Vis dar jaučiu simpatiją švedų grupei kent, nepaisant to, ką jie išdarinėja. Šiandien pasirodė devintasis kvarteto albumas En plats i solen (lietuviškai būtų maždaug vieta po saulę arba saulėta vieta). Ten jie groja standartinį Eurovizijos formatą.


Paklausykite patys.Taip skamba prieš dvi savaites pasirodęs albumą reklamuojantis dviejų A-pusių singlas (t.y. viena iš pusių) Gamla Ullevi / Skisser för sommaren.

O dabar pažiūrėkite, kaip kent sekasi Švedijos tope.


Taigi, abi dainos iš karto šovė į viršūnę. Gamla Ullevi iš pirmos vietos išstūmė… khm, khm šių metų Eurovizijos deimančiuką – palydove apsimetančią Lena Meyer-Landrut, o Skisser för sommaren atitinkamai iš antros vietos išvijo su savim šokančią vienišą tautietę Robyn.Nenuostabu, tėvynėje ir aplinkui (nuo Danijos iki Suomijos) kent visuomet buvo numeris vienas. Bet įvertinkim jų varžovus šioje nelygioje kovoje. Pasidaro gradu, ar ne?


Buvusi alternatyvaus roko grupė sugalvojo groti elektroninę muziką dar 2007-ais , kuomet išleido albumą Tillbaka till samtiden. Dar po dviejų metų sekė panašios konsistencijos darbas Röd. Tad kiek netikėta, jog naujas albumas pasirodo praėjus vos 8 mėnesiams nuo „raudonojo“ pasirodymo.


Kentai ir patys neslepia, jog į „saulėtąjį“ darbą sukišo likučius nuo praeitos sesijos. Sako, kad norėjo įrašyti dainas, kol jos dar šviežios. Naują albumą, skirtingai nei du pastaruosius, prodiusuoja Stefan Boman – jau bendradarbiavęs su vaikinais (nors jie vis labiau panašėja į pensininkus) prie nuostabaus Du & jag döden [2005].


Keista, bet roko naujame albume nepadaugėjo. Čia vis ta pati šokių pop muziką, kurią girdėjome dviejuose paskutiniuose. Bet.

Klausausi albumo eilinį kartą. Taip, jis nestebina naujovėmis, viskas čia jau girdėta. Bet vis tiek kažkaip miela. Įtariu, kad ir vėl ta skandinaviška kalba kalta… Melodingi jie. Ir skiemenys pas juos gražiai liejasi.


Toks įspūdis, kad groja jie savo popsą ir nesvarbu jiems, ką groja ir kaip tai pavadins kiti. Svarbu tik, kad jiems patiems būtų gražu ir patiktų. Ir nuoširdu. Va, būtent! Nuoširdu ir natūralu. Kaip kokie trisdešimtmečiai, su vis labiau apvalėjančiais pilvais, kurie viešajame pliaže jaučiasi labai natūraliai ir visai nekompleksuoja.


Todėl klausiau ir klausysiu.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/kent_-_ismael.mp3]

kent „Ismael“


P.S.
Spėju, kad taip norėtų groti ir Edgaras „Amberlife“ Lubys. Deja, nuoširdžiai jam gavosi tik pirma daina My Way.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *