Iki didžiausio alternatyvios elektroninės muzikos festivalio Tundra liko mažiau nei savaitė. Bekraunant kuprines, pasikartojame ką organizatoriai planuoja šiems metams ir viską aptarti susitinkame antradienį (liepos trečią) Vasaros Terasoje.

Praėjusių metų Tundra praėjo itin sklandžiai. Todėl šį kart mini atostogų laukti pradėjau anksčiau nei įprasta. Pasikartosiu, tačiau priešingai nei daugelis skeptiškai vertinančių festivalį dėl jo dydžio, gylio ir kontingento languotumo, aš jį vertinu itin pozityviai.

Iš šiųmetinių žvaigždžių labiausiai suinteresuotas esu išgirsti Kangding Ray. Labai nustebau, kai pamačiau, jog jis gros techno scenoje, nes pagal albumų koncepciją bei bendras nuotaikas, turėtų valdyti chill-out palapinėje, tačiau Kangding Ray Tundrai ruošia specialų subtilaus techno pasirodymą. Nuostabu, kad organizatoriai turi jėgos pasikviesti tokius atlikėjus. Taip pat iš šių metų meniu labai norisi paragauti: indie techno žvaigždės Fairmont, Kryptic Minds (ou mai goč), naują progresyvo albumą pristatančius Protonica, pernai Tundroje buvusį Steve Rachmad ir raminančiuosius Entheogenic ir kitų užsieniečių pasirodymus. Iš lietuvių čia vien elitas, tai ir komentuot nėr ką.

Tundra šiais metais evoliucionuoja ir garsine prasme. Pastaruoju metu atsiradus madai prifarširuoti festivaliuose kuo daugiau kebabinių ar workshop‘ų, pardavinėjančių mielus niekučius, kone į antrą planą nuslinko muzika, dėl kurios ten ir važiuojama. Šiemet muzikos svarbai suryškinti, pasaulyje itin liaupsinamos garso sistemos Funktion One skambesys aprėps dvi Tundros scenas. Pasak vieno iš festivalio organizatorių Daimon, užsienyje yra žmonių, važiuojančių į renginius vien dėl to, kad yra pastatyta ši sistema, nepaisant į renginio pobūdį ir jame skambančią muziką.

Tundra kaip ir visuomet išliks ekologiška aplinkai. Standartų iš ISO 14000 papkės kol kas dar nevarto, tačiau visom išgalėm stengiasi skatinti būti pagarbiems aplinkai. Sutinku, jog tai labai svarbu, tačiau norėtųsi, jog tai neliktų tik pažadai ir, kaip visuomet taikliai pastebėjusi Daina Dubauskaitė teigia, festivalio metu ta ekologija U-pajėgų džipais nelakstytų. Tundros sumanytojo Aivaro Ustinavičiaus teigimu, veiks šiukšlių depozito sistema, bus dalinamos nešiojamos peleninės, naudojami biodegraduojantys indai, vyks ekopaskaitos ir kitos ekologinį mąstymą skatinančios veiklos.

Taigi, saugodami savo planetą, taupydami energijos sąnaudas, pakuojamės, kooperuojamės ir kitą savaitgalį žengsime gilyn į pasakiškas Zarasų apylinkes susirinkę dėl vieno tikslo – muzikos!

Visa info apie festivalį.

Afiša Bangos

2 Replies to “Iki 9 Tundros – mažiau nei savaitė”

Leave a Comment

Your email address will not be published.