How Lady Gaga thanked Lithuania for the talent

I’ve got another confession to make. Antradienį buvau Lady Gaga koncerte.

Ne nu, nesu aš gerbėjas (kaip koks Nostra), bet kažkiek dainų vis vien esi žmogus priverstas išgirsti bevalgant viešose vietose ir panašiai… Kelis klipus irgi teko matyt ir reikia pripažinti, kad akį traukia (ypač tie, prie kurių vairo stovėjo Jonas Åkerlund).

Nu tai vot, pamaniau, kad įvykis ir reikia eiti pasižmonėti. Dieną prieš koncertą sugalvojau parsisiųsti albumą Born This Way (būtent jis pristatomas Born This Way Ball turo metu). Viso neištvėriau. Yra ten gabalas užvadintas Scheiße. Tai klausinėjau savęs, kodėl jis ne titulinis? Bet tiek to. Juk jos koncertuose – muzika kažkelintoj vietoj. Svarbiau, kas vyksta ant scenos.

Gaila, kad pavėlavau į Gagą šildančius The Darkness. Nes muzikiniu požiūriu šie pokštininkai, žaidžiantys Queen ir Kiss, yra įdomesni už ponią hedlainerę. Užtat maloniu siurprizu tapo tai, kad su pigesniu bilietu į C zoną (149 Lt) galėjai laisvai patekti ir į B zoną (ten bilietai kainavo po 295 Lt?), nes jo ne buvo atitvertos. Sklando gandai, jog tam, kad organizatoriai nepatirtų nuostolių ir bent kažkiek užsidirbtų – turėjo susirinkti bent 40 tūkstančių žiūrovų. Susirinko 15-20 tūkstančių. Tad B ir C zonas buvo nuspręsta apjungti. Logiška, ko gero. Ir apmaudu B zonos bilietų savininkams.

Pertauka tarp šildančių ir šildomos netruko nei valandos (trumpiau nei laukiant tų pačių DBG atvežto Marilyn Manson). Iš Disnėjaus pilies „išjojusi“ Gaga apsuko garbės ratą aplink A zoną (ten bilietai po 600 Lt??). Tuomet „ją pagimdė“ (būtent tokią, komercinę šliundrą) didžiulis butaforinis pilvas (atrodė kaip kepta višta) su išskiestom kojom. Na ir daugybė kitokių navarotų, įskaitant segway’us, Gaga-motociklą iš viršelio, atsidaryti ir užsidaryti mokančią pilį…

Man tik vienas klausimas kilo. So fucking what? Muzika (jeigu šį kičą galima taip pavadinti) buvo paleista iš magelio, nes didžiąja dalimi tai buvo playbackas (nu jo, būgnininkas kažką ten daužė išsijuosęs ir abu gitaristai lankstėsi pro pilies langus, bet jie buvo labiau panašūs į papildomas pilies butaforijas), tai leidi dainuoti visai nereikėjo, o kai surikdavo kokį nors eilinį thank you Lithuania for your talent (ar teisingai supratau, kad susirikusieji talentingai plojo?) ryškiai girdėjosi balso kontrastas su anuo, suokiančiu I’ll follow you until you love me. Ir kokios dar funkcijos belieka superžvaigždei? Ai, teisingai, kartais laiku su šokėjais perstatyt koją ar pakelti ranką!

Nu visiškai boring. Ties viduriu pradėjau žiovaut. Tokius šou patogiau žiūrėt namie. Kur sofa minkštesnė, alus pigesnis, įėjimas nemokamas ir gali užpauzinti bet kuriuo momentu, kad iš virtuvės parsineštum užkandžių ir pakeliui užsuktum nusilengvint. Vienintelis trūkumas – namie nepamatysi gyvo Jogailos Morkūno. Bet gerai pagalvojus, vis vien tokiai peržiūrai rinktumeisi žmogus Depeche Mode ar kitokių U2 dvd.

Ne nu, kad šokėjai savo išprakaitavo tai jo, neprisipisi. Užkulisiuose dirbantys taip pat. Tačiau man apskritai nedaro įspūdžio Michael Jackson, Madonna ar Britney Spears pobūdžio „šou“, kurių esmė yra kolona (ar bliat trikampiu) išsirikiavę 20 šokančių žmonių. Lygiai taip pat sėkmingai galiu apsilankyti Žuvėdros pasirodyme. Kurie choreografijos požiūrių bus labiau profesionalūs. Ir (tikriausiai) už gerokai pigiau.

