Trečias HTRK albumas Psychic 9-5 Club mums patiko tiek, kad buvom užsimoję juos atvežti į Lietuvą. Bandėm kelis kartus, bet visus bevaisiai, nes duetas tuo metu tiesiog nekoncertavo. Tad smagu matyt juos sugrįžtant.

Koks gi gavos ketvirtasis australų albumas Venus in Leo? Jei trumpai – šviesesnis, skystesnis ir labiau… mergaitiškas. Viskas čia susiveda į tris komponentus:  1) melancholiškas Jonnine vokalas, kuriam akomponuoja 2) Nigelo perrenkami elektroninės gitaros akordai, kurie, savo ruožtu, ant viršaus patepami 3) negausia elektronikos ir rimto mašinų kombinacija. Iš esmės – lyg ir tas pats, ką mėgom prieš 5 metus. Tik šįkart dar abstrakčiau.

Gražu. Bet juk anksčiau buvo skaniau… Labiau išieškota…

Norisi tamsesnių atspalvių ir tankesnių aranžuočių, bent jau man. Tuo tarpu duetas, matyt, nusprendė nenutolti nuo miegamajame įrašytų demo skečų. Ko ir patys neslepia. Atsižvelgiant į pastaruoju metu muzikoje vyraujančius trendus (kuo paprasčiau – tuo geriau), turėtų paeiti. Čia jau net ne Everything But The Girl, o beveik The xx (jei lygintume liūdnumo skalę).

Sumoj gaunam 42 minutės urbanistinės savižudiškos romantikos. Iš tos nuotaikos, kuomet viskas matyta, pabodo, nedžiugina. Kuomet esi pavargęs ir galvoji tik apie Egidijaus prašymą „leisk man pasinerti į tuštumą“. Kalbant Massive Attack terminais, jei Psychic 9-5 Club buvo Mezzanine, tai Venus in Leo yra Heligoland.

Puikiai tiks rudeniui, kuomet pradės pliaupti lietūs.

Teisybės dėlei noriu paminėti, kad abi b-pusės iš anksčiau pasirodžiusių singlų pranoksta albumo dainas. Keista, kad nepateko.

Šiandien HTRK pradeda mini turą pasirodymu Atonal festivalyje, Berlyne. Džiugu šiame sąraše matyti mūsų sostinės pavadinimą. Džiugu, kad Kabliui pavyko.

28. Aug 2019 – Berlin (DE) – Atonal
30. Aug 2019 – Helsinki (FI) – Kaiku Klubi
31. Aug 2019 – Kiev (UA) – Closer Club
01. Sep 2019 – Odessa (UA) – Shkaff
03. Sep 2019 – Cologne (DE) – Stadtgarten
04. Sep 2019 – Moscow (RU) – Richter, Moscow Music Week
05. Sep 2019 – Prague (CZ) – Fuchs2
06. Sep 2019 – London (GB) – FOLD
07. Sep 2019 – Manchester (GB) – The White Hotel
11. Sep 2019 – Zagreb (HR) – Mochvara
12. Sep 2019 – Vilnius (LT) – Kablys
13. Sep 2019 – Warsaw (PL) – Poglos

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *