Linas_Strockis_Few_Nolder

Pirmadienį (09-06-29) pasirodė tavo albumas. Jį išleido Planet Mu. Tai gan didelis pasiekimas Lietuvos mąstais. Nes iki tol tik metalistai yra leidę albumus žinomesniuose leibluose…

Skint leible?

Ne, ne Metal On Metal. Tikri metalistai. Obtest, Ghostorm, Ha Lela, PoccolusO tarp elektronščikų tu esi, ko gero, vienintelis su albumu tokio svorio leidybos firmoje. Ar jautiesi kažkaip ypatingai, pakylėtai, pasiekęs kažką svarbaus?

Jaučiuosi taip, lyg būčiau atsidūręs ten, kur buvau prieš metus. Nes turiu planų metams į priekį, o šis albumas (aut. New Folder) buvo paruoštas jau prieš metus. Buvau įsitikinęs, kad jis tuomet ir bus išleistas. Bet oficialų patvirtinimą gavau prieš pusmetį, o „eilėn atsistojau“ prieš 3 mėnesius. Nes, žinai, pas juos ten leible yra eilė didžiulė. Tai to džiaugsmo ne tiek ir daug, nes man tai viskas jau yra praėję.

Na, taip. Bet juk šitaip jaučiasi kiekvienas atlikėjas. Visi turi pasigaminę albumą dar prieš pusmetį iki jo pasirodymo lentynose ir kiekvienas gabalas jau yra girdėtas daugybę kartų. Bet aš klausiu globaliai. Gal labiau iš galutinio vartotojo pusės, kuris žino kas yra Planet Mu, μ-ziq, Mike Paradinas… Ir, pokšt, jis pamato tame leible New Nolderį ir galvoja „kietai jis čia pavarė“. Ar tau, apskritai, stovi dėl to, kad štai „aš pavariau, dar niekas Lietuvoj taip nedarė“…?

Žiiinoma. Man stovi nuo to, kad tai yra lithuanian shit, kad tarp pavadinimų yra Skriek gabalas. Dėl to, kad lietuviškas vokalas… Man iš Štatų per skaipą skambino bičas, jam 30 metų ir jis yra išeivis. Sako „aš palikau Lietuvą prieš 5 metus, esu Planet Mu fanas, tipo, senis, elektronika, pasiklausau naujo relyzo, girdžiu, kad ten lietuviškai dainuoja, viską suprantu ir negaliu patikėt, kas čia per dalykas…“. Man neša žmonės tokius dalykus ir tai yra faina. Aš turiu labai daug tokio patriotinio dalyko. Nors, gal būt, motyvacijos iš Lietuvos gaunu mažiausiai. Kadangi nebuvau DJumi, tai man įrašai grojimui nėra naudingi, bet žinau, kad tai, kas atsispaudžia vinile – tampa istorija. Laikyt rankose savo kūrybos dvigubą techno plokštelę tai yra kaifas. Kas gali motyvuoti labiau ne fizinis relyzas?

Linas - ištikimiausias rubrikos „Ze Džermans“ gerbėjas
Linas - ištikimiausias rubrikos „Ze Džermans“ gerbėjas

Ar negavai pasiūlymų/nekilo pagunda pasinaudoti Silence Music paslaugomis?

Ne, nes aš išsileisiu Silence Music albumą dar šiais metais.

Kaip New Found Land?

Jo, nes tai yra kita muzika. Ten ne techno, o toks balearinis disco. Pradėjau tą muziką daryt tik nuo kovo.

Sekantis klausimas kaip tik apie tai. Tik gal iš kitos pusės. Man atrodo, kad Lietuvoje (ypač tarp moteriškos auditorijos) esi labiau žinomas (girdėtas, mielesnis) būtent kaip New Found Land. Na, remiksai dainoms Is This Love?, Whos shot the silence?!, Youre my life… Tuo tarpu albume įrašytų kūrinių stilius pakankamai smarkiai skiriasi. Ar nebijai išgąsdinti klausytojus?

Neee. Kamon. Tai yra mano antra pusė. Būčiau viską daręs po vienu vardu, bet ten visiškai skirtinga stilistika. Pas mane ir taip yra skirtingų gabalų, tai tas Few Nolderis pūtėsi, pūtėsi… Reikėjo išskirti.

Taip, alter ego. O kuris tau mielesnis: FN ar NFL?

