Shining_01

Gruodžio 10-11 d. klube Propaganda Vilniuje debiutuosiantis alternatyvios šiuolaikinės muzikos festivalis Jupiter skelbia antrosios renginio dienos pagrindinę grupę. Tai norvegų blackjazz muzikantai Shining, šį rudenį išleidę savo naujausią albumą International Blackjazz Society. Festivalyje Devilstone pernai koncertavę Shining antrą kartą į Lietuvą atvyks jau greičiau nei po mėnesio pasidraskyti su savo juodo džiazo saksofonu ir pristatyti paskutinės kūrybos Jupiter auditorijai.

Ekstremalūs ir avangardiški Shining muzikantai nestokoja originalių idėjų nei kurdami muziką, nei ją pateikdami. Vieną iš paskutinio albumo singlų grupė pristatė jį gyvai sugroję ir nusifilmavę 700 metrų aukštyje virš Ringedalsvatnet ežero. Fiorduose virš prarajos pakibusi įspūdinga uola, taikliai pavadinta Trolio liežuviu (Troltunga) – viena įspūdingiausių Norvegijos vietų. Ant šios siauros viršūnės„išprotėjusių menininkų“ epiteto verti muzikantai atsiskraidino visą aparatūrą ir galingą elektros generatorių; čia užkopti ir stebėti tokio unikalaus performanso nepabūgo keli šimtai grupės fanų ir atsitiktinių alpinistų.

Eksperimentinį džiazą 1998 m. pradėję kurti Shining per beveik dvidešimt metų išvystė unikalų progresyvios avangardinės muzikos braižą. Pripažinimą pelnę tiek savo šalyje, tiek įvertinti pasaulio melomanų, šiuo metu jie jau yra įpusėję turą per Europą ir geidžiami daugelyje svarbių festivalių. Visai netrukus atšiaurių Norvegijos fiordų įkvėpti multiinstrumentalistai savo meistriška kūryba pasidalins ir Vilniuje, žiemos festivalyje Jupiter.

Shining_02

Festivalis Jupiter vyks gruodžio 10-11 d. klube Propaganda. Pirmoji diena – ketvirtadienis – bus užpildyta amerikietiškos gitarinės muzikos garsais – tai The Shrine ir Satans Satyrs. Švedai Horizont pateiks klasikinės ekstremalios gitarinės muzikos. O pirmąjį koncertą užbaigs klasikinio roko virtuozai, barzdoti vokiečiai Kadavar. Antrą festivalio dieną be avangardinių Shining taip pat pasirodys Pyro Trees, Sraigės Efektas ir švedai Hypnos.

Shining_03

Bilietus platina www.ebilietai.net
Vienos dienos bilietai prekyboje nuo lapkričio 18 d.

Afiša Bangos

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *