Perspėsiu iš karto: Andrejus tik iš pirmo žvilgsnio primena tuos dėdes, kur nešioja Motörhead marškinėlius, gerdami alų garsiai riaugėja ir bezda. Jis korektiškas ir kultūringas. Net jaunystėje, kuomet buvo ilgaplaukis, nešiojo suplėšytus džinsus ir dešimtys ženkliukų, specialiai elgdavosi kaip džentelmenas („atsiprašau“, „sėskite“ ir pan.). Jam patikdavo stebėti kaip liaudis nustemba nuo išvaizdos ir elgesio kontrasto.
Harley’aus neturi. Motociklais niekada nesižavėjo.

Yo, sup niggaz?
Yo, sup niggaz?

Mėgstamiausia Andrejaus vaikystės (pradinės mokyklos) laikų plokštelė buvo lenkų firmos Muza išleistas grupės The Rattles vinilas. Jame gan griežtai sugrotas užvedantis rokenrolas. Nuo to laiko vaikinas tapo neabejingas greitai muzikai.

Besimokydamas aštuntoje klasėje pionierius Andriuša „apako“ išgirdęs kelis Queen albumus. Tuomet „karalienė“ jam buvo geriausia. Bet jau po dviejų metų pavyzdingas dešimtokas-komjaunuolis turėjo du naujus dievaičius: Depeche Mode ir Accept. Tačiau kuomet pats pradėjo mokytis groti būgnais – metalinė muzika šiuo požiūriu pasirodė įdomesnė ir įvairesnė, tad ir pasirinkimas buvo akivaizdus.

Įrašai-skerdikai
Įrašai-skerdikai

Nuo „fantikų“ prie kasečių ir plokštelių Andrejus persimetė 87–ais. Vėliau daugiau nei 300 kasėčių kolekciją padovanojo, o plokšteles išpardavė ir išdalino. Kompaktus pradėjo kaupti dešimto praeito amžiaus dešimtmečio pradžioje. Iki šiol augančioje kolekcijoje yra apie 2000 audio albumų bei 700-800 filmų.

spaudziam_sita
Spaudžiam šitą „knopkę“ ir tada iš kolonėlių „Rrrrrhhhaaaaa!“


Fonotekoje dominuoja trash, black ir death metal stiliai. Bet tarp šių „blogybių“ galima rasti pilnas Yello, Depeche Mode ar Tom Waits diskografijas. Pastaruoju metu rubrikos herojų vis labiau domina rusiškas rokas. Ypač punk (Пурген, Аборт мозга, F.P.G., Distemper, Операция пластилин, Хуй забей…).

Misfits iš grabo
Misfits iš grabo

Krizės laikotarpiu dėdė A diskams išleidžia ne daugiau 50 lt/mėn. Anksčiau ši suma jam buvo juokinga. O studentavimo laikais, kuomet stipendija siekė vos 40 rublių, jis net įsigudrindavo pirkti plokšteles po 60-80 rublių.

Destruction su parašu
Destruction su parašu

Brangiausias kolekcijos eksponatas: nei kiek nedvejodamas Andrejus duria pirštu į Destruction albumą Live – Without Sense. Maža to, kad tai apskritai mėgstamiausias „gyvas“ Andrėjaus albumas, tai dar grupės vokalistas sugebėjo ant jo palikti savo autografą (kol jiedu su Andriucha gėrė alų). „O dar, draugo iš NY dovana“, – sako metalistas ištiesdamas karsto formos dėžę, kurioje telpa visi The Misfits albumai.

Nežinote The Misfits?
Nežinote The Misfits?

Tarp norimų įsigyti įrašų yra visi trys The Monolith Deathcult albumai (rasti sunku, o tai kas randama kainuoja per daug). Plius trūksta po vieną albumą iki pilnų Notre Damme ir Rigor Mortis diskografijų (Nightmare Before Christmas ir VS. The Earth).

Žvakidė ir aparatai
Žvakidė ir aparatai

Andrejaus audio sistemą sudaro Technics SL-PS770A grotuvas, Harman/Kardon HK 630 stiprintuvas ir JBL TLX710 kolonėlės. Jungiamieji ir tarpblokiniai laidai – įprasti, ne patys pigiausi, bet ir ne iš brangių.

JBL_R

Turite muzikos? Parodykit!
bong[eta]suru.lt

Bangos Sūru Šviežia

3 Replies to “Melomanijos gniaužtuose: Andrejus”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *