Jau šiandien Vilniaus sunkiosios muzikos gerbėjus džiuginantys renginių organizatoriai Nekrokatarsis kviečia paminėti simbolinę sukaktį naujame roko muzikos klube Rock River Club. Specialime koncerte pasirodys ne tik aktualiausi vietos kūrėjai, bet ir svečiai iš užsienio.

„Išskirtinai į šį renginį atvyksta lenkų black metal grupė Medico Peste. Jų purvinas kūrybos stilius nepalieka abejingų: grupės muzika alsuoja panieka, o gyvas pasirodymas prikausto žiūrovą. Retas kūrėjas geba sukelti tiek įvairių emocijų“, – pasakojo vienas organizacijos įkūrėjų Dainius Prakapavičius.

Apie 400 žmonių talpinančio klubo scenoje pasirodys net 5 sunkiosios muzikos projektai iš Lietuvos.

Specialiai šiai progai savo naująjį albumą pristatys Vilniaus juodojo metalo grupė Sisyphean. Šviežią kūrinį spalio 31 d. išleido legendinė Prancūzijos įrašų kompanija Drakkar Productions.

Pasirodymą surengs ir Lietuvos grindcore muzikos lyderiai Faršas, taip pat neseniai išleidę įrašą ir tik spėję grįžti po dvi savaites trukusio turo po Europą.

Vakarą pradės kauniečiai Extravanganza, kurie šiuo metu įvardijami kaip viena iš įdomiausių, itin savitą ir originalų skambesį turinčių, grupių Lietuvoje.

Užsienyje dažniau nei Lietuvoje girdimas lėto doom metalo duetas Hellhookah susgros naujausią, dar negirdėtą programą.

Vakarą šaltos elektroninės muzikos skambesiu papildys post-industrial stiliaus kūrėjas Karkasas.

„Renginio metu taip pat bus galima įsigyti specialiai šiai progai išleistą kompaktinį diską. Leidinyje, pavadintame tiesiog Nekrokatarsis, asmenines šios organizacijos veiklos interpretacijas pateikė šeši Lietuvos muzikos kūrėjai ir viena menininkė, sukūrusi leidinio viršelį. Rinkinyje įamžinti kūriniai yra bendros Nekrokatarsio meninės koncepcijos atspindys“, – papildo organizatoriai.

Judėjimas Nekrokatarsis prasidėjo 2012 m., susivienijus ekstremaliai muzikai ir kitoms alternatyvaus meno išraiškoms neabejingus, gerai žinomus pogrindinės muzikos aktyvistus.

Organizatoriai geriausiai žinomi dėl kasmetinio festivalio Armageddon Descends, vykstančio kultūros bare Kablys. Jame pristatomos aktualiausios ir įdomiausios Lietuvos bei užsienio ekstremalios muzikos grupes, vizualiųjų menų atstovai.

Jau penkis kartus įvykęs festivalis kasmet pritraukia ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Vokietijos ir Skandinavijos valstybių ekstremalios muzikos mėgėjų dėmesį.

Nekrokatarsio organizuotuose renginiuose pasirodė tokie tarptautinį pripažinimą pelnę vardai kaip Mgła, Dead Congregation, Esoteric, Nordvargr, Incantation, Deutsch Nepal, Aosoth, Cult of Fire, Bizarre Uproar ir daugelis kitų.

Specialus gimtadienio koncertas Nekrokatarsis V įvyks jau šiandien, lapkričio 3 d., klube Rock River Club, Upės g. 9 (VCUP patalpose).

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published.