Erotiniai komiksai mūsuose dar pakankama terra incognito, dažnas iš mūsų paišė „du apvalius ir pailgą“ mokykliniuose sąsiuviniuose, kai kurie užsisakydavo ir Ančiuko Donaldo komiksus (kaip aš), bet mums tikriausiai dar nelengva suvokti, jog šie dalykai gali eiti lygiagrečiai. Ech, tos tyros seksualiai įkrautos dienos pradinėje mokykloje, negaliu nepasiilgti to sąžiningumo (net iš mergaičių pusės), buvo smagu ir tyra – tai tiesiog neatliepdavo kažkokios realybės ir niekas nieko nedarydavo, tiesiog taip smagindavomės. Svetur tai jau senai tapo atskira ir (veik) pilnaverte meno rūšimi. Pokalbyje su vienu iš seksi komiksų Mekos – Italijos – atstovu pabandysime atskleisti šio bieso užkulisius, susidomėjusieji sužinos garsiausius kūrėjus ir galės sau žudyti kačiukus.

Sveikas, Alessandrai. Gal galėtum prisistatyti mūsų skaitytojams, papasakoti ką darai ir kodėl tai darai?
Sveikinimai visiems Lietuviams. Mano vardas yra Alessandras Scacchia, esu komiksų knygų piešėjas ir iliustratorius iš Italijos. Dievinu tai, ką darau ir negalėčiau užsiimti niekuo kitu.

Kaip visa tai prasidėjo? Kaip į tavo hobi, o vėliau ir į profesiją reagavo artimieji?
Kaip ir didžioji mano kartos vaikų dalis, užaugau per televizorių spoksodamas į nuo 1980 iki 2000 m. pagamintus japonų anime filmukus. Antra vertus, kitaip nei jie, užuot lauke žaidęs futbolą, likdavau namie ir piešdavau savo mėgstamus herojus. Mano tyras, bet jau nebetoks naivus protas suvokė moterų patrauklumą, tai nebūtinai būdavo vien moteriškosios lyties atstovės. Rimtai domėtis komiksais pradėjau būdamas maždaug penkiolikos metu.
Artimieji į visą tai nežiūrėjo rimtai kol jiems neparodžiau Jungtinėse valstijose publikuotų savo darbų, tik po to manimi pradėjo domėtis ir Italų leidėjai. Mes gyvename Pasaulyje, kuriame vien nemalonūs ir geriausiai apmokami darbai nusipelno „tikrų“ profesijų vardo.

Kokių savybių žmogui reikia, kad galėtų tuo užsiimti? Jei gali, papasakok kaip tau gimsta idėjos?
Galėčiau išvardinti tipišką tokiam darbui reikalingų savybių sąrašą. Viskas įmanoma jei tik sunkiai dirbsi, be šito –
niekaip; kita vertus, tikiu, kad ieškant dvasinį peną teikiančių tokio darbo pusių, galima pasiekti dar daugiau. Visų svarbiausia yra dirbti savo malonumui ir neribota saviraiškos laisvė. Taip pat svarbu būti nuoširdžiu menininku ir stengtis visada atminti, jog prieš pradėdamas tapyti keistus kubistiškus veidus P.Picasso buvo labai talentingas realistinės tapybos atstovas. Idėjine prasme, bent aš stengiuosi visų pirma žvelgti į savo vidų ir tik po to stebiu aplinką: kiekviena emocija, įkyri mintis, net pati menkiausia detalė gali tapti didžio įkvėpimo šaltiniu.

Kaip žmonės reaguoja, kai prisistatai jiems kaip erotinių komiksų piešėjas?
Geras klausimas. Vieni žmonės susigėsta, kiti nutyla, treti tampa labai smalsūs ir apipila mane pačiais keisčiausiais klausimais. Geriausia reakcija – jokios reakcijos. Erotiškumas yra absoliučiai žmogiškas ir natūralus dalykas. Kita vertus, reakcija išduoda paties žmogaus seksualinio gyvenimo pobūdį.

Ar galėtum trumpai supažindinti mus su su Italijos erotinių komiksų kultūra, papasakok apie garsųjį Milo Manarą bei kitus šios šalies kūrėjus? Išvardink tave įkvėpusius komiksų piešėjus.
Italija turi ilgą ir įtakingą komiksų istoriją ir erotiniai komiksai yra pilnavertė jos dalis. Milo Manara neabejotinai yra vienas didžiausių šiuolaikinių komiksų kūrėjų. Su jo darbais pirmąkart susipažinau dar paauglystėje ir tai pakeitė mano gyvenimą. Menara yra didis meistras, tačiau ne vien jis mane įtakojo: Guido Crepax, Vittorio Giardino, Tanino Liberatore ir Magnus yra nemažiau svarbūs itališki vardai tiek erotinės kultūros kontekste, tiek ir už jos ribų.

Tavo darbuose aš pasigendu kovos su moraliniais suvaržymais. Viskas „imam ir pavarom“ stiliumi. Kokią pagrindinę seksualumą apibrėžiančią idėją bandai „prastumti“?
Stengiuosi vengti bet kokių žinučių ar idėjų. Tiesiog bandau seksualumą apibrėžti kaip žmones laimingesniais darantį reiškinį, juk taip ir turėtų būti. Jei tik yra abipusis susitarimas – dviejų žmonių santykiuose niekas negali būti apibrėžiamas kaip kažkoks amoralumas. Religijos sukūrė moralę, kad galėtų pavergti žmones. Tai tiesiog šlykštu. Didysis erotinių filmų režisierius Tinto Brass’as kartą pasakė: vienintelė man artima revoliucija yra seksualinė revoliucija. Kol visi mąsto apie Pasaulio keitimo būdus, aš dirbu, kad jame būtų smagiau gyventi“. Pasirašau po kiekvienu jo žodžiu.

Ar tau neatrodo, kad yra sunku sukurti kažkokį pasakojimą, be situacijose atsirandančių kliūčių?
Esu prieš kliūtis, bet tai nereiškia, kad negaliu jų naudoti tam, kad vėliau galėčiau jas sugriauti. Tai gali visą pasakojimą padaryti dar įdomesniu žiūrovui.

Kokius pastebi su erotiniu menu bei komiksais susijusius dėsningumus?
Interneto dėka modernus erotinis menas pamažu tampa globaliu dalyku. Tai yra gerai, tik problema ta, kad tampa sunku atsirinkti aukštos kokybės produkciją. Komiksų srityje vyrauja tam tikras chaosas: kiekvienas geresnis kūrėjas turi labai savitą braižą ir temas. Kartais tie komiksai tikrai yra pernelyg vulgarūs, neįdomūs arba jų kūrėjai nesugeba sukonstruoti gero erotizmo. Rinka taip pat nepasižymi įvairumu. Kita vertus, saviraiškos laisvė veik beribė ir man tai svarbiausia. Diena kai erotiniai komiksai išlįs iš pogrindžio taps ir jų mirties atskaitos tašku. Industrija žlugdo viską.

Žinau, kad nesenai tavo darbai buvo publikuoti viename svarbiame tinklapyje ar žurnale. Ar galėtum išvardinti visus savo laimėjimus?
Tikriausiai kalbi apie Watch4Beauty interneto puslapį, kuriame pasirodė mano naujausi darbai. Dauguma žurnalų ir interneto puslapių periodiškai kreipiasi į mane su prašymais. Su keliais apribojimais mano piešti komiksai atsidūrė ir Penthouse žurnale.

Kas tavęs laukia netolimoje ateityje?
Mano erotinė grafinė novelė Mona Agent X netrūkus turėtų būti išspausdinta Prancūzijoje. Ieškau leidėjų kitiems savo projektams (ir tai ne tik komiksai). Visu tuo norėčiau užsiimti kaip įmanoma ilgiau.

Alessandro Scacchia internete

[nggallery id=441]

Ašaros Interviu Sūru

5 Replies to “Mini interviu su Alessadro Scacchia”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *