Muzikos sumegzta draugystė tęsiasi. Pavasarį užsukęs aplankyti Vilniaus Denis Jones neaplenkė ir seno bičiulio Pauliaus Kilbausko studijos, o dabar – jau ketvirtąkart – atvyksta tam, kad bendrą garso laboratoriją tandemas įsirengtų tiesiog po atviru dangumi. Improvizuoto koncertų turo metu elektroakustiniai dviejų atlikėjų eksperimentai vyks be jokio išakstinio jų susitarimo ar pasitarimo.

Denis Jones – future folk, kaip tai įvardino vienas muzikos kritikas, kūrėjas iš Didžiosios Britanijos. Lietuvoje pirmąkart apsilankęs festivalio One Man Band kvietimu muzikantas akustinės gitaros garsus transformuoja į elektroninį skambesių mišką, iš esmės galintį būti šiuolaikinio miesto garso takeliu.

Brito kolega Paulius Kilbauskas į Lietuvos muzikos istoriją jau įrašytas už Empti, Dublicate, Overtone, Bango Collective projektus bei nesuskaičiuojamą kiekį melodijų, kasdien gimstančių vienoje sostinės Naujamiesčio pastogių.

Įdomi bendra Pauliaus ir Denis’o biografijų detalė – tai, kad Vilnius ir gimtasis svečio Liverpulis yra buvę Europos kultūros sostinėmis. Ką gali žinoti, gal dviejų kūrėjų susitikimas po birželio dangumi taps tarptautinio masto muzikinio projekto apie tai, kas įvairiuose miestuose liko po kultūros sostinės titulo, pradžia?

 

Birželio 13-ąją, trečiadienį Denis Jones ir Paulius Kilbauskas koncertuos Kaune, Ryšių kiemelyje 837. Penktadienį garso laboratorija po atviru dangumi veiks Vilniaus mokytojų namų kiemelyje veikiančioje Vasaros terasoje, kitą dieną duetas keliaus į festivalį Sūpynės. Taip pat jau suplanuoti bendri vakarai garso įrašų studijoje, tariamasi dėl koncertų užsienio šalyse.

Bilietus į renginius platina Tiketa.

Afiša Bangos

One reply to “Denis Jones + Paulius Kilbauskas -> garso laboratorijos po atviru dangumi”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *