Degantys jausmai iš Lovelock

2012-05-10        

Amerikietis Steve Moore prisidengęs Lovelock pseudonimu, prieš porą savaičių išleido debiutinį albumą Burning Feeling, kuris įsodino į laiko mašiną, keliaujančią atgal.

Steve yra labiausiai žinomas dėl savo veiklos sintezatorių ir bosinės partijos instrumentalisto vaidmeny, grupėje Zombi, tačiau aktyviai prodiusuoja ir kelis solo projektus. Po Steve Moore parašu kaupiasi septyni albumai, kurie apjungia analoginių sintezatorių darną su experimental’ia, drone elektronika, užbarstyta progresyvaus roko prieskoniais. Gianni Rossi skvernas apgaubia autoriaus nuotaikas grindhouse‘inei kinematografijai – tai filmų Star Vehicle ir Gutterballs garso takeliai.


Lovelock debiutinis albumas Burning Feeling kelia atgal į aštuntą dešimtmetį. Tai muzika, kurioje supinti disco, italo-disco, new-age stiliai. Ir nė kiek ne-pa-moderninti pagal dabartines madas. Šio vyruko užsispyrimas žavi – klausant šias kompozicijas prisimeni Santa Barbaros reklamas, augalotus Mičus ir Bakenonus, saulėtų pliažų muzikantus (trumpais džinsiniais šortais), suokiančius į mikrofonus. Albumo nuotaika – vasariška, šilta, nuolat progresuojanti, pritraukianti iki ekstazės pliūpsnių, kurie iš kojų verčia. Nors ir dauguma kūrinių prasideda kaip ir įprastinė šio amžiaus electro-ritmika, ilgainiui įsijungiančios fejerverkinių sintezatorių jachtos, velkančios karščio bangas, sugražina prisiminimus į ilgamečius disco hitus. Fanfarinės gitaros, senobiškiausios frazės vokalinėse partijose, superseksualūs saksofonai,  būdingi tik tėvų juostiniams aparatams – čia energingiausių gabalų esminis bruožas. Visas šis lengvas kičas yra taip stipriai išdirbtas, kad net sunku pripažinti, kad jis neveža.

Puikus albumas vien už koncepciją, nepaisant tragiško viršelio. Ir nesvarbu, jog  pavėluota tris dešimtmečius.

Viskas kaip seniau, tik dabar.

Bangos Šviežia

Leave a Comment

Your email address will not be published.