Anykščiuose liepos 15-17 d. vyksiančio muzikos festivalio Velnio akmuo vienas iš pagrindinių programos akcentų – naktinė rokoteka. Tai tradicinė festivalio dalis, kviečianti kantriausius, nenuilstančius renginio dalyvius sulaukti ryto klausant seno gero roko. Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįkart senosios mokyklos roko muzika skambės Rocktheque aikštelėje naktimis, pasibaigus gyviems sunkiosios muzikos koncertams, ir nukels klausytojus į roko kultūros aukso amžių.

Šių metų festivalio rokotekoje grojama muzika apims 1960-1989 metus, roko vystymosi laikotarpį, leidusį pamažu atsirasti ir sunkiajai metalo muzikai. Rokotekoje skambės puikiai žinomi, klasika tapę Rainbow, Steppenwolf, Iron Butterfly, Grand Funk Railroad, T-Rex, Golden Earring, Lynyrd Skynyrd, UFO, Uriah Heep ir kitų grupių kūriniai. O besidomintys atpažins ir tais laikais ne itin išpopuliarėjusių Foghat, Khan, A.S.A.P., TNT, Gogmagog, Deja Vu, Dust, Gun, Cheetah grupių kūrybą. Rokoteka neapsiribos vienu žanru ir pateiks folk, country, blues, jazz, hard, psychedelic, progressive, heavy, kraut ir kitų roko žanrų melodijų.

Kruopščiai parengęs ir Rocktheque programą koordinuosiantis pagrindinis festivalio DJ pseudonimu Mr.Evilized teigia: „Iš festivaliui Velnio akmuo atrinktos roko muzikos neišskiriu nei europinės, nei amerikietiškos mokyklos, ką jau kalbėti apie tiesiog puikius roko vaisius, sirpstančius Australijoje. Svarbiausia, kad muzika būtų vežanti ir nuvarytų naktinėtojus nuo kojų.“

Tokia roko muzika bus ne tik svarbiausia Rocktheque varomoji jėga. Šios melodijos taip pat užpildys pertraukas tarp pagrindinių, gyvų festivalio koncertų. Didžiojoje scenoje pasirodys anglai death metal veteranai Benediction, amerikiečiai black metal atstovai Inquisition, norvegai Susperia, grojantys ekspresyvų thrash metal, black/doom metal kūrėjai italai Forgotten Tomb ir daugelis kitų Europos sunkiosios muzikos kolektyvų. Tarp jų ir vieni geriausių Lietuvos muzikantų – Obtest, Soul Stealer, Paralytic, Anomaly, Mandragora ir Pergalė.


Festivalis vyks liepos 15-17 d. Anykščių Dainuvos slėnyje. Bilieto kaina 90 Lt. Bilietus platina „Tiketa“. Daugiau informacijos www.devilstone.net.

Rocktheque muzika:
Spirit I Got a Line on You
Lucifer’s Friend Ride in the Sky
Dr. Hook and the Medicine Show Rollin in My Sweet Baby’s Arms
The Knack My Sharona

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *