Liar

Rumunija neblizga pasaulio muzikiniame žemėlapyje. Tačiau tokiose šalyse kultūriniai bruzdėjimai dažnai slypi giliau ir nėra matomi paviršiniuose sluoksniuose. Svajingų bei laužytų ritmikų konstruktorius Liar – vienas to pavyzdžių. Pasinėręs į savo sapnų pasaulį, jis vedžioja klausytoją po jo labirintus tarsi pro debesis aidinčiais beats, chillwave, ambient ar net grime atgarsiais, susuktais į jaukų kokoną.

Sausio 24 dieną šis veikėjas pasirodys kultūros bare Kablys, organizacijos Sha: TRI: Ah dėka. Jam kompanija palaikys ne ką mažiau įdomus kylantis vietinis talentas Fume. Ta proga, pakalbinome Liar. Vyrukas noriai atskleidė savo kūrybinius procesus, įtakas bei liūdnus Rumunijos kultūrinio gyvenimo aspektus.

Tavo garsas – gana eklektiškas, varijuojantis tarp beats, ambient, grime ar net house žanrų. Iš kur tai? Ar labiau pasikliauni įtakom, pripažintais mokytojais ar intuicija?

Manau, tai ateina iš muzikos studijų. Įtakos suformuoja pradinę kūrinio idėją, intenciją, o intuicija veda link jų įgyvendinimo.

Kokioje situacijoje yra Rumunijos elektroninės muzikos scena? Ar ji intensyvi? Koks apskritai yra šios šalies kultūrinis klimatas?

Ji labai mažytė ir susideda tik iš keleto bendraminčių prodiuserių ir didžėjų. Viskas vos kruta…. Zzzzz.

Minėjai, kad naujasis albumas Spirewards yra tarsi sapnų eigą, tarsi susapnuotas. Gal gali plačiau apie tai papasakoti? Kokią įtaką tau ir tavo menui daro sapnai?

Didžiulę. Dažnai susapnuoju dar neegzistuojančius kūrinius, o pabudęs kaip įmanoma geriau stengiuosi tą realizuoti.

Kokį vaidmenį tavo gyvenime vaidina muzika? Ar ji tavo kasdienio gyvenimo dalis ar tarsi atskira erdvė? Ar ji susijusi su tavo kasdieniais jausmais ir emocijom?

Absoliučiai. Ypač su mano “kasnakčiais” jausmais ir emocijomis.

Tavo pseudonimas gana dviprasmis ir įdomus. Ką jis reiškia? Kokią istorija, reikšmės slypi po juo?

Daug istorijų. Daug reikšmių. Vis pastoviai prisimenu kokią situaciją ar patirtį, kurioje figūravo šis žodis ar turėjo simbolinę sąsają.

Šiomis dienomis muzikoje atsiranda vis daugiau eklektikos. Žanrais maišosi ir apsijungia. Ką apie tai manai? Ar manai, kad toks ribų nykimas yra kažkas ilgalaikio ar tik praeisianti mada?

Praeisianti mada, nes greitu metu tai taps norma.

Kaip įsivaizduoji muzikos ateitį? Šiandienos skaitmeninėje ir eklektiškoje aplinkoje ši tema ypač plačiai eskaluojama.

Visų pirma, retro-futurizmas, revival judėjimai bei pastovus žanrų maišymasis visuomet buvo neatsiejama elektroninės muzikos dalis. Ateitis visuomet nerišliai, netiksliai ataidi praeities eksperimentiniuose vojažuose, bet su kiekvienu šių vojažų pakartojimu ar interpretacija ji atsiskleidžia vis ryškiau. Futurizmas yra giliai įsispaudęs elektroninės muzikos DNR, tad naturalu, kad šis žanras visuomet vaikysis savo išsprūdusios ateities.

Daug turuoji. Ar labai skiriasi Rytų bei Vakarų Europų auditorijos? Kokia buvo geriausia vieta groti? Ko tikiesi iš gigo Lietuvoje?

Niekad negrojau Rytų Europoje (apart Rumunijos), tad sunku pasakyti. Dėl koncerto Lietuvoje, tai mano nusiteikimas jam toks pat kaip ir prieš kiekvieną pasirodymą – nieko nesitikiu ir esu pasirengęs atiduoti publikai visą save.

Kaip supratai, kad nori kurti muziką?

Tą supratau būdamas 17os ir klausydamas Venetian Snares. Pasakiau sau: “Vat čia tai įššūkis.”

Kaip tavo muziką įtakoja aplinka, kurioje gyveni?

Rumunija yra labai uždara ir nuo Vakarų pasaulio ją skiria ištisi frontai. Bet užtat turime greičiausią pasaulyje internetą. Tad, iš esmės, tai – apleista ir tolima kultūrinė dykvietė, kurioje keli talentingieji kuria savo fantazijų pasaulius ir neturi prabangos burtis į nišines grupes ar stilius bei jaustis patogiai. Dirbame nesustodami. Klausome, žiūrime, skaitome daugybę dalykų. Tam tikra prasme, žinome labai daug. Įnirtingai semiame iš tirščiausių kultūrinių katilų.

Kas tave labiausiai įkvepia kurti?

Gryno oro įkvėpimas.

Konkursas

Papasakok savo patį įsimintiniausią/įspūdingiausią muzikinį sapną. Atsakymus rašyk Suru.lt Facebook paskyroje po intervo postu. Dviejų geriausių atsakymų autorių laukia po dvigubą pakvietimą į ateinančio penktadienio renginį. Konkursas vyksta iki penktadienio (sausio 24) 13 valandos. Su laimėtojais susisieksime asmeniškai.

Liar ir Fume gyvai sausio 24 dieną 22 valandą kultūros bare Kablys. Brought to you by Sha: TRI: Ah.

Liar_2

Bangos Interviu Konkursai Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *