I’ve got another confession to make. Antradienį buvau Lady Gaga koncerte.

Ne nu, nesu aš gerbėjas (kaip koks Nostra), bet kažkiek dainų vis vien esi žmogus priverstas išgirsti bevalgant viešose vietose ir panašiai… Kelis klipus irgi teko matyt ir reikia pripažinti, kad akį traukia (ypač tie, prie kurių vairo stovėjo Jonas Åkerlund).

Nu tai vot, pamaniau, kad įvykis ir reikia eiti pasižmonėti. Dieną prieš koncertą sugalvojau parsisiųsti albumą Born This Way (būtent jis pristatomas Born This Way Ball turo metu). Viso neištvėriau. Yra ten gabalas užvadintas Scheiße. Tai klausinėjau savęs, kodėl jis ne titulinis? Bet tiek to. Juk jos koncertuose – muzika kažkelintoj vietoj. Svarbiau, kas vyksta ant scenos.

Gaila, kad pavėlavau į Gagą šildančius The Darkness. Nes muzikiniu požiūriu šie pokštininkai, žaidžiantys Queen ir Kiss, yra įdomesni už ponią hedlainerę. Užtat maloniu siurprizu tapo tai, kad su pigesniu bilietu į C zoną (149 Lt) galėjai laisvai patekti ir į B zoną (ten bilietai kainavo po 295 Lt?), nes jo ne buvo atitvertos. Sklando gandai, jog tam, kad organizatoriai nepatirtų nuostolių ir bent kažkiek užsidirbtų – turėjo susirinkti bent 40 tūkstančių žiūrovų. Susirinko 15-20 tūkstančių. Tad B ir C zonas buvo nuspręsta apjungti. Logiška, ko gero. Ir apmaudu B zonos bilietų savininkams.

Pertauka tarp šildančių ir šildomos netruko nei valandos (trumpiau nei laukiant tų pačių DBG atvežto Marilyn Manson). Iš Disnėjaus pilies „išjojusi“ Gaga apsuko garbės ratą aplink A zoną (ten bilietai po 600 Lt??). Tuomet „ją pagimdė“ (būtent tokią, komercinę šliundrą) didžiulis butaforinis pilvas (atrodė kaip kepta višta) su išskiestom kojom. Na ir daugybė kitokių navarotų, įskaitant segway’us, Gaga-motociklą iš viršelio, atsidaryti ir užsidaryti mokančią pilį…

Man tik vienas klausimas kilo. So fucking what? Muzika (jeigu šį kičą galima taip pavadinti) buvo paleista iš magelio, nes didžiąja dalimi tai buvo playbackas (nu jo, būgnininkas kažką ten daužė išsijuosęs ir abu gitaristai lankstėsi pro pilies langus, bet jie buvo labiau panašūs į papildomas pilies butaforijas), tai leidi dainuoti visai nereikėjo, o kai surikdavo kokį nors eilinį thank you Lithuania for your talent (ar teisingai supratau, kad susirikusieji talentingai plojo?) ryškiai girdėjosi balso kontrastas su anuo, suokiančiu I’ll follow you until you love me. Ir kokios dar funkcijos belieka superžvaigždei? Ai, teisingai, kartais laiku su šokėjais perstatyt koją ar pakelti ranką!

Nu visiškai boring. Ties viduriu pradėjau žiovaut. Tokius šou patogiau žiūrėt namie. Kur sofa minkštesnė, alus pigesnis, įėjimas nemokamas ir gali užpauzinti bet kuriuo momentu, kad iš virtuvės parsineštum užkandžių ir pakeliui užsuktum nusilengvint. Vienintelis trūkumas – namie nepamatysi gyvo Jogailos Morkūno. Bet gerai pagalvojus, vis vien tokiai peržiūrai rinktumeisi žmogus Depeche Mode ar kitokių U2 dvd.

Ne nu, kad šokėjai savo išprakaitavo tai jo, neprisipisi. Užkulisiuose dirbantys taip pat. Tačiau man apskritai nedaro įspūdžio Michael Jackson, Madonna ar Britney Spears pobūdžio „šou“, kurių esmė yra kolona (ar bliat trikampiu) išsirikiavę 20 šokančių žmonių. Lygiai taip pat sėkmingai galiu apsilankyti Žuvėdros pasirodyme. Kurie choreografijos požiūrių bus labiau profesionalūs. Ir (tikriausiai) už gerokai pigiau.

Kitas reikalas kokie nors Rammstein. Jie (kaip ir Gaga) smarkiai viešųjų ryšių specų išpromintas reikalas, bet scenoje atrodo efektyviau. Taip, subjektyvu ir skonio reikalas. Bet tas pats vokiečių humoro jausmas ir elgesys man yra kur kas labiau priimtinas. Aišku, ne tokia durna ta Lady Gaga, kaip atrodo (ką įrodė keliais subtiliais juokeliais laiškų skaitymo ir dovanų atsiiminėjimo pauzės metu). Žino ji savo tikslinę auditoriją, ką dainuoti ir kaip eiti. Juoba, kad pinigai už tai – visai neblogi.

Ir dar. Suprantu visokias ten žvaigždes, grietinėlę, „žmones“… Bet iš kur marozai turi pinigų tokiam renginiui?

Reziumuojant, dėl savo poelgio nesigailiu. Atėjau, pamačiau, nugalėjau ir viskąten. Antrą kartą neičiau. Nebent tuomet, kai Gaga visiškai atleis į pensiją senstančią Madonną. Ir išmoks spjaudytis ugnimi.

Palieku jus, pavyduoliai, su savo mėgstamiausia Lady Gagos daina.

 
Jei Setlist.fm nemeluoja, suprantu, kad viso turo metu grojaraštis keičiasi tik kosmetiškai:

01. Jumping Film
02. Monster
03. Highway Unicorn (Road to Love)
04. Government Hooker
05. Born This Way
06. Black Jesus † Amen Fashion
07. Bloody Mary
08. Bad Romance
09. Judas
10. Fashion of His Love
11. Just Dance
12. LoveGame
13. Telephone
14. Heavy Metal Lover
15. Bad Kids
16. Princess Die
17. Yoü and I
18. Electric Chapel
19. Americano
20. Poker Face
21. Alejandro
22. Paparazzi
23. Scheiße

24. The Edge of Glory
25. Marry the Night

 

Performansas: 8/10 – gražūs negriukai šokėjai, gėjai turėjo likti patenkinti.
Garsas: 8/10 – boom-box’inė košė, bet Antakalnis ir Pašilaičiai feisbuke gyrėsi, kad viską girdėjo.
Trukmė: 10/10 – taip nuobodžiai ir bliat taip ilgai (~2 valandas).
Kaina: 100-1000 Lt.
KokIbė: 7/10
Meninė vertė: 2/10
Alus: 5 Lt.
Gražių merginų: sorry, mergos, bet jūsų nebuvo.

Bendras: 6/10

Bangos Koncertai Sūru

16 Replies to “How Lady Gaga thanked Lithuania for the talent”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *