Mini interviu su Juno Reactor

2015-07-29        

Mini_Interviu_Su_Juno_ReactorRytoj prasideda vienas mylimiausių suru.lt festivalių Lietuvoje – Yaga Gathering 2015. Kalbinu Ben Watkins, projekto Juno Reactor sielą ir šiaip nuostabios muzikos kūrėją.

Kaip Goa Trance atėjo į tavo gyvenimą?
Vėlyvąjam devintam dešimtmety (nesveikai erzina šitas lietuvių kalbos ribotumas – late 80s – juk toks geras, aiškus posakis) elektroninės muzikos vakarėliai davėsi Goa Indijoje. Nieko nebuvo perdaug stilizuota, kaip dabar. Tiesiog geri gabalai, kurie turėjo individualius garsus, paremtus 4/4 ritmu ir psichodelines tekstūras, kosminius paviršius, einančius iš EBM, New beat ir kitų stilių.
Tuomet aš sutikau Mike Maguire, kuris kiekvienais metais būdavo Indijoje po 6 mėnesius ir mes pradėjome kurti kūrinius šiems vakarėliams. High Energy Protons buvo pirmasis Juno Reactor gabalas. Tuo metu muzika neturėjo kryptingo pavadinimo, tiesiog Trance. Vėliau viskas išsiskirstė į skirtingus reikalus, kaip Paul Oakenfold ir kiti, o mes pavirtom Goa Trance.

Tavo muzika yra labai nišinė, kas yra tavo didžiausias įkvepėjas?
Aš tiesiog norėjau kurti naują muziką. Ateities muziką, naujų platybių muziką. Aš žiauriai mėgau tokias grupes kaip Yello ar DAF, bet jų skambesys nebuvo itin tinkamas vakarėliams. O Goa vakarėliai vedė viską į priekį.

Kaip sugalvojai pradėti dirbti su muzika filmams?
Mano pirmasis įrašas buvo filmui Ferris Buellers Day Off. Bet aš niekada nestūmiau savo muzikos į filmų industriją. Jie ateidavo pas mane ir paprašydavo sukurti jiems muziką.

Kokią muziką klausai dienos metu?
Klausau visą muziką. Nuo klasikinės iki country, hip-hopą, techno, grime, man nesvarbu. Visuomet svarbu išgirsti gerą muziką arba gerą programavimą.

Ką manai apie psichodelinę sceną šiuo metu? Ar tau ji visdar įdomi?
Kartais aš išgirstu cool stuff, kaip pavyzdžiui Dust Riders, bet iš esmės viskas tampa labai gentiška. Naujas tranzas turi tuos pačius garsus, ritmiką ir bosines linijas kaip ir prieš tai buvę kūriniai. Kažkodėl kūrybingumui neliko daug vietos. Didžioji dauguma naujos muzikos tranzo scenoj yra pamiršta po pirmų penkių sekundžių jai prasidėjus. Man tai nepatinka, viskas paremta kompiuteriu, tampa nuobodu ir man beveik nieko nereiškia.

Su kuo norėtum pagroti grupėje?
Man nerūpi dideli vardai. Galbūt man sekantis sutiktas žmogus bus svarbiausias gyvenime, tai gali būti bet kas. Aš dedu dideles viltis į kūrybą su mūsų nauju gitaristu Amir John Hadadd.

Mano mėgstamiausias Juno Reactor albumas yra Bibble Of Dreams. Kuris tau?
Visuomet pats paskutinis… Aš nesu nostalgiškas.

Kada buvo tavo karjeros viršūne?
Ar mano gyvenimas jau baigėsi? Tikiuosi ne, nes dedu vilčių, kad viskas bus tik geriau. Bet iki šiol, Matricų filmai man buvo buvo super sėkmingi. Aš laikau šiuos prisiminimus labai arti.

Bėgant laikui, Juno Reactor skambėsys perėjo nuo trance į labiau oriental sceną. Kaip tai keičiasi, kas bus ateityje?
Nežinau. Man tiesiog rūpi kurti muziką ir kurti tai, kas įdomu man dabar. Aš klausau daug naujos, senos muzikos ir tai mane įkvepia. Šiuo metu aš mąstau, jog tiesiog noriu kurti tai, ko nesu kūręs, kad nesikartočiau.

Dauguma tavo albumų artworkų sujungia religinę ir futuristinio meno šakas. Ką tai reiškia?
Tai reiškia tai, ką tu nori matyti tame koliaže. Bet tai tikrai niekuom nesusiję su religija, kadangi ji turi ypatingą svarbą šios dienos politikoje. Mes turime saugoti tai, kas neapsaugota – savo orą kvėpavimui, žemę ir jūras.

Ar tu komandinis ar solo žmogus?
Aš abipusis. Komandai reikia dėmesio centro. Aš esu tas dėmesio centras.

Kaip tu suradai tuos afrikiečius, su kuriais groji?
Turi omeny Amampondo iš Pietų Afrikos? Aš sutikau juos kai prodiusavau Zulu grupę pavadinimu Skeleton, kurie įrašinėjo gretimoje studijoje. Aš susipažinau su Mabi koridoriuje ir pakviečiau pagroti pas mane. Tuomet viskas užsikūrė nesveikai gerai. Man pasiūlė apšildyti Moby USA ture ir mano europiečiai grupės nariai nenorėjo vykti, todėl aš pakviečiau Amampondo. Po to mes sėkmingai dirbome 15 metų kartu. Aš labai juos myliu ir norėčiau turėti galimybę vėl groti gyvai kartu.

https://www.youtube.com/watch?v=F3cxox41I4w

Koks yra pats geriausias festivalis sudalyvauti, bet negroti?
Burning Man!

Ar tu turi šeimą, vaikų?
Taip.

Koks tavo mėgstamiausias filmas?
Sunkus klausimas, turbūt 2001: A Space Odissey.

Kada planuoji išleisti naują albumą?
Ką tik išleidom naują EP Remixes of the Golden Sun of the Great East.

Kokie tavo planai po Yagos?
Varau tiesiai į Ozorą!


Čia šiaip – Benas naudojo daug smailų.

Juno Reactor live jau šį savaitgalį festivalyje Yaga Gathering 2015!

Afiša Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.