cover

Geriausių 2013 metų albumų topai jau senokai paskelbti, bet ausis glostančio pernykštės produkcijos srauto tai, suprantama, nesustabdė. Kai kurie opusai tiesiog nebuvo pastebėti laiku, kiti pasirodė pačioje metų pabaigoje ir nespėjo į pačiausių traukinį.

Tarp pastarųjų – vilniečių DEVLSY debiutinis darbas A Parade of States. Paradoksaliai nuskambės, bet gerai, kad jis “pavėlavo”. Lapkritį-gruodį nebūtų sukramtytas iki galo, ir, tikėtina, nepelnytai keliautų į H disko žarnynus. Nes pirmas įspūdis apie leidinio pakuotę buvo stipresnis, nei apie jos muzikinį turinį.

Limituota (100 egzempliorių) A Parade of States versija išleista išties originaliai: USB rakto, įdėto į gražiai apipavidalintą dėžutę, pavidalu. Viduje be pačios laikmenos su mp3 formato failais – atitinkamo dydžio bukletas su tekstais. Lietuvoje iki šiol nieko panašaus matyti neteko.

reliz

Albumą sudaro šeši atmosferiško metalo kūriniai. Gal tai ir nėra visiškai taiklus žanro apibūdinimas, bet padedantis suprasti, kad jeigu Agalloch, In Vain ar Agrimonia klausotės su malonumu, DEVLSY turėtų patikti, nors ieškoti tiesioginių lygiagrečių su paminėtais ansambliais nereiktų.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2014/02/Devlsy1.mp3|titles=Phases]

A Parade of States nėra nei stebuklingai melodingas, nei pragariškai emocingas, nei revoliucingai inovatyvus. Bet savo kozirių jis turi. Detalėse. “Švarūs” elektrinės gitaros (o kartais gal ir ne gitaros?) intarpai skamba taip kristaliai, kad priverstų prisimerkti net ir žvaigždėmis besigrožinčią gravituotą Sandrą Bullock. Bosas kai kur svajingai klęra, o kai kur – gan griežtai diktuoja nuotaiką. Gabale By Design žaviai išlenda smuikas (ar kažkas panašaus į styginį strykinį).

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2014/02/Devlsy2.mp3|titles=By Design]

Lietuvos mastu DEVLSY galima gana drąsiai klijuoti star project etiketę, nes kvinteto nariai yra toli gražu ne naujokai metalo scenoje. Pvz., būgnais operuoja Vytenis iš Ruination, gitaromis – Giedrius, grojęs kadaise perspektyviu laikytame kolektyve Outshine. Už vokalą yra atsakingas Vytautas iš Inquisitor. Kartais atrodo, kad jis nelabai tinka, nes yra dryskantis, depresyvus ir permuša melancholišką kontempliavimo nuotaiką, kurią pūkšnoja muzika. Visai tikėtina, kad taip ir sumanyta – sukurti priešpriešą, simbolizuojančią pabėgimą iš rėmų, vidinį konfliktą. Ir kai kuriuose vietose tai realiai veikia.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2014/02/Devlsy3.mp3|titles=You again]

Įrašas nėra ilgas – trunka 35 min., todėl nusibosti nespėja. Kai kurie fragmentai kelia žiovulį, bet tarp jų meistriškai išmėtytų aukščiau minėtų smulkmenų bei saujelės gražių rifų pakanka, kad nesinorėtų anksčiau laiko spausti Stop.  O finalas išvis nuostabus.

[audio:https://www.suru.lt/srwrd/wp-content/uploads/2014/02/Devlsy6.mp3|titles=The surge(ry)]

 

8/10.

Bangos Šviežia

One reply to “DEVLSY: kai efektas slypi smulkmenose”

Leave a Comment

Your email address will not be published.