Patinka debiutai. Amerikiečių pamėgta įrašų studija Tympanik Audio priglaudžia metalistą iš Vokietijos Alexander Dietz aka Erode kuris persitransformuoja ant industrinio ambiento su albumu Horizon.

Tympanik Audio nuo 2007 metų kaupia sunkų, industrinį elektroninį svaigulį propaguojančius atlikėjus (nepaprastai pamėgtus – Geomatic, Flint Glass, Totakeke, Haujobb ir kt.). Studija neturi labai tikslios apybraižos, banguoja nuo rhythmic noise iki modernios tamsios klasikos, kartkartėmis prisišvartuodamos tarp techno, tribal ar kitų mistinių prieplaukų. Taigi, nenuostabu, kad Alexander‘io atnešti horizontai buvo įtraukti į atšviežintą meniu.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2011/08/Erode-detect-cut-.mp3|titles=Erode-detect-cut–]

Kaip trash smash metalistas, grojantis Heaven Shall Burn grupėje, jis labai ramus. Kaip sintetikos naujokas – jis ekspresyvus, negailintis gyvų instrumentų elektronikoje paskandintuose albumo perimetruose. Nors Horizon galima tiesiog apibrėžti kaip IDM ir ambient muzikinių stilių mišinį, prijungtos gitaros, bei epizodiniai būgnai jam suteikia ir lengvą post-rock atspalvį.

Pagal visą aplinką ir sintezatorinę atmosferą Erode albumas primena n5md studijos vado Mike Cadoo arba Bitcrush arba Dryft tamsiuosius kūrinius. Žinoma, tokios pilnatvės kaip pastarieji kol kas jis neturi, tačiau tai nuostabi pradžia idėjų kupinam ir stilius maišančiam vokiečiui. Vienintelis albumo minusas (gal kitiems tai ir ne-minusas) – beveik visos albumo dainos turi tą patį scenarijų – pakankamai ilga įžanga, sintezuotų ir gyvų būgnų kratinys ties viduriu, kulminacija su gitaromis ar be jų, toliau sekanti atomazga ir tyla (žinoma, kai išgirdau pirmąjį kūrinį 10950 su tokia formule – taip nepagalvojau..).  Tokie kūriniai dažniausiai tinka paskutiniam albumo akcentui, kaip ryškiausiam švyturiui svajingos jūros horizontuose. Mano vertinimui ši priežastis neleidžia Horizon pavadinti puikiu (tik labai geru) albumu, nes gal kiek norėtųsi įvairovės tarp muzikinės stilistikos ar bent atmosferų variacijos – bet gal čia dėtas vokiškas mistiškas santūrumas parauktais antakiais, gal debiuto patirties stoka, o gal tiesiog – prasilenkiančių idėjų samprata.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2011/08/01_erode-10950-Cut.mp3|titles=Erode-10950-Cut]

Albumą sudaro 11 kompozicijų, iš kurių paskutinė yra Brutal Romance, parašyta death metal grupės Deadlock, remiksas. Šios dainos pavadinimas turbūt labiausiai ir atitinka visą albumo koncepciją – aštrių peilių romantika per apsiniaukusį dangų.

Vieną gražiausių dainų DetectHorizon  nemokamai galima atsiųsti čia.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *