Mini interviu su Fusedmarc

2016-01-26        

Fusedmarc

Penktadienį Vilniuje duris atvers nauja erdvė. Pelėda yra vieta dedikuota naujoms audiovizualinėms patirtims. Nenuostabu, kad atidarymo proga gyvą pasirodymą ten surengs Fusedmarc – kolektyvas apjungiantis audio ir video menus. Tad tai puiki proga vilniečiams ir miesto svečiams suvalgyti du zuikius už vieno kainą (plius po koncerto nusimato diskoteka).

Fusedmarc – vienas įdomiausių elektroninės muzikos projektų Lietuvoje. Nedažnai koncertuojančią grupę Vilniuje buvo galima matyti ant scenos prieš 1,5 metų. Paklausėme, kaip jiems sekasi pastaruoju metu.

 

Jei man tektų Fusedmarc trumpai apibūdinti užsieniečiui – sakyčiau „Lithuanian Massive Attack/Björk“. Kaip save užsieniečiams (panašių atlikėjų terminais) pristatytumėte patys?
Šiaip mes patys vengiam tiesioginių palyginimų ir nelaikome savęs vienos ar kitos užsienio žvaigždės lietuviška versija. Tai daro žurnalistai, muzikos kritikai, klausytojai. Bet aišku per visą Fusedmarc egzistavimo laiką sulaukėme daugybės palyginimų ir asociacijų. Iš plačiau žinomų šiame sąraše buvo : Tricky, Sigur Ros, Bjork, Pink Floyd, Massive Attack, Mogwai, Portishead, Lamb, Depeche Mode.

Discogs.com teigia, kad jūsų tikrieji vardai yra Cilia, Nurasho, Syrtha. Kam jie reikalingi?
Tai yra kurybiški pseudonimai, kurie reikalingi tiesiog kaip nuoroda i Fusedmarc. Nes jei ieškotum mūsų internete pagal mūsų tikruosius vardus – surastum ne vieną žmogų ir net ne viena muzikantą.

Jei galėtumėte būti gyvūnais, kokiais pasirinktumėte būti?
Oho! Na gerai Nurasho – gervė, ArtG – pelėda, Cilia – neapsisprendė iki galo ir norėtų dienos metu pabūti kate, o naktį šikšnosparniu paskraidyti.

Gyvuojate jau beveik 12 metų, bet jūsų diskografijoje vos keli demo/promo įrašai ir vienas EP. Koks jūsų pasiteisinimas?
Jokių pasiteisinimų nebus! Beje savo veiklos sąraše turime dar keletą vaizdo klipų, oficialiai išleistą DVD su WAFT projektu (Fusedmarc kūryba + sutartinės), nemažai įspūdingų koncertų ir pasirodymų Europos festivaliuose ir Lietuvoje!

2005-ais sutemos.net rašė: „Jeigu viskas klostysis palankiai FusedMARc rudenį žada išleisti debiutinį albumą.“ Ar ne viskas susiklostė palankiai? Ir klostosi iki šiol?
Viskas klostėsi skirtingai. Džiaugiamės tuo, kad iki šiol Fusedmarc gali tęsti savo veiklą. Lietuvos sąlygom tokio žanro muzika, grupės, festivaliai – apskritai negyvena ilgiau nei 2-3 metai. Kur pvz. dabar pats Sutemos leiblas kuris tai parašė?

Antra vertus, kaip jums pavyksta (sąskaitoje turint vos vieną EP) išlikti aktualiems ir vis dar geidžiamiems?
Daug priežasčių. Mūsų supratimas apie kūrybą neleidžia mums daryti gabalų arba tiesiog trackų. Aišku, mes stebime, kas šiandien yra aktualu ir madinga, bet visada išliekame ištikimi sau ir savo muzikiniam skoniui bei suvokiam, kas yra hitas būtent mums. Daugelis žmonių, kurie mate mus gyvai vertina fused energiją ir atsidavimą scenoje. Jei kalbėtume apie gyvus pasirodymus tai mums yra svarbu iš tikrųjų išlikti gyviems kiekvieno koncerto metu, mes nechaltūrinam ir žinome, kad žmonės tai vertina!

Koks kūrybos aspektas jums kaip kūrėjams/atlikėjams yra svarbiausias? Kas yra siekiamybė?
Norėtųsi augti pilnąja to žodžio prasme ir viduje, ir išorėje, bei parodyti savo kūrybą kuo daugiau žmonių, darant ko mažiau kompromisų.

Ar esate savikritiški? Jei taip (arba ne) – kaip tai pasireiškia?
Be abejo mes kritikuojame tiek save, tiek vienas kitą ir kartais tai turi nepaprastas pasekmes. Bet vis gi sveikas protas priverstas ieškoti balanso, kadangi suprantame, jog kiekvienas mūsų – tik dalis tam tikro fenomeno, kuris turi gyvuoti kuo ilgiau!

Vadinotės FusedMARc, FusedMarc, dabar tiesiog Fusedmarc… Kaip reikėtų suprasti didžiųjų raidžių migravimą jūsų pavadinime?
Pačioje pradžioje buvo sugalvotas toks FusedMARc pavadinimo rašymo būdas, vėliau atsisakėme jo ir apsistojome ties Fusedmarc. Bet žmonėms taip patiko šis vizualus žaidimas, kad iki šiol atsiranda skirtingų ir netikėtų užrašymo variantų. Ir visos versijos, kurias galite pamatyti, tai nebe mūsų, o mūsų fanų iniciatyva.

Paskutinį kartą Vilniuje grojot 2014 rudenį. Ko galima tikėtis iš jūs naujo pasirodymo?
Be abejo galima tikėtis naujų dainų, vaizdų ir skambesių. Aišku, kaip visuomet bus kalbantys liūtai, fakyrai, žmogus dramblys ir ratuoti pingvinai.

Naujos vietos Vilniuje atsidaro ne taip dažnai. Kokį įspūdį susidarėte apie Pelėdą?
Mes visada džiaugiamės, kai atsiranda naujos erdves, skirtos alternatyviai kultūrai. Tikimės, kad Pelėda užims savo nišą sostinės gyvenime. Džiugu, kad šios erdvės atidarymas sutapo su mūsų reinkarnacijos momentu!

 

Ateik
Peleda_atidarymas_cover

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.