Kitas reikalas kokie nors Rammstein. Jie (kaip ir Gaga) smarkiai viešųjų ryšių specų išpromintas reikalas, bet scenoje atrodo efektyviau. Taip, subjektyvu ir skonio reikalas. Bet tas pats vokiečių humoro jausmas ir elgesys man yra kur kas labiau priimtinas. Aišku, ne tokia durna ta Lady Gaga, kaip atrodo (ką įrodė keliais subtiliais juokeliais laiškų skaitymo ir dovanų atsiiminėjimo pauzės metu). Žino ji savo tikslinę auditoriją, ką dainuoti ir kaip eiti. Juoba, kad pinigai už tai – visai neblogi.

Ir dar. Suprantu visokias ten žvaigždes, grietinėlę, „žmones“… Bet iš kur marozai turi pinigų tokiam renginiui?

Reziumuojant, dėl savo poelgio nesigailiu. Atėjau, pamačiau, nugalėjau ir viskąten. Antrą kartą neičiau. Nebent tuomet, kai Gaga visiškai atleis į pensiją senstančią Madonną. Ir išmoks spjaudytis ugnimi.

Palieku jus, pavyduoliai, su savo mėgstamiausia Lady Gagos daina.

 
Jei Setlist.fm nemeluoja, suprantu, kad viso turo metu grojaraštis keičiasi tik kosmetiškai:

01. Jumping Film
02. Monster
03. Highway Unicorn (Road to Love)
04. Government Hooker
05. Born This Way
06. Black Jesus † Amen Fashion
07. Bloody Mary
08. Bad Romance
09. Judas
10. Fashion of His Love
11. Just Dance
12. LoveGame
13. Telephone
14. Heavy Metal Lover
15. Bad Kids
16. Princess Die
17. Yoü and I
18. Electric Chapel
19. Americano
20. Poker Face
21. Alejandro
22. Paparazzi
23. Scheiße

24. The Edge of Glory
25. Marry the Night

 

Performansas: 8/10 – gražūs negriukai šokėjai, gėjai turėjo likti patenkinti.
Garsas: 8/10 – boom-box’inė košė, bet Antakalnis ir Pašilaičiai feisbuke gyrėsi, kad viską girdėjo.
Trukmė: 10/10 – taip nuobodžiai ir bliat taip ilgai (~2 valandas).
Kaina: 100-1000 Lt.
KokIbė: 7/10
Meninė vertė: 2/10
Alus: 5 Lt.
Gražių merginų: sorry, mergos, bet jūsų nebuvo.

Bendras: 6/10

16 Komentarai

 1. Pezi su kainom. A sektorius, kuris buvo atitvertas – 295. Ten nepateko kiti. Monster pit’as tas pats 295 + organizatorių pripažinimas/malonė, kad tavo “kostiumas” yra krūtas. Vip’inė būdelė buvo po tūkstantį.

 2. apie POP MENĄ nieko nesuprantančio žmogaus straipsnis.
  Straipsnio vertinimas 0/10. bandykite kitą kartą.ačiū

 3. Nemokamai pasiklausiau, gyvai PAČIĄ pamačiau ir užu tvoros buvo galima pastebėti akimirkų, o šou jau prieš tai buvau youtube mačiusi, todėl nenusivyliau niekuo. Nesu jos fanė, nežinau visų jos dainų, bet kai Vingio parke pirmą kartą išgirdau “Heavy Metal Lover” man labai patiko. O kaip žmogus, ji turi savito žavesio žvelgiant į gilesnes plotmes. Smagu, kad Lietuvai teko apturėti tokį renginį. Visko būna, visko reikia.

 4. Straipsnis labai subjektyvus. Rasyk ne sau, o publikai. Ir nepamirsk, kad to, ka daro Lady Gaga, nedrista niekas pakartoti.

