Ghosts of Girlfriends Past

Belaukiant vasaros, kai už lango siaučia vėjai, o iš dangau gausiai pilasi lietus, kodėl nepasičiupti antrosios pusės už rankos ir nenusitempti pažiūrėti kokį nors filmą? Juolab, kad šalies kino teatruose sukasi fantastiniais motyvais pagardinta romantinė komedija „Mergišiaus praeities vaiduokliai“ (“Ghosts of Girlfriends Past“).

Filmo istorija paprasta ir nesudėtinga. Garsus fotografas Connoras Meadas mėgaujasi nuolatiniu merginų dėmesiu ir mano, kad gyvena tobulą gyvenimą ir bent šiek tiek prilygsta jį užauginusiam dėdei Weynui. Tačiau brolio vestuvių išvakarėse  Connorą aplanko dėdės Weyno vaiduoklis. Pasitelkęs į pagalbą tris merginų dvasias iš praeities, dabarties ir ateities, jis sūnėnui atveria akis, kad kiekvienas moterų suvedžiotojas savo gyvenimą gyvena veltui.

GHOSTS OF GIRLFRIENDS PAST

Pagrindinių aktorių kolektyvas pakankamai įspūdingas: Matthew McConaughey, Jennifer Garner ir Michaelas Douglasas gėdos nepadarytų bet kuriam filmui. Matthew geriausiai vaidina tuose filmuose, kur jam nereikia būti pirmuoju numeriu, tačiau šįkart man jis tikrai patiko, buvo pakankamai įtikinantis, išskyrus ateities sceną bažnyčioje, o minutės su keletą metų nuo vaidybos pailsėjusiu M. Douglasu buvo pačios stipriausios.


Lygiai taip porą metų ilsėjosi J. Garner, šių metų pradžioje padovanojusi antrąją dukterį savo vyrui Benui Affleckui. Sugrįžti į pasaulio ekranus pasirinktas tikrai ne pats prasčiausias variantas. Nesudėtinga, nereikalaujanti didelių pastangų rolė tikrai pavyko ir vėl turėtų priminti kino kompanijoms, kad Jennifer „is back to business“. Beje, būtent jos vyras turėjo vaidinti pagrindinį vaidmenį šiame filme dar 2003 metais, tačiau išsigandusi finansinės nesėkmės „Walt Disney“ kinokompanija atidėjo filmavimą ateičiai.

Ghosts of Girlfriends Past

Pagrindinė filmo tema – vienatvė. Connorui Meadui moterys reikalingos gerai pasilinksminti, suvedžioti ir palikti. Tai daro tik tam, kad dar kartą nepatirtų praradimo jausmo, persekiojančio dar nuo mokyklos laikų. Užtenka tik pamoti piršteliu ir visos jį supančios moterys kariasi donžuanui ant kaklo net ir žinodamos ankstesniųjų likimus. Tik jo sena meilė Jenny yra tarsi iš visai kito pasaulio. Kaip ir sekretorė (keista).

Ghosts of Girlfriends Past

Įsivaizduojate filmą apie vestuves, kuriame nebūtų nieko, susijusio su tortu?

Ghosts of Girlfriends Past

M. McConaughey – akių ganykla merginoms.

Ghosts of Girlfriends Past

Tuo tarpu vaikinams akis paganyti filmo režisierius leidžia minimlaiai ir tik pačioje pradžioje, kol rodoma pagrindinio veikėjo foto studija. Visos kitos daugiau laiko ekrane gavusios merginos (jaunoji ar pamergės) nepasižymi išskirtinai įspūdinga išvaizda. Nepaisant to, kad daug kalbama apie seksą, nuogybių, erotikos ar šiaip nešvankių elementų praktiškai nėra. Taip, Jūs skaitote mano mintis – filme papai nerodomi. Merginos čia galėtų įsižeisti, tačiau būkime atviri, filme, kurio pavadinime figūruoja žodis „mergišius“, leidžia to tikėtis.Ar tai būdas praplėsti auditoriją? Galbūt. Tačiau jaunimui skirti filmai tiesiog pulsuoja viskuo, ko šis vengia.

Ghosts of Girlfriends Past

Nostros įvertinimas – 5/10. Nesigilinkite ir negalvokite – toks būtų mano patarimas žiūrint šį filmą. Trumpai tariant, gausite šiek tiek kvailos fantastikos, daug moralo, kalbų apie tai, kad meilė valdo šį pasaulį, o vienam būti yra blogis, mažai veiksmo ir happyendinę pabaigą. Draugams nerekomenduokite.


Ir dar. Po filmo peržiūros kažkodėl mintyse sukosi Lietuvos, kaip jį mėgsta tituluoti bulvaras, „vakarėlių liūtas“ Marius Gelažnikas. Gelažnikas=Connoras? Juokas pro ašaras…

Ašaros Kinas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *