Prancūzė Jennifer Cardini – viena iš šių metų konferencijos Baltijos elektronika pranešėjų. Aštuoniolika metų ji praleido už pulto, šešiolika – kuria muziką, ir vienerius – vadovauja nuosavai leidybinei bendrovei Correspondant. Iki tol ją vadino pirmąja Prancūzijos moterimi, išleidusią gabalą Kompakt  leible.

Bet grįžtam prie konferencijos. Čia ji pasakos apie didžėjaus kelią į šlovę ir panašius dalykus. Kokius panašius? Bandom sužinoti šiame mikro interviu. Taip, mikro, mat dama – prie esmės, lakoniška ir šneka konspektais.

Konferencijoje šnekėsi apie didžėjaus kelią. Kada jis buvo sudėtingesnis – tuomet, kai visko tebuvo po truputį, ar dabar, kai visko yra per daug?
Kuo daugiau pasirinkimų – tuo sunkiau pasirinkti. Dauguma dažniausiai nereiškia kokybės.

Tai faktas, kad šiomis dienomis kiekvienas nori būti didžėjumi, siunčiasi miksavimo programas ir tvindo internetą savo miksais – nėra geras fenomenas?
Ir taip, ir ne. Tai, kad šiais laikais muzika yra prieinama kiekvienam – labai geras dalykas. Bet vien prieiti neužtenka. Dabar viską lemia tai, ką nuspręsi daryti su visa prieinama informacija ir kiek kūrybingas būsi.

Pati pradėjai senokai – prieš aštuoniolika metų. Kokios kliūtys atsirado šiais laikais, kurių nebūdavo tada?
Na, šiam atsakymui reikėtų daugiau nei dviejų ar trijų eilučių – ir jį aš džiugiai paplėtosiu konferencijoje. Tačiau, trumpai, pagrindinės naujos kliūtys yra šios: didžėjumi tapti gali kiekvienas, muzikos pramonė yra palaužta, o viskas perėjo į skaitmeninį formatą.

Ar kovoji už vinilų išsaugojimą, ar ne?
Naudoju ne tik patefonus. Tačiau, ko gero, jaučiu nostalgiją praeičiai, galvoju, kad seniau viskas buvo geriau. Taip pat nesu kokia technologijų maniakė – mano priėjimas prie muzikos yra pagrįstas emocijomis, tad nejaučiu poreikio apsupti save pačiais naujausiais didžėjavimo įrankiais ir programomis.

Moteris Dj – ar jos kelias sunkesnis nei vyro, ar lengvesnis?
Būti moterimi šiomis dienomis yra sunkiau, nei būti vyru. Tereikia paskaityti žinias.

Šia rimta gaida ir pabaigėm. Pratęs ji  „Menų Spaustuvėje“, šį šeštadienį.

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *