Kraftwerk sūnus Roman Flügel

2014-08-11      2 KOMENTARAI  

CD_Kartontasche125mm_Promo.indd

Virš 20 metų besitęsianti DJ/prodiuserio karjera ir vos antras albumas. Tiesa, reiktų paminėti, kad Roman Flügel savo sąskaitoje turi pilno metro albumų prisidengęs kitais pseudonimais (Eight Miles High, ro70, Soylent Green arba su Alter Ego, Acid Jesus, Dell…).

Roman_Flugel

Happiness is Happening, skirtingai nei Fatty Folders [2011], yra labiau klausymui nei šokiams skirta plokštelė. Tas mane džiugina labiausiai. Nes pasaulyje yra mažai dalykų labiau apgailėtinų, nei nuobodus deep house klepu-klepu.

Visi 10 albumo kūrinių yra skirtingi, bet visos 55 minutės muzikos susiklauso skaniai kaip bendra visuma (skirtingai nei pavienių gabalų kompiliacija). Stilių sunku būtų apibrėžti vienareikšmiškai. Tai, kas čia vyksta, yra gerokai nutolę nuo house ir techno ištakų, žymiai laisvesnės formos ir be žanrui taikomų apribojimų/rėmų. Panašiai skamba 20 metų senumo Aphex Twin darbai arba 40 metų senumo Kraftwerk įrašai, t.y. sunku nustatyti, originalo laikotarpį arba dar kitaip – įrašai atsparūs laikui.

Roman_Flugel_-_Happiness_Is_Happening_promo

Beje, besiklausydamas Wilkie ar Friendship Song įsivaizduoju, kad jei Kraftwerk įrašinėtų dabar – jie skambėtų būtent taip (ar panašiai). Tuo tarpu Your War Is Over ar Occult Levitation primena auksinius Warp laikus (Plaid, LFO, BoC…).

Todėl savaime peršasi loginė išvada: kuo elektroninė muzika abstraktesnė – tuo labiau ji yra atspari laikui. Be abejo, vien abstraktumo neužtenka. Reikia dar kažkokio nematomo „muzikinio gliutomato“, kuris veikia klausytojo (pasąmonės?) skonio receptorius ir priverčia play/repeat mygtuką spausti iš naujo.

Roman Flügel į Happiness is Happening šio ingrediento tikrai įbėrė.

 
P.S. Happiness is Happening pavadinimą inspiravo David Bowie gabalas Fill Your Heart, o albumo viršelį nutapė vokiečių menininkas Sergej Jensen.

Bangos Šviežia

2 Replies to “Kraftwerk sūnus Roman Flügel”

Leave a Comment

Your email address will not be published.