Bliamba, čia, žinok, nuo gabalų priklauso. Sunku pasakyt. Nes aš manau, kad tiek Few Nolder, tiek New Found Land yra po vienu dalyku – Linas Strockis. Tai atėjo tik pastaruoju metu. Seniau visi žinojo, kad Few Nolder tai yra lygu Linas Strockis ir atvirkščiai. O dabar atsirado dar vienas projektas ir ateity gali būti dar kitokių variantų, nes ruošiu dar šiek tiek kitokią muziką… Ir taip išeina, kad aš, būdamas toks traweling artist, reiveris, pradedu tapti toks kaip prodiuseris visų akyse. Nu, panašiai taip ir yra, tik aš nedirbu studijoj, aš neturiu jokios įrangos, nieko. Todėl, manau, kad anksčiau ar vėliau viskas sueis į vardą ir pavardę. Nes, nu, muzika yra ne tik kūryba, tai yra žmogus. Ant to viskas stovi. Tai aš džiaugiuosi, kad tampu brandesnis, kad iš vieno išeina du stiprūs variantai.

Man tai NFL pusė kažkaip labiau prie širdies. Tas Whitesnakeų remiksas labai patinka…

Tai jis bus plokštelėje. Tikiuosi. Jau seniai priduoti gabalai. Laukiu, kada bus.

New Found Land plokštė?

Jo. Eskimo Recordings subleible Mindless Boogie. Iki galo dar nėra aišku, bet tūrėtų būti. O po manęs Basanovas užsivilko ant to dalyko ir irgi editus padarė. Tai vat laukiam.

O kaip su autorinėmis teisėmis?

Ne. Tiesiog pas mane vadinsis taip: New Found Land ir ne Is This Love?, o Love Is. Jie taip vadina. Tą prasme… jie nerašo „kreditų“ ant plokštės. Ir viską, ką gauna už plokšteles, investuoja į sekantį dalyką.

Bet jeigu prisiknistų uaitsneikai, tai kas būtų?

Tai čia būtų editas. Aš neturiu jokių sutarčių, nieko. Jie nieko man negali padaryt.

Tau nieko. O šitiems Mindless Boogie?

Irgi nieko. Lygiai taip pat. Čia tas pats kaip man patinka kas nors, aš tipo įrašau kažką iš gatvės ir paleidžiu po savo vardu. Bet aš neturiu nei autorinių, nieko. Nu ką jie man gali padaryt? Kaip jie mane pagaus? Tik su Boogie viskas yra aukštesniame lygyje, jie gali sau leist išspaust plokšteles. Ir jos pačios save „maitina“. Tai yra grynai bootlegai, skirti tūsui. Ten tiražas gal 500 vienetų.

O kaip norėčiau aš vėl...
O kaip norėčiau aš vėl...

Tuomet noriu „prisikabinti“. Minėjai, kad Skriek yra lietuviškas pavadinimas. Nors manau, kad anglai ar vokiečiai šį žodį gali interpretuoti savaip. Lygiai kaip ir Brenn, kuris vokiškai, berods, turi kažką bendro su „degimu“, ane?

Ne. Brenn pavadinau dėl to, kad pirmą savo gigą ever grojau su Paul Kalkbrenner.

Ok, bet klausimas kitoks. Skriek, tipo, lietuviškai, o kodėl Elegantiškai Snigo staiga patapo kažkokiu meksikietišku El Snig?

Todėl, kad aš kažkada baliavojau kažkur ir grojo tie gi… tuo metu buvo labai prikolni… tie nu… Elegantiškai Snigo…

Sheezanova.

Jo, Sheezanova. Tai susitarėm, kad galiu padaryt remiksą. Aš jų gabalų nežinojau. Nežinojau, kad Elegantiškai Snigo yra jų hitas. Ir ji man atsiuntė taką su vokalu, kuris sutrumpintai buvo pavadintas El Snig. Čia jų bajeris.

Malyska – vienas švelniausių/minkščiausių kurinių albume. Rusiškai šis žodis reiškia „mažulę“. Ar kūrinys skirtas merginai?

Ne, ne, niekad neskiriu nei vienai panai. Nes nesąmonė yra daryt muzoną kažkam, nes tave labai apriboja.
Tas pats yra ir su Chika.

Ar albumas New Folder bus kažkaip ypatingai pristatinėjamas? Kokiu būdu bus skatinami jo pardavimai?

Užsienyje yra jau bent 7 apžvalgos. Iš jų paskutinis yra vokiečių žurnale De:bug, jau man atsiuntė iškarpą.

Bet recenzijos yra viena, o koncertai, kažkokios akcijos…

Lietuvoje tai tik tą vienintelį mes nusprendėm su Silence pasidaryt. Bet Lietuvoj šiais metais, pats matai, kiek ten tų turų visokių… Parazitas daro, Somovas… O pas mane tokia muzika iš kurio turo nepadarysi. Nenoriu vaidint, aš juk nedainuoju, tas mane yra visiškai true techno, visokie tokie dalykai danceable… Aš ir taip džiaugiuosi kiek daug bobų šoka per mano techno, nes pas mane nėra ten kažkokių melodijų, kad būtų… Pas mane yra groove’as, žinai… Tai Lietuvoj daryt kažkokius turus yra juokinga. Kam reikia – tas žinos. Šiaip aš orientuojuos tik į užsienį tokius dalykus.

Kokiu tiražu leidžiamas tavo albumas? Pvz. ar LP yra limituotas?

Ne. Nu kokia štūka plokščių tai tikrai, manau… Aš dar turiu tiksliai gauti atčiotus… Ir koks 1000 kompaktų irgi. Kaip tik tėvas skambino, kad į Panevėžį gavau didžiulę dėžę, 15 dvigubų plokštelių + 25 CD. Tai čia man tipo. Ir ten turėtų būti atčiotai visi. Nu bet jie leidžia nesiparindami. Jeigu jie sugeba šiais laikai išleisti dvigubą plokštelę… Ir pas juos ten relyzai eina per mėnesį po kokius keturis.

Kaip manai, kiek albumo kopijų bus nupirkta Lietuvoje?

Net nežinau. Linkomanija gi pavogė, he he… Bet jeigu tik man būtų sveikatos ir būtų praktiška pasiimti kažkokią distribuciją Lietuvoj, tai, manau, kad 100 tikrai nupirktų. Bet tai nematau tolko nešti į Lietuvos parduotuves dvigubas plokšteles. Nes nelabai yra paklausa tokiai muzikai. Pats ką turiu, tai išdalinsiu chebrai, pažįstamiems, kur groja iš plokščių. Šiaip UK gerai perka albumą, tai nemanau, kad čia verta pardavinėt. Jeigu taip bendrai paėmus mūsų kultūrą, tai žmonėms labiau patinka tūsintis pagal tą muzoną, o ne pirkti.

draugeliai
Paauglystėje Linas draugavo su vištomis ir buvo Olandijos rinktinės fanas

Gal jau sulaukei pasiūlymų pagroti kokioj žinomoj vietoj arba pagaminti remiksą kokiems veikėjams? Girdėjau gandus apie BPitch Control, kažką su Modeselektoriais kalbėjai…

Jo, Modeselktoriai tai man patys siūlė. Jie turi savo leiblą Monkeytown Records ir siūlo pas juos darytis. Jie mano albumo klausėsi, į savo playlistus traukia… Žodžiu, su jais pagrojus Gravity labai susibendravom. Bet aš jiems visiškai be skrupulų sakau „aš noriu į BPitch“, žinai… Tai sako „ok, seni“, ten jų studija yra šalia Ellen Allien, tai padavė jai mano gabalų. Ji man parašė ir dingo. Nu jinai visiška psichė yra. Sako, gauna kompaktus ir išmeta tūkstančiais. Tai aš džiaugiuos, kad ji mane išgirdo, bet šiaip kol kas praradau tą ryšį. Tai Modeselektoriai siūlo pas save, bet ten būtų toks purvinas party muzonas. Jų pirmas relyzas yra Siriusmo. O apie BPitch tai kol kas nežinau… Jau turiu antram albumui šmotų… Bet, aišku, jei viskas gerai su Planet Mu, tai norėtųsi su jais eiti. Nu bet tu pats matai, kad ten visokie dubsteperiai, dramenbeiseriai ir visokios nesąmonės… Ta prasme aš ten esu vienintelis toks relyzas. Jie su manim žiauriai rizikavo, bet nepralošė. Bet ar išeis toliau varyt savo liniją – nežinau. Jeims, tipo, priot, nes pas mane yra low base line (atseit dubstep), melodinga muzika (Planet Mu turi daug labai melodikos)… Dėl to jie su manim ir pasirašė. Bet realiai tai mano svajonė yra Berlynas. Nu kamon. Nes Paradinas pats sako, kad „tu esi Berlin sound in London“. Tai žiūrėsiu, kaip seksis toliau.

Pabaigai: trys tavo mėgstamiausi atlikėjai užvakar ir šiandien.

Užvakar: Whitesnake, Guns’n’Roses, Uriah Heep;
Šiandien: George Michael, Prince, Nick Kershaw.

 

Bangos Interviu Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published.