  • Niekas nedrįsta kartoti, nes ką Gaga daro, tai nieko originalaus, o tik kopija nuo kitų. Gaga – pijaras, daug reklamos. Žmonėms įbrukta galvon kokia ji gera ir populiari, jos turas “amžiaus turas”, kaip ir “amžiaus albumas”, bet nei viena nešama žinutė nebuvo įrodyta faktu 🙂
   Albumas prastas, turas prastas ir parsiduoda labai prastai ne tik Lietuvoje 🙂

  • Subjektyvu?! O gal ta publika gali eit skaityt delfio!!!:)Ir dar, tai ką daro Gaga darė Madonna, Ace of base, Dietrich( beje, toli gražu ne muzikoj…)Ir darrrr, Lady G yra ne ką daugiau, kaip tik brangiai apmokamų prodiuserių, pigaus euro pop kratinio rezultatas. Gaunasi, kad Gagos niekam kartot nebereikia – Ji SĖKMINGAI kartoja visus iš eilės 🙂

   P.s. šikau ir tapšnojau!:*

 5. Man tik neaišku, kas tas jos menas? Dekoracijos, rūbų kaitaliojimas ar pati muzika? O gal tie šokėjai ir 200 darbininkų komanda? Video klipai? Kas lieka kai viso šito nelieka? Kas lieka, kai rankoje teturi CD? Kur tada tas jos menas?

 6. Beje, paparaciai tikrai neblogas gabalas. Ypač akustinė versija. Tai rodo, kad ji talentinga, bet savo talentą aukoja pinigų ir šlovės vardan.

 7. Už A sektorių, kur apmirę žmonės buvo,(kairys kampas) prie pat “takelio”, kur gaga praėjo ranka pasiekiama mokėjau 295 lt 🙂

 8. Kazka cia autorius nusisvaigo visiskai. Jei negirdejo, kaip gaga dainuoja gyvai tai tikriausiai ne tam koncerte buvo.. Taip, sutinku, kad fonogramos buvo, bet o kur jos nebuna pop koncertu metu? taciau buvo daug dainu, kurias atliko gyvai, net ir sededama prie pianino grojo ir dainavo simtu procentu gyvai. galima buvo isgirsti, kad balsas jos geras ir stiprus. ir kas buvo prieky paciam tikrai nemokejo jokiu kvailu sesiu simtu, as buvau toj zonoj, kur uztverta (monsterpit), o mokejau 225 lt ir patekau ten vien del to, kad atejau anksti, ten pateko patys pirmieji, laimingiausi su bet kokiais biletais uz bet kokia kaina. tad labai jau subjektyvus straipsnis su daugybe klaidu.

 9. Ok. Pripažinsiu dabar, kad esu pati jos fanė ir ginu ją, bet dabar ne tiek, kad ginsiu, bet išsakysiu savo nuomonę. Ji tikrai yra meniška , talentinga , graži , orginali atlikėja ne taip, kaip pvz Nicki Minaj moka tik kopijuoti . Gaga kopijuoja ? Žmonės jūs patys pasižmonėkite internete ir pažiūrėkit kas ką kopina , o nekniskite proto kitiems. Menas ? Jūs gal nežinote, kad be meno pasaulis būtų niūrus? Ir mes žiūrėtumėm į tokias “žvaigžde“, kaip Marilyn Manson? Jis ten tas emo ar kaip ten jie , o Gaga ji bent turi kūrybos ir susikuria tam tikrą įvaizdį spalvingą dažniausiai kartais ir – ne. Taip! Jei padeda stilistai, bet ji pati kuria juos. Muzika yra menas nes ji pati taip pat ją kurią . Artpop albumas kuris jau bus išleistas 2012.05.12 (kažkur skaičiau taip puslapy facebook’o) jis bus meniškas kaip ir dainos. Fonogramos buvo TAIP , nes kiekvienos žvaigždės koncerte būna fonogramos, na nebent kai ji koncertavo ten Madison Square Garden tai ten nebuvo fonogramos. O tas autorius kuri tą parašė truputį nusisvaigo, na jau netruputį, o DAUG LABAI DAUG. Kodėl Gaga yra pripažinta populiariausia žvaigždė visame pasauly? Ogi todėl, nes ji yra meniška, prie visko prisideda menas, muzika, stilius, scenos dekoracijos. Haters in your faces . 🙂

 10. Skaitant “straipsnį” taip ir norisi paklausti gerbiamo autoriaus kokį muzikinį išsilavinimą ponas turi, kad drįsta net Maiklą Džeksoną kritikuoti. Liūdna.

Tavo žodis: