ice_age3_7

Kultiniais norinčių vadintis animacinių filmų „Ledynmetis” ir „Šrekas“ dvikovoje pirmasis švelnina rezultatą – 1:2. Pirmosios dvi „Ledynmečio“ serijos buvo tikrai kokybiškos ir gražios, tačiau jos neturėjo to cinkelio, kurio dėka, išėjus iš kino teatro salės, galvoje sukasi tik viena mintis „NORIU DAR!“. Trečioji dalis (“Ice Age: Dawn of the Dinosaurs“) tai turi. Dar labiau: ji lenkia “Šreką 3” (“Shrek the Third“) dviem ratais ir stipriai kala į klyną. Atsiprašau už leksikoną.

ice_age3_5

Kinokompanija “20th Century Fox” pagaliau suprato, kad vien vaikams skirtos. pamokančios istorijos bei gražios animacijos tikrai neužtenka tam, kad pritraukti minias žiūrovų. Labai reikalingas, net gi, sakyčiau, būtinas pramogos priedas yra tekstiniai ar vizualiniai „bajeriai“, skirti ne tik jaunajai auditorijai, bet ir ją atvedusiems suaugusiems. Jis pagaliau atsirado, todėl pagal juokingumą „Ledynmetį 3“ drąsiai statau į vieną gretą su „Medžioklės sezonas atidarytas!“ (“Open Season“).

ice_age3_2

Papildomų bonusų prideda galimybė filmą rodyti 3D formate, tačiau ir neturinčioje tokių techninių galimybių salėje laikas prabėga akimirksniu. Lenkiu galvą prieš mūsiškę įgarsinimo  komandą. Ilgą laiką mano susidarytame „Geriausio lietuviško įgarsinimo“ tope pirmavo „Visa tiesa apie ryklį“ (“Shark Tale“). Nuo šiol turiu naują lyderį. Juk tokie vardai  kaip Rimas Šapauskas ar Vytautas Šapranauskas nesunkiai įtikina, kad „firma garantuoja“. Kai kurios lietuviško teksto adaptacijos tokios dieviškos, kad, pavyzdžiui kėlimosi per bedugnę scenoje, verkiau tiesiogine ta žodžio prasme.

ice_age3_3

Senuosius veikėjus papildė naujieji. Kai kuriuos matėme reklaminiuose tyzeriuose, kai kurie atsiskleidė tik filmo metu. Pagaliau normali atskira linija buvo skirta bene žinomiausiai pasaulio voverei (?) Skrečui, susilaukusiam rimto konkurento, tiksliau, konkurentės, sprendžiant sudėtingus gilių klausimus.

ice_age3_1

Kai kurie naujieji veikėjai nepratarė nei žodžio.  Jų ir nereikėjo: filmo istorijoje, kurią galima pavadinti trumpu pavadinimu „Išgelbėk draugą“, visi iki vieno veikėjai, net ir epizodiniai, yra žiauriai smagūs. Vien ko vertas gazelės šokis.

ice_age3_4

Ši, pati naujausia ir kol kas dar maža veikėja nesunkiai duoda  suprasti, kad kūrėjų mintyse ir planuose jau yra ir ketvirtoji istorijos dalis. Todėl po kokių poros metų, manau, vėl susitiksime su Sidu, Meniu, Ele, Diegu ir kompanija.

ice_age3_6

Nostros  įvertinimas  –  10/10. Dar nematėte???


Ašaros Kinas Sūru

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *