Kitąsyk nutariau pasižvalgyt kitur. Kiek galima pirkti Baltų Lankų knygyno filiale? Juk Muzikos Bomba turi ir daugiau skyrių. Užsukau į esantį PC „Europa“. Pirmas dalykas, kuris iškarto krito į akis – čia brangiau, nors daugelį diskų tai pat padabinti spalvotais apskritais nuolaidų lipdukais. Pardavėjas ramiu veidu ir tonu paaiškino, kad čia ne išparduotuvė. Be to, albumai gali būti atkeliavę su skirtingomis siuntomis, skirtingais laikotarpiais, todėl ir kainos gali skirtis netgi čia esančių vienodų diskų.


Kadangi kainos čia aukštesnės – nesijaučiau toks išbadėjęs pirkimams. Daugelis popso nebedomino, bet į akis krito rudas viršelis iš kieto kartono (nežinau, ar tai ekologiškas, perdirbtas popierius). Funckarma pavadinimas man buvo girdėtas. Tik tiek. Gal klausiausi kokio atsitiktinio gabalo (pvz. vienoje iš Sutemų kompiliacijų Intelligent Toys), bet ne daugiau. Užtat keturios raidės – n5MD – simbolizuojančios amerikietišką leiblą, man buvo gerai pažįstamos.


Nutariau surizikuoti. Antrą vertus, ne tokia didelė tą rizika, jei pasitiki prekiniu ženklu, kuris dažniausiai nenuvilia. Be to, anksčiau klausiausi tos pačios leidyklos išleistų Quench albumų, nors pirkimo momentu dar nežinojau, kad už abiejų pavadinimų slepiasi broliai olandai Don ir Roel Funcken.


Šitoje vietoje galite pasileisti foną.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/audio/SpeedyJ_-_Hayfever_Funckarma_rmx.mp3]

Speedy J „Hayfever (Funckarma Remix)“


Taigi, dizainas man patiko, atlikėjų sąraše radau kelis pažįstamus vardus (Mr. Projectile žinojau dar nuo Toytronic laikų, Plaid žino visi…) ir kreditinės kortelės prabraukimas mažina mano sąskaitos turinį 15 Lt., o kolekciją papildo Refurbished One albumu.


Grįžęs namo iškart įsimetu cd į grotuvą. Mažai šansų buvo prašauti. Dar labiau apsidžiaugiau, kad turinys pranoko mano lūkesčius. Gabalas, kurio dabar (tikiuosi) klausotės – pirmas albume. Kaip jums, ką? Nebloga įžanga. Kur tau nebloga? Fantastiška!


Kaip jau supratote tai – remixų, kuriuos broliai Funcken pagamino kitiems atlikėjams, rinkinys. Yra labai gerų, yra kiek prastesnių. Kelių savaičių bėgyje mano nuomonė apie šį albumą keliskart keitėsi. Vieną dieną jis labai įdomus, kitą – visiškai neskamba. Pagrindinė „blogybė“ praeitame sakinyje – dieną. Nes šitos muzikos reikia klausytis naktį. Pavyzdžiui šiuo metu, kai klaviatūroje spaudinėju šiomis raidėmis pažymėtus klavišus, o už lango taip gražiai žaibuoja, klausausi to paties gabalo, kaip ir jūs. Labai geras jausmas.


Vakar užėjau į tą patį Muzikos Bombos skyrių ir nusipirkau antrą dalį. Šita kainavo 20 litų.


Ne ką blogesnė. Joje yra mano mėgstami Gridlock, kuriems Funckarma pagamino puikų remiksą (gero gabalo nesugadinsi). Bet jutube jo nerandu, tai pagrosiu kitą.


O dar kitame MB skyriuje mačiau Bitcrush albumą (Mike Cadoo iš tų pačių iširusių Gridlock taip pat leidžiasi n5MD namuose). Bet nesakysiu kuriame, nes dar nupirksit.

Bangos

3 Replies to “Funckarma – tikra muzikos bomba”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *