jis dabar daro savo leible Roots & Future, geras vaibas, kuris man primena laikus, kuomet aš buvau tikrai susižavėjęs dubstepu.

Naktis ar diena – tavo mėgstamas laikas pasisemti įkvėpimui?

Visuomet – naktis. Galiu tobulinti gabalus ar miksą dienos metu, bet nepaprastai sudėtinga būti kūrybingu. Todėl paprastai dieną darau nuobodžius reikalus: promo, emeilai, sąskaitos. Visa tai tam, kad naktį visiškai galėčiau atsiduoti kūrybai.

Kaip save įsivaizduoji po 10 metų?

Mėgčiau vis dar kurti muziką, ar kaip Phaeleh, ar kurti muziką kompiuteriniams žaidimams ir pan. Tiesiog myliu šį užsiėmimą, taigi bet kas, kas būtų su tuo susiję, padarytų mane laimingu.

Ar žinai kokius nors lietuvių atlikėjus? Turim DJ Fella, galbūt jums reiktų susitikti?

Turėjau keletą lietuvių atlikėjų gabalų, kurie skambėjo cool, tačiau veikėjas, kurį žinau geriausiai, yra Nightjar. Žinau jį iš puikių DJ setų, kuriuos girdėjau jį grojant! Norėčiau turėti daugiau laiko bendradarbiavimui, tiesa, pavyko tik vienas per pastaruosius 3 metus! Visgi turėsiu patikrinti jų gabalus!

Ko galima iš tavęs tikėtis festivalyje ir kokia būtų tavo žinutė lietuviams?

Nesu tikras, kokios trukmės bus mano setas, šiaip daugiausiai groju savo kūrybą, taigi tai bus geras šansas išgirsti mano naują albumą, taip pat kai kuriuos neišleistus gabalus. Jeigu groju ilgiau, esu linkęs groti ir kitų atlikėjų muziką, kuri turėtų nudžiuginti publiką ir kurios ji neturėtų būti girdėjusi! Labai laukiu Satta Outside, nes pasiilgau Lietuvos ir visų tų mielų žmonių, kuriuos sutikau per praėjusius kartus. Nebegaliu sulaukti, kol gurkšnosiu mojito saulėje kartu su jumis visais!

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.