Lemon Joy
neseniai nustebino sukūrę iš pažiūros „popsovą“, kita vertus, labai profesionalų ir nostalgišką singlą Kažkada, dabar savo meilę synth pop muzikai pareiškė ir kaunietis Giedrius Širka aka Golden Parazyth. Groja stulbinančiai gerai, kaip kadaise Fad Gadget, kai dar „depešams“ barzdos neaugo, o dainuoja beveik taip pat savotiškai kaip Moby. O jei dar pridėsime, kad naujojo Golden Parazyth viršelis – aukščiausio lygio, išvada atkeliauja pati: turime aukštyn kylantį, ant vienos natos neužsiciklinantį muzikantą.

Beje, viršelio autorius – profesionalus dailininkas Dominykas Lipas. „Taikėm į tuos laikus [kai klestėjo psichodelika], tiesiog taip gavosi ir visiems gerai“, – kuklinasi Parazitas. Tikrai gerai gavosi. Kažkas iš Moby klipų apie krokodilus ir šunelius, kažkas iš Anglijon emigravusio Artūro Rožkovo psichodelikos, bet originalu ir skanu.

Naujasis Golden Parazyth albumas, pasak autoriaus, turėtų pasirodyti žiemą. Giedrius neslepia sąmoningai pasukęs į synth pop, ir vėlgi kuklinasi: „Tiesiog taip šį kartą gavosi.“

Mėgstu kūrėjus, kurie nebando pataikauti masėms ir daro taip, kaip jiems gaunasi. Tuomet dažniausiai (kaip šiuo ir Lemon Joy atvejais) gaunasi labai gerai.

Netrukus radijo stotis pasieks singlas iš naujojo EP ShelterRegatta of Happiness. Kas ta regata, Giedrius stoiškai tyli, bet kažkodėl ieškau (ir randu) asociacijų su… The Police ir jų Regatta de Blanc [1979]. Gitarų, tiesa, Golden Parazyth dainoje nėra, tačiau yra džiazovas ritmas, nemaža dalis nostalgijos ir pažadas, kad lietuviška muzika ir toliau gerės. I wanna feeling like this, i wanna feeling like that… I wanna feeling. Reikia saugotis, kad netaptų ringtone’u. Pavojingai geras tune’as su užraitytu saksu.

Kiti trys EP gabalai – vienos ir tos pačios dainos Izabelle versijos: Original Version, Shkėma Remix (iki šiol žinojau tik puikų rašytoją Antaną Škėmą), K@remake (K@ – ilgalaikis muzikinis Giedriaus partneris). „Izabelle – išgalvota pesona, kurią jau visi pamilo“, – sako Giedrius. Arba nespėju koja kojon su laiku ir kažką praleidau, arba dar nesutikau tos Izabelės. Tačiau daina – įtikinanti. Stiprus Golden Parazyth bruožas – kieta melodika, apgaubta malonių garsų sluoksniu – nepavyksta atsiklausyti net per kelis kartus.

Rupūžė tas Golden Parazyth. Dar neseniai prisiekinėjo meilę spalvotoms beždžionėms, dabar – virtualioms moterims ir laimės regatoms. Bet gražu.


Išleidęs naują mini albumą Shelter, Golden Parazyth aplankys didžiuosius Lietuvos miestus ir koncertus surengs: balandžio 8 d. Klaipėdoje (Švyturio menų doke), balandžio 15 d. Kaune (Lituanica), balandžio 29 d. Vilniuje (Havana Social Club). Pirmieji 200 atėjusiųjų į šiuos koncertus gaus po Shelter mini albumą dovanų. Balandžio 22 dieną Golden Parazyth mini albumą Shelter pristatys festivalyje Inferno Šiauliuose.

Bangos Šviežia

One reply to “Golden Parazyth „Shelter“: dar vienas posūkis į synth pop Lietuvoje”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *