Fotografavo Visvaldas Morkevičius

Aš irgi turiu tą Junior Boys albumą...
Aš irgi turiu tą Junior Boys albumą...

Vidis savo kolekciją vadina kuklia. Sakosi nėra skaičiavęs, bet kelis šimtus kompaktų ir dar tiek pat plokštelių tikrai turi. Patologija pradėjo rimčiau reikštis nuo kokių 1998-tų. Vyrukui dar studijuojant Kaune melomanijos ligos beveik buvo padėję atsikratyti vagys, apiplėšę butą ir išsinešę apie 100 CD (prisipažinkit kas tada papigiai pirkot visokius orbitalus, deividhoulmsus, metalheadzus…?).

„Keli šimtai“ kuklinasi jis...
„Keli šimtai“ kuklinasi jis...

Vidmanto muzikinė širdis plati. Dabartinės fonotekos stilistinis spektras apima atlikėjus nuo The Stone Roses ir Talking Heads, iki Roni Size ir Alex Reece, iki Herbie Hancock ir Bugge Wesseltoft, iki Steve Reich ir Erik Satie… Kalbant apie leidybines firmas – kolekcijoje dominuoja Compost, Jazzanova-Compost ir Sonar Kollektiv produkcija.

Get off my vinyl - suck your mp3
Get off my vinyl - suck your mp3

Pirmo įsigyto įrašo Vidis nepamena: „turėjo būti kokia nors roko muzikos kasetė“. Jam visada įtartinai atrodo „mano pirma plokštelė/diskas buvo…“ robotai. Kaip įmanoma tokį dalyką atsiminti?

Muzikos įrašams investuojamos sumos priklauso nuo aplinkybių. Kuomet Silence Music įkūrėjas yra užverčiamas kokybiškais skaitmeniniais promo – sumos būna minimalios – 100-200 lt per 30 dienų. Kuomet vyrukas keliauja ir pasitaiko proga aplankyti „tikras“ muzikos parduotuves, sumos gali išaugti iki 1000lt.

Fokuse - nefokuse
Fokuse - nefokuse

Paklaustas apie širdžiai brangiausią kolekcijos eksponatą rubrikos svečias ilgai filosofavo apie tai, kad klausimas dviprasmiškas, kad labiausiai įrašus brangina dėl juose atspaustos muzikos, kad labiau vertinti tiražus ir apipavidalinimą nei pačią muziką yra šioks toks kolekcionieriškas nukrypimas, kad jo tai nešildo…

Galiausiai priremtas prie sienos numojo ranka ir pasirinko Men, Women & Children vinilą Dance In My Blood (septyni coliai, ribotas tiražas, picture disc, penki litrai, 500 arklių…).

Brangiausi septyni coliai
Brangiausi septyni coliai

Apie skyrelį „mano fonotekos spragos“ ir „must buy“ sąrašus Vidžio nuomonė dar abstraktesnė: „per daug, kad būtų galima išvardinti“. Bet pastaruoju metu jam labai parūpo krautrock įrašai.

Allen & Heath Xone 92 Rotary
Allen & Heath Xone 92 Rotary pozuoja (Mac Book Pro antram plane)

Melomano sunkiąją atkūrimo artileriją sudaro du plokštelių grotuvai Technics SL1210MK2 (natūralus pasirinkimas DJui, ar ne?), dvi Ortofon Night Club Concorde adatos, Allen & Heath Xone 92 Rotary pultas, Technics SU-V500M2 stiprintuvas, Jamo E410 kolonėlės ir Mac Book Pro, kuris pajungtas per pultą veikia kaip CD/DVD grotuvas. Vidmantas mano, kad žmonės, kurie išleidžia kelis tūkstančius litų laidams ir kitoms jungtims, o taip pat dešimtis tūkstančių buitinei aparatūrai yra nelabai protingi.

Panoraminis vaizdas
Panoraminis vaizdas

Turite muzikos? Parodykit!
bong[eta]suru.lt

Bangos Sūru Šviežia

2 Replies to “Melomanijos gniaužtuose: Vidis”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *