Perc

Rytoj startuoja didžiausias reiverių sąskrydis – jubiliejinė Tundra. Šiais metais, kaip ir visuomet, ji žada keletą ypatingų atlikėjų, dėl kurių verta ten nuvykti. Vienas iš jų – britiško techno atstovas Perc. Tai vienas iš nenuilstančių elektronikos maniakų, sugebančių sukurti subtilų brutalumą. Trumpai susirašėme.

Sveikas, kaip laikaisi?

Aš gerai, ačiū. Šiandien labai karšta popietė Londone. Dabar svarstau ar eit į miestą, ar sėdėti namie ir dirbti studijoje. Abu variantai patrauklūs, todėl neapsisprendžiu.

Kokie muzikiniai planai artimiausiai ateičiai?

Šiuo metu dirbu prie daugybės savo kūrinių. Pastaruoju metu neturiu intencijos dirbti su remixais. Man patinka tęsti savo mintis kūriniais, tuo metu pamatau savo tobulėjimo žingsnius labai greitai ir labai aiškiai.

Ar tau patinka dirbti su kitomis įrašų studijomis, ar tik saviškė Perc Trax atneša džiaugsmą?

Pakankamai sunku atsakyti. Kiekvienas iš mano pasirenkamų aspektų turi viliojamų privalumų.

Sprendžiant iš muzikos kiekio esi daugiau solo atlikėjas. 2011 metais su Giorgio Gigli sukūrėte fantastišką EP Area. Ar tau patinka dirbti drauge su kitais prodiuseriais? Ar turi rimtesnių ateities planų?

Man labai patinka dirbti vienam, tačiau kartais jungtis su kitais prodiuseriais man atrodo taip pat įdomi. Labai neužilgo aš išleisiu vieną EP kartu su Adam X ir dar vieną su kai kuo, kieno vardo negaliu atskleisti. Šiuo metu Endless projektas su Giorgio Gigli yra sustabdytas, tačiau tikiuosi, kad ateityje mes vėl sudirbsime kartu.

Kokia tavo nuomonė apie tamsiąją Itališkąją techno sceną?

Nenoriu komentuoti.

Kokiais muzikiniais instrumentais moki groti? Ar visuomet norėjai tapti muzikantu?

Niekada savęs nevadinau muzikantu. Prodiuseriu – gal. Atlikėjas būtų turbūt tinkamiausias apibūdinimas. Man labiau rūpi garso tekstūra, o ne melodija. Aš grojau violončele ir fortepijonu vaikystėje, tačiau tuo nelabai mėgavausi. Dažniausiai labiausiai muzikaliai išsilavinę muzikantai kuria blogiausią techno. Jie taiso toninius susikirtimus, kad muzika taptų neva teisinga, taip atimdami jos didžiausią magiją.

Kuris tavo kūrinys tau yra labai svarbus, su kuriuo tu pajautei, kad darai kažką ypatingo?

Turbūt asmeniniai kūrybos hitai būtų Up, My Head Is Slowly Exploding ir mano remixas DJ Hell kūriniui Buttersaure. Nors aš visada jaučiu, kad sukuriu gerą gabalą dar jo produkcijos laikotarpiu, nes kitu atveju aš tiesiog sustočiau ir to nebedaryčiau. Tačiau niekada nežinai, kuomet tau patinkantis kūrinys seks tave ilgiau nei kitas, kurį sukursi už mėnesio.

Apžvelgdamas tavo albumą Wicker and Steel aš jį sugretinau su tuo pačiu metu išėjusiu Surgeon Breaking The Frame. Kokia yra tavo nuomonė apie Surgeon? Kas tau labiausiai patinka britų techno scenoje?

Surgeon yra mano hero. Seniau labai daug šnekėdavomės. Jis keičiasi ir ugdosi. Būti inovatyviu bei įdomiu yra pagridinė atlikėjo savybė, mano nuomone. Interneto amžiuje, muzikai ir idėjoms keliaujant fantastiniu greičiu, neįmanoma susikoncentruoti į vieną valstybinę sceną. Kiekvienoje šalyje yra prodiuseriai, kurie mane ypatingai domina ir aš niekada neužstosiu angliško įrašo vien todėl, kad jį kūrė britas ar jis buvo išleistas Londone. Tai nėra valstybinės kovos. Muzika laimi visada.

Dažniausiai groji kaip DJ, rečiau live. Kuri stadija atspindi tikrąjį Perc?

Man patinka abi šios pusės. Jei man reiktų rinktis, tai turbūt aš vistik rinkčiausi DJ-vimo lankstumą ir galimybę groti viską, ką tik nori.

Ar esi ką nors girdėjęs apie Lietuvą ir festivalį Tundra?

Nelabai. Tai bus pirmas mano vizitas į Lietuvą ir aš labai noriu susipažinti su jūsų šalimi bei festivaliu Tundra. Daryti ką nors pirmą kartą gyvenime yra nuostabu. Aš labai laukiu kada galėsiu sutikti visus ir pasidalinti mano grojama muzika.

Perc – jau ketvirtadienio naktį, techno kalne. Nepramiegok.

Bangos Interviu

Leave a Comment

Your email address will not be published.