Vakar grupė Lemon Joy savo dvidešimtmetį Vilniuje pažymėjo gyvu koncertu Forum Palace salėje. Tai viena mano mėgstamiausių vietinių grupių, o po paskutinio jų matyto pasirodymo liko nekokie įspūdžiai. Tikėjau, kad ypatinga proga mano kumyrai pasišikti negali. Todėl ėjau reabilituoti juos savo akyse.

„Koncertą patikėta pradėti perspektyviai sostinės grupei Cultor“, – buvo teigiama renginio aprašyme. Juokingas jų pavadinimas. Tipo kaip Violator (1990-ais buvo išleistas toks albumas), bet su namioku į kultą – tikriausiai taip reikėtų interpretuoti vaikinų svajonę. Bet tiek to, seniai aišku, kad ne pavadinimas apibrėžia grupę, o atvirkščiai. Iki tol buvau girdėjęs kelias kolektyvo dainas. Tokiems apibūdinti turime inside joke, kuri vadiname я солдат индустриальной войны. Ką reiškia ši idiotiškai juokinga frazė tikriausiai nežino net patys autoriai – grupė Технология. Bet ją ištarus iškart tampa aišku, apie ką kalba.

 

Skambesio prasme Cultor pakankamai subrendę. Bet žodžiai labiau nei naivus. Jų besiklausant atmintyje iškilo tokios „kultinės“ lietuviškos grupės kaip Sfera arba… Ekspresas. Šioj srityj Arnui Kazlauskui yra kur pasitempti.

Vokalistas-kačiokas (Darius Steckis) scenoje atrodė kiek pasimetę ir nelabai žinantis, kaip reikia elgtis. Dar užkliuvo epitetas, kad grupė yra „perspektyvi“. Turint omeny faktą, kad scenoje keturiasdešimtmečiai vyrai. Susižvalgę su Maksu pagalvojome, kad dar visai turime šansų (penkis metus parepetavę rūsy) kažkada ateityje apšildyti Lemon Joy.

Įsivaizduoju, kad grupei turėtų būti pakankamai sunku scenoje groti šokamus gabalus, kuomet tave stebi stacionari publika abejingumo kupinais akmeniniais veidas. Gerai, kad pasirodymas truko apie 30 minučių.

 

Prieš koncertą girdėjau gandų, kad „bus gerų svečių“. Iškart spėjau, kad kalba apie Mamontovą, tik dėl gerumo pasiginčyčiau. Be to, buvo užuominų apie koncerto įrašą DVD formatu.

Maloni staigmena, kad grupė neleido ilgai nuobodžiauti ir pasirodė scenoje vos po 10 minučių (po apšildančios grupės). Pirmą kartą (be Ryčio, Olego ir Igoriaus) Lemon Joy sudėtyje ant scenos mačiau bosistą. Nudžiugino vaizdo projekcijos. Jose nuogos merginos (kaip pas Depeche Mode) arba Olegas su Igoriumi išmetę abejingų pozas (kaip pas Pet Shop Boys). Aplink (strategiškai patogiose vietose) mačiau išdėstytas 4 kameras. Gal vis tik gandas apie live dvd neliks tik gandu?

Jei grupė būtų labiau akcentavusi šią žinią, manau, kad Forum Palace būtų dar pilnesnis. Nors dėl lankomumo renginio organizatoriai neturėtų skųstis – Galaxy salė buvo užpildyta keturiasdešimtmečių gerbėjų (iš akies – 1000 lankytojų drąsiai).

Lemon Joy atlikimas – kokybiškas ir profesionalus. Pirmą kartą turėjau progą išgirsti iki tol gyvai negirdėtas Su pirma saulės šviesa ir neseniai pristatytą Ylang Ylang dainas. Taip pat debiutavo naujas grupės kūrinys Tik iškart tik stipriau (spėju, kad dainos pavadinimas toks).

Mamontovą tikėjausi pamatyti per Tavo vardas šaltas sniegas, nes būtent šią dainą jis sugadino LJ albume 1210 (tik ten ji užvadinta Toli). Bet anas išniro per Geltonų krantų priedainį. Šiek tiek pašoko, kaip tai daro senoliai per vestuves arba gruzinai iškėlę rankas į viršų „rodydami saulutes“. Gerai, kad nieko nesakė, tik draugiškai apsikabino su Igoriumi.

Andrius_Mamontovas_fuck_you_Lemon_Joy

O Kaškadų isponili až dva raza!

Ir smagu, kad grupė pagaliau (po 20 metų!) sugalvojo pasigaminti marškinėlius. Palyginimui Suru.lt saviškius turėjo jau po pirmų metų.

Lemon_Joy_t-shirt

Grojaraštis:
01. Nekęsk manęs dar stipriau
02. Ne apie mus
03. Ten kur mylėjau
04. Žaidimas
05. Su pirma saulės šviesa
06. Ką tu matei jo akyse
07. Vasaros laiškai
08. Ylang ylang
09. Tavo vardas šaltas sniegas
10. Ši vieta
11. Tik iškart tik stipriau
12. Balta meilė
13. Tavo draugas
14. Bėk!
15. Geltoni krantai
16. Karolis
17. Mylėt tave taip beprotiška ir keista

18. Pamiršk mane
19. Kažkada

 
Foto: Reda Šeidin

 

Performansas: 10/10
Garsas: 9/10
Vaizdas: 9/10
Trukmė: 9/10 (~100 min)
Kaina: 49-59 Lt
Alus: 10 Lt (Hoegaarden)
Gražių merginų: mamos atėjo

Bendras: 9/10

Bangos Koncertai Sūru

2 Replies to “Lemon Joy XX Vilniuje